Gizemli Balinalar ve TRON Mucidi, Bu Coinleri İstifliyor!

gizemli-balinalar-ve-tron-mucidi,-bu-coinleri-istifliyor!
Gizemli Balinalar ve TRON Mucidi, Bu Coinleri İstifliyor!

Tron kurucusu Justin Sun ve gizemli bir balina, stratejik birikim ve kâr elde etme yoluyla dalgalar yaratırken AAVE piyasasındaki spekülasyonlar artıyor.  On-chain son veriler, AAVE ekosistemindeki iki büyük oyuncunun, Tron’un kurucusu Justin Sun ve anonim bir balinanın faaliyetlerine ışık tuttu. Bu kişiler stratejik hamleler yapıyor. Önemli miktarda AAVE tokenı biriktiriyor ve satıyor, spekülasyonları ve piyasa dinamiklerini yönlendiriyor. İşte detaylar…

TRON kurucusu Justin Sun 776 bin dolar topladı

Tron’un kurucusu Justin Sun, kısa bir süre önce satın aldığı borsa Huobi’ye 776 bin $ değerinde 111.910 AAVE tokenı yatırdı. Önde gelen gözetim kaynağı Lookonchain, bugün attığı bir tweetle harekete ilk kez dikkat çekti. Kısa bir süre önce meydana gelen bu gelişme, Sun’ın AAVE ekosistemine devam eden katılımına işaret ediyor. TRON kurucusu Justin Sun, AAVE işlemleriyle ilk kez manşetlere çıkmıyor. Ekim 2021’de, AAVE tokenlarının fiyatı 327 dolar seviyesindeyken Sun, Binance’e 16 milyon dolar değerinde 49.000 AAVE tokenı yatırmıştı.  Piyasa fırsatlarından çekinmeyen Sun, Ocak 2022’de bir hamle daha yaptı. Fiyat 148 dolarken aynı borsaya 8,8 milyon dolar değerinde 59.500 AAVE altcoini yatırdı.

Dahası, geçtiğimiz gün kimliği belirsiz bir balina ortaya çıkarak yaklaşık 13,2 milyon dolar değerinde 182.152 AAVE tokenı biriktirdi. Lookonchain, AAVE’nin fiyatındaki son yüzde 27’lik artışı vurgulayarak bunu satın alma çılgınlığına bağladı. Bu esrarengiz balina, birden fazla adreste gerçekleştirdiği bir dizi işlemle varlıklarını artırdı. Birikim çılgınlığının sonunda, cüzdanı 29 milyon dolar değerinde toplam 399.585 AAVE bakiyesine sahip oldu. Ancak, toplulukta şok dalgaları yaratan hızlı bir hareketle, balina bir dizi “çıkış” işlemi başlatarak yaklaşık 38.000 AAVE tokenını elden çıkardı.

Balinalar Arbitrum da biriktiriyor

İki uyuyan balina kripto para piyasasında yeniden ortaya çıktı ve içeriden bilgi sahibi olduklarını gösteren önemli Arbitrum’un ARB token alımları yaptı. Hedeflenen token olan ARB, bugün hem fiyat hem de işlem hacminde kayda değer bir artış yaşadı. Deneyimli yatırımcıların ve gözlemcilerin dikkatini çekti. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından bildirildiği üzere, “0xb28f” olarak tanımlanan ilk uyuyan balina, sadece iki saat önce 1,16 dolarlık bir oranla 321.934 ARB tokenı almak için 200 ETH (375.000 dolara eşdeğer) yatırım yaparak etkileyici bir hamle yaptı.

“0xb28f” bu cesareti ilk kez göstermiyor. 10 Haziran’da, fiyat 0,98 dolar iken 538.558 ARB token satın almak için 300 ETH (yaklaşık 525.000 dolar) harcadılar. Bu önemli yatırımların kümülatif etkisi göz ardı edilemez. “0x79cc” olarak bilinen ikinci balina da benzer bir model sergilemiştir. Yaklaşık on saat önce bu balina, değişim aracı olarak 1.058.665 USDC kullanarak 1,13 dolarlık fiyattan 937.176 ARB token satın aldı. “0x79cc” bu satın alma işlemiyle ARB’nin gelecekteki değerine olan güçlü inancını ortaya koymuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Gizemli Balinalar ve TRON Mucidi, Bu Coinleri İstifliyor!

Category:
News