Halvinge 50 Gün Kalan Litecoin Fiyatında İlginç Olay!

halvinge-50-gun-kalan-litecoin-fiyatinda-ilginc-olay!
Halvinge 50 Gün Kalan Litecoin Fiyatında İlginç Olay!

Litecoin LTC’nin azalan direnç seviyesinin üzerine çıkma girişimi başarısız oldu. Fiyat şu anda 87 dolardan işlem görüyor. Üçüncü halving yaklaştıkça, LTC önceki modellerinden saparak traderları şüpheci bırakıyor. Peki bundan sonra ne olacak?

Litecoin fiyatının yarılanmadan önceki momentum eksikliği

Geçtiğimiz yıl 100 dolar psikolojik seviyesini kısa bir süreliğine aşmasına rağmen, Litecoin yükseliş ivmesini korumakta zorlandı. Şu anda 87 dolar seviyesinde seyrediyor. Önceki halving olaylarına tipik olarak fiyat rallileri eşlik etti. Ancak şimdi bu, bir sürpriz olarak karşımıza çıkıyor.

2 Ağustos’ta Litecoin üçüncü yarılanmasını yaşayacak. Blok ödüllerini 12,5’ten 6,25’e düşürecek. Bu önemli değişiklik her dört yılda bir gerçekleşiyor. Arzı etkileyerek potansiyel olarak fiyatı etkiliyor. Geçmiş halvingler incelendiğinde bir model ortaya çıkmaktadır. Önceki halving olayları incelendiğinde, Litecoin fiyatının olaydan yaklaşık 100 gün önce dalgalı bir yükseliş yaşama eğiliminde olduğu görülmekte. Bununla birlikte, 50 gün önce yerel bir tepe oluşturarak son kazançların geri çekilmesine yol açıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Litecoin fiyatı sadece 36 gün kala durgun kaldığı için üçüncü halving bu modelden sapıyor.

LTC boğaları için zorluklar

Litecoin fiyatı, 100 dolar psikolojik seviyesini geçemeyerek zorluklarla karşılaştı. LTC, 16 Şubat’tan bu yana üç kez daha düşük seviyelere inerek yukarı yönlü ivme kazanmakta zorlanıyor. Bununla birlikte, son 416 günde 100 doların üzerinde dokuz günlük kapanış gerçekleşti. Buna göre bu durum kritik bir engel olarak 100 doların önemini gösteriyor.

Şu anda 85,56 dolar destek seviyesinin hemen üzerinde, 87,52 dolardan işlem gören Litecoin’in fiyatı dirençle karşı karşıya. Ortalama 50 seviyesinin üzerindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), destek seviyesinden potansiyel bir sıçrama olduğunu ve bunun bir ralliyi tetikleyebileceğini gösteriyor. 85,56 dolar ve 100 doların aşılması 140 dolar direnç seviyesinin yeniden test edilmesinin yolunu açacak.

Litecoin fiyatı için potansiyel riskler

85,56 dolar destek seviyesinin aşılması halinde, Litecoin LTC fiyatı için yükseliş tezi geçersiz olacak. Böyle bir senaryoda, %8’lik potansiyel bir çöküş bir sonraki destek seviyesinin 78,98 dolarda yeniden test edilmesine yol açacak.

populer altcoin litecoin sicrama yapmaya hazirlaniyor olabilir q9PSz5l3

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Litecoin fiyatı üçüncü halving olayı öncesinde ivme kazanmakta zorlanıyor. Tarihsel kalıplara rağmen, mevcut sapma traderlar arasında belirsizliği artırıyor. Litecoin’in fiyatı 87 dolarda seyrederken traderlar temkinli davranmaya devam ediyor. Ayrıca önemli bir ralliyi ya da daha fazla düşüşü tetikleyecek bir katalizör bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Halvinge 50 Gün Kalan Litecoin Fiyatında İlginç Olay!

Category:
News