‘Büyük Artışa Hazırlanan’ 5 Altcoin Belli Oldu!

‘buyuk-artisa-hazirlanan’-5-altcoin-belli-oldu!
'Büyük Artışa Hazırlanan' 5 Altcoin Belli Oldu!

Haziran ortasından itibaren kripto piyasası, büyük varlık yönetim şirketlerinin spot Bitcoin ETF’lerine olan ilgisinin artmasıyla alım baskısında kayda değer bir artış yaşadı. Yatırımcıların bu artan ilgisi Bitcoin fiyatını yükseltti ve altcoinlerin de yakın gelecekte bu yükselişi takip edeceğini düşündürdü. Sonuç olarak bu durum, alternatif kripto paraların potansiyel büyümesinden faydalanmak isteyenler için cazip bir yatırım fırsatı sunuyor. İşte analistler Brian Bollinger ve Miles Deutscher’e göre sıçrama yaşayabilecek bazı altcoinler…

Listedeki ilk altcoin: Cardano (ADA)

Haziran başındaki kan banyosundan sonra Cardano fiyatı Aralık 2021’de 0,24 dolardan destek buldu. Aynı yatay destekten gelen bu iki dönüş, çift dip olarak adlandırılan bir yükseliş dönüş formasyonunun oluşumunu yansıtıyor. Buna ek olarak, momentum göstergesi göreli güç endeksi (RSI) 0,24 dolarda alım baskısında belirgin bir artış öngörüyor ve alıcıların bu seviyede aktif olarak biriktiğini gösteriyor.  Analist Bollinger’a göre yukarıda bahsedilen direncin üzerinde bir kırılma, piyasadaki satın alma baskısını yoğunlaştıracaktır.

Polkadot için kritik seviye belli oldu

Haftalık zaman dilimi grafiğinde, Polkadot coin 4,22 dolarlık destek seviyesinde “sabah yıldızı” adı verilen bir yükseliş mum formasyonu gösterdi. RSI göstergesindeki yükseliş sapmasıyla ilişkili fiyat hareketindeki bu tersine dönüş, artan satın alma baskısını yansıtıyor. Bollinger’a göre bu nedenle, DOT fiyatı muhtemelen yukarıda belirtilen destekten yükselişin tersine dönmesine tanık olacaktır. Şu anda, coin fiyatı 5.13 dolardan işlem görüyor ve satıcılar için mevcut düşüş trendini taşıyan aşağı eğimli direnç trend çizgisine ulaşmak için yüzde 20’ye tanık olabilir.   Bu bariyerden yükselişin kırılması, erken bir tersine dönüş işareti verecek ve 6.89 dolarlık bir acil hedef ve ardından 7.8 dolarlık bir hedef sunacak.

Chainlink için “ayı tuzağı” uyarısı

Bollinger’a göre Haziran ayı başındaki satış sırasında, Chainlink fiyatı yıllık 5,5 dolarlık destek bölgesinden aşağı yönlü bir kırılma gösterdi. Bu yüksek birikimin bozulmasının satış baskısını yoğunlaştırması ve bu coindeki önceki düşüş trendini uzatması gerekiyordu. Ancak, piyasadaki son toparlanmayla birlikte, LINK alıcıları, önceki arızayı bir ayı tuzağı olarak gösteren kayıp alıcıları geri aldı. Sahte çöküş senaryosu, altcoin fiyatını 9,48 dolar işaretine geri iten altta yatan satın alma baskısını muhtemelen artıracaktır.

Altcoin Pepe gelecek vaat ediyor mu?

Diğer yandan bu yıl büyük ilgi gören bir altcoin, kurbağa temalı bir meme coin olan Pepe oldu. Başlangıçtaki yüksek volatilitesi azalmış olsa da, uzmanlar Pepe piyasasının yeniden canlanabileceğine inanıyor.  Yalnızca geçen hafta, Pepe’nin fiyatı yaklaşık e artarak 0,00000153 dolar civarına ulaştı. Analist Miles Deutscher, Pepe’nin fiyatının genellikle yukarı yönlü bir kırılmaya işaret eden bir boğa bayrağı formasyonu oluşturuyor olabileceğini öne sürüyor.

Litecoin (LTC) için neler beklenmekte?

2023’ün DeFi yazında göz önünde bulundurulması gereken bir diğer altcoin de Litecoin’dir (LTC). Güçlü temel özellikleri ve orta ölçekli statüsüyle Litecoin, Crypto Banter’ın izleme listesindeki en iyi coinlerden biri olarak ortaya çıktı ve önemli bir yükseliş potansiyeli sergiliyor. Analist Deutscher, Litecoin’in haftalık fiyat hareketinin yükselen bir kanal oluşturduğunu ve daha fazla kazanç olasılığını ortaya koyduğunu gözlemledi. Litecoin’i çevreleyen iyimserliğe ek olarak, kripto para topluluğu Ağustos ayında üçüncü halving olayını bekliyor. Tarihsel olarak, halving olayları kripto para birimleri için yükseliş tetikleyicileri olarak hareket etmiş, potansiyel olarak talebi ve fiyatları artırmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Büyük Artışa Hazırlanan’ 5 Altcoin Belli Oldu!

Category:
News