Balinalar AAVE ve Bu Altcoin’lere Hücum Etti! Fırladılar!

balinalar-aave-ve-bu-altcoin’lere-hucum-etti!-firladilar!
Balinalar AAVE ve Bu Altcoin'lere Hücum Etti! Fırladılar!

Son zamanlarda, kripto para balinalarının hamleleri, yatırımcıların ilgisini çekti. Özellikle Aave (AAVE), USDC, Optimism (OP) tokenları dikkat çekti. İşte detaylar…

Balinalar Optimism (OP) biriktiriyor: Sırada neler var?

Optimism fiyatı üç günlük grafikte bazı ilginç gelişmeler gösteriyor. Wave Trend göstergesi tarafından üretilen satın alma sinyali, MRI’ın 9 Haziran’da ortaya çıkan ikinci satın alma sinyaliyle birleştiğinde, OP’nin yüksek bir zaman dilimi trendinin tersine dönmesine bağlı olabileceğini gösteriyor.   Optimism fiyatı Aralık 2022 ile Şubat 2023 arasında ‘2 arttı. Bu etkileyici yükseliş 3,289 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.  Kısa süre sonra, OP ayıları devraldı ve önümüzdeki 105 gün içinde tüm kazanımları geri alacak kadar acımasız bir düzeltmeyi tetikledi.

Ayrıca, 100.000 ila 1.000.000 OP tokenı tutan balinaların 22 Mayıs’tan bu yana biriktiği görülüyor. Geçen ay bu kategoriye yaklaşık 35,85 milyon balina katıldı. Ayrıca, 1.000.000 ila 10.000.000 OP token tutan balinalar da 30 Mayıs’ta 341 milyon iken 25 Haziran’da 410’a yükseldi.  Bu balinaların birikim çılgınlığının muazzam ölçeği nedeniyle, Optimism fiyatının bir ralli için hazır olabileceğine dair bir ipucu olabilir. Yüksek net değerli yatırımcılardan gelen birikim, on-chain hacimdeki tutarlı bir artışla doğrulanabilir. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, üç yüksek tepe noktası vardır ve bu yüksek net değerli yatırımcıların faaliyetlerinin arttığını göstermektedir.

Balinaların odağında başka coinler de var

İlk olarak Blockchain takip firması Lookonchain tarafından tespit edilen bir balina, geçmişte Ethereum’u (ETH) yerel bir zirvede satmak, dolar sabitlemesini kaybetmeden önce ETH için USDC ticareti yapmak ve iflas eden merkezi platformun kullanıcı para çekme işlemlerini askıya almasından hemen önce kripto borsası FTX’ten tüm fonlarını çekmek de dahil olmak üzere son derece tutarlı üç işlem yaptı. Şimdi ise balina, Binance’e 16 milyon USDC yatırdı.  Bu yazının yazıldığı sırada, balinanın Binance’te bulunan 16 milyon dolar değerindeki coin ile ne yaptığı ya da ne yapmayı planladığı henüz belli değil.

Lookonchain ayrıca bir balinanın kripto borsası Kraken’den merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’ten (LINK) para çekerek 9,67 milyon dolarlık LINK çekme serisine eklediğini tespit etti. Blockchain izleyicisi ayrıca kripto ticaret firması Jump Trading’e ait cüzdanları tespit etti ve şirket tarafından biriktirilen dört altcoin belirledi; bunlar arasında likit stake hizmeti sağlayıcısı Lido DAO (LDO), merkezi olmayan sosyal ağ Mask Network (MASK), merkezi olmayan türev platformu Perpetual Protocol (PERP) ve merkezi olmayan kaldıraçlı ticaret protokolü LeverFi (LEVER) yer alıyor. Tweet’te aşağıdakiler belirtilmekte:

“Jump Trading geçtiğimiz hafta boyunca MASK, LDO, LEVER ve PERP’i biriktirdi. Jump Trading şu anda şunları elinde tutuyor:

  • 1,59 milyon MASK (6,15 milyon dolar);
  • 1,09 milyon LDO (2,11 milyon dolar);
  • 509 milyon LEVER (686 bin dolar);
  • 1,07 milyon PERP (545 bin dolar).”

AAVE, balina hareketleriyle sıçradı

Son olarak AAVE, geçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 24’nin üzerinde yükseldi. Bu yükselişin ardında balinaların olduğuna inanılmakta. Zira bir balina Binance’ten çektiği 1.65 milyon dolarlık Ethereum karşılığında 24 binin üzerinde AAVE satın aldı. Bir başka balina ise toplamda 13.2 milyon dolarlık coin satın aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Balinalar AAVE ve Bu Altcoin’lere Hücum Etti! Fırladılar!

Category:
News