Kripto Balinaları Binance’de Bu 5 Altcoin’e Akın Etti!

kripto-balinalari-binance’de-bu-5-altcoin’e-akin-etti!
Kripto Balinaları Binance'de Bu 5 Altcoin'e Akın Etti!

Kripto para balinalarının altcoin hücumu devam ediyor. Şimdi 5 altcoin için hücum etmiş durumdalar. Peki bu hücumlar hangi altcoin’lere gerçekleşti. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin AAVE için balina hareketi

Lookonchain’in 25 Haziran’da yaptığı izlemeye göre altcoin AAVE’nin fiyatında önemli bir artış oldu. Sadece 5 saat içinde altcoin AAVE, potansiyel olarak 0x5a80 ile başlayan bir balina adresinin faaliyetleriyle bağlantılı olarak ‘’lik kayda değer bir artışa tanık oldu. Kriptokoin.com olarak ticaret platformlarındaki birden fazla adres aracılığıyla 182.152 altcoin AAVE coin (yaklaşık 13,2 milyon USD’ye eşdeğer) biriktiren adres, şu anda 399.585 AAVE coin (yaklaşık 29 milyon USD değerinde) tutuyor.

25 Haziran’da Lookonchain tarafından yapılan izlemeye göre, hareketsiz bir balina adresi 6 saat önce Binance’ten 450.881 altcoin ARB çekti. Tutar 450 bin dolar değerinde. Diğer taraftan 350.000 dolar değerinde 260.961 OP ve 275.000 dolar değerinde 30.313 ENS ‘de çekildi. Ardından Binance’e 2 milyon USDT yatırdı.

TRON’daki hareketlilik

Lookonchain ayrıca Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun’ın kısa süre önce kripto para borsası Huobi’ye 11.910 altcoin AAVE (776.000 $ değerinde) yatırdığını ortaya çıkardı. Bu hareket, Binance’e yapılan önceki büyük AAVE transferleriyle birlikte, Sun’ın niyetleri hakkında spekülasyonlara yol açtı. Potansiyel olarak AAVE satma hazırlığına işaret etti.

altcoin

Diğer yandan, akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verilerine bağlayan yenilikçi bir oracle ağı olan Chainlink’in ağ faaliyetlerinde bir artış yaşanıyor. Chainlink ağındaki adres etkinliği  oranında artarak kullanıcı katılımının ve zincir üzerindeki etkileşimlerin arttığını gösterdi. Ayrıca, teklif-satış hacmi dengesizliği boğaları %7 oranında destekliyor. Buna göre bu durum LINK için mevcut arzına kıyasla daha güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Yükseliş göstergesi

Bu yükseliş göstergelerinin altcoin Chainlink’in fiyat hareketi üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Kripto para birimi, son zamanlardaki en düşük seviyesinden bu yana &’lık bir artış gösterdi. Şu anda 6,3 dolardan işlem gören Chainlink’in fiyatı, yatırımcıların yenilenen ilgisini yansıtıyor. Ayrıca potansiyel olarak düşüş evresinin sona erdiğine işaret ediyor.

DeFi platformlarında gerçek dünya veri entegrasyonuna yönelik talep artiıyor. Buna göre Chainlink’in oracle’ları giderek daha önemli hale geliyor. Bu eğilim yalnızca Chainlink’in kullanımında bir artışa neden olmakla kalmadı. Aynı zamanda LINK’in fiyatını da olumlu yönde etkiledi. DeFi ekosistemi genişledikçe, Chainlink’in oracle hizmetlerine olan talebin artmaya devam etmesi ve potansiyel olarak altcoin LINK’in fiyatını daha da yükseltmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Balinaları Binance’de Bu 5 Altcoin’e Akın Etti!

Category:
News