Sıcak Gelişme: Alibaba Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

sicak-gelisme:-alibaba-bu-altcoin-ile-ortak-oldu!
Sıcak Gelişme: Alibaba Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

Popüler altcoin projesi NEAR, Çinli teknoloji devi Alibaba’nın Alibaba Cloud isimli kolu ile ortaklık gerçekleştiriyor. İşte detaylar…

Altcoin projesi ile Alibaba Cloud artık ortak oldu

NEAR Protocol’ün ekosistem gelişiminin arkasındaki kar amacı gütmeyen NEAR Vakfı, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Asya ve Orta Doğu’da Web 3 büyümesini hızlandırmak için Çinli teknoloji devinin bilgi işlem ve depolama kolu Alibaba Cloud ile birleşiyor. Şirket, ortaklığın NEAR Vakfı’na Alibaba Cloud’un Asya ve Orta Doğu’daki geliştirici ekosistemine erişim sağlayarak daha fazla geliştiriciyi NEAR protokolü üzerine inşa etmeye çekmeyi amaçladığını söyledi. Yeni NEAR doğrulayıcıları başlatmak isteyen geliştiriciler, bunu Alibaba Cloud’un hizmet olarak “plug-and-play” altyapısı ile yapabilecekler.

Uzman: Bu Altcoin, Haziran'da İzlenecek En İyi Coin!

NEAR Vakfı ve Alibaba Cloud, NEAR ekosistemindeki geliştiricilere ve kullanıcılara bir hizmet olarak uzaktan prosedür çağrıları (RPC) sunacak. RPC, kullanıcıların Blockchain’deki verileri okumasına ve farklı ağlara işlem göndermesine olanak tanıyan bir tür bilgisayar sunucusudur. Ayrıca geliştiricilere veri sorgulama API’si sağlamak için çoklu zincir indeksleme sunacaktır. Kullanıcılar ayrıca, geliştiricilerin Alibaba Cloud’un altyapısını kullanırken diğer kullanıcılarla etkileşim kurmasına olanak tanıyan ve yılın başlarında başlatılan bir platform olan NEAR Blockchain İşletim Sistemini (BOS) kullanabilecekler.

Bu gelişme, Alibaba’nın kısa bir süre önce aktif bir Web 3 yatırımcısı olan ve kripto ile ilgili kuruluşlarla birden fazla anlaşma imzalayan yeni Yönetim Kurulu Başkanı Joseph Tsai’yi işe aldığını duyurmasıyla gerçekleşti. Alibaba Cloud Intelligence uluslararası Web3 çözümleri başkanı Raymond Xiao, “NEAR Foundation ve Alibaba Cloud ortaklığı, Web3 geliştiricilerini fırsatları keşfetmeleri için desteklemeye devam ederken önemli bir ortaklıktır. Alibaba Cloud’un Asya’daki kapsamlı altyapısından yararlanabilecekleri için Asya pazarlarındaki geliştiriciler ve doğrulayıcılar için de önemli.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Alibaba Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

Category:
News