Uzman: Bu Altcoin, Haziran’da İzlenecek En İyi Coin!

uzman:-bu-altcoin,-haziran’da-izlenecek-en-iyi-coin!
Uzman: Bu Altcoin, Haziran'da İzlenecek En İyi Coin!

Teknik analizler, son 10 gün boyunca kayda değer bir ilerleme kaydeden Bitcoin Cash (BCH)’in Haziran sona ermeden ek fırsatlar sunabileceğini gösteriyor. İndikatörlerde altcoin için artan piyasa duyarlığını onayladı.

Bitcoin Cash (BCH), Haziran sona ermeden izlenecek en iyi altcoin olabilir

Teknik analist Valdrin Tahiri’in yeni analizlerine göre, BCH’nın hem RSI verileri hem de fiyat hareketleri daha fazla büyümeye işaret ediyor. BCH fiyatı, neredeyse tüm altcoin piyasasını saran düşüşte 10 Haziran’dan bu yana Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Fiyat açısından, 21 Şubat’tan beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyordu. Aşağı yönlü ivme, 10 Haziran’da yılın en düşük seviyesi olan 90 dolarda destek buldu.

Ancak, fiyat neredeyse anında trendini tersine çevirdi. Bu süreçte çok uzun kuyruklu bir mum yarattı. 21 Haziran’da fiyat çizgiden çıkarak düzeltmesini tamamladığını teyit etti. Ayrıca, şu anda 136 dolar direnç alanının üzerinde işlem görüyor ve bunu destek olarak onaylıyor.

Günlük RSI’da devam eden artışı da destekliyor. 50’nin üzerindeki RSI, boğaların hala bir avantaja sahip olduğunu gösterir. 50’nin altındaki RSI ise tam tersine işaret eder. İndikatör şu anda 50’nin üzerinde ve yükselerek yükseliş eğilimi gösteriyor.

BCH fiyat tahmini: Dalga sayısı yeni zirveler öneriyor

Elliott Wave teorisi de devam eden artışı destekliyor. Bu yöntemi kullanan teknik analistler, bir trendin yönünü belirlemek için tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceler. Kasım 2021’den bu yana, dalga sayısı tamamlanmış bir beş dalga artışı (beyaz) ve ardından gelen bir ABC düzeltmesi (siyah) gösteriyor. Sayım doğruysa, BCH fiyatı şimdi onu en azından yeni bir yılın en yüksek seviyesine ve muhtemelen çok daha yükseğe çıkaracak yeni bir yukarı hareket başlattı.

Her iki yükseliş artışı 1:1 oranına sahipse, BCH fiyatı 159 dolara ulaşacak. Bununla birlikte, hareket uzarsa ve artışlara 1:1,61 oranı verirse, 200 dolara kadar ilerlemesi söz konusu. Mevcut artışın dikliği nedeniyle, genişleme ağır basıyor. Bu yükseliş tahminine rağmen, 110 doların altına düşüş, yükseliş senaryosu geçersiz kılacak. Bu durumda, fiyat yeni yılın en düşük seviyesine geri dönecek. Analiste göre bu seviyeden sonra muhtemelen 60 dolara ulaşacak.

Altcoin piyasası ne durumda?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Rusya bağlantılı altcoin’ler ülkedeki darbe girişiminin ardından trend oldu. Bu esnada, ilk 10 kripto para birimi kritik destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.

 1. BTC (Bitcoin) – 30,667.87 dolar
 2. ETH (Ethereum) – 1,920.40 dolar
 3. BNB (BNB) – 239.85 dolar
 4. XRP (XRP) – 0.4941 dolar
 5. ADA (Cardano) – 0.2995 dolar
 6. DOGE (Dogecoin) – 0.06766 dolar
 7. SOL (Solana) – 17.23 dolar
 8. TRX (TRON) – 0.07343 dolar
 9. LTC (Litecoin) – 88.81 dolar
 10. MATIC (Polygon) – 0.6748 dolar
 11. DOT (Polkadot) – 5.20 dolar
 12. TON (Toncoin) – 1.48 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Uzman: Bu Altcoin, Haziran’da İzlenecek En İyi Coin!

Category:
News