Önemli İddia: FED ve Ethereum, Bu Altcoin İçin Birleşti!

onemli-iddia:-fed-ve-ethereum,-bu-altcoin-icin-birlesti!
Önemli İddia: FED ve Ethereum, Bu Altcoin İçin Birleşti!

Popüler yazar Linda Jones, ABD Merkez Bankası FED, JP Morgan ve Ethereum’un XRP’ye zarar vermek için işbirliği yaptığını iddia ediyor.

‘FED ve Ethereum, XRP’ye zarar vermek için işbirliği yapıyor’

XRP topluluğunun önde gelen isimlerinden Linda Jones, geçtiğimiz günlerde ilginç iddialar ortaya attı. Raporları, Ethereum, Çin ve Prometheum arasında bir bağlantı ortaya çıkarmasından kısa bir süre sonra geldi.

Bir tweet’te Jones, “Şirketin ilk günlerinde Vitalik Buterin, Tron ve diğer kişiler Ripple ofisine stajyer ve çalışan olarak geldiler. Şimdi görünüşe göre Fed ve Çin tarafından gönderilmişler” diye yazdı. Jones, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve Tron ile ilişkili kişileri olan bazı kişilerin çok eskiden Ripple’ın kapısını çaldığını söylüyor. İddialarına göre arkalarında Fed ve Çin vardı.

Nisan ayında, eski Ripple Direktörü Matt Hamilton, Buterin’in Ripple’a stajyerlik için başvurduğunu öne sürmüştü.

XRP’ye zarar vermek için bir araya geldiler

Jones’a göre Fed, Ripple’ın teknolojisinin adil ve eşitlikçi bir ortam oluşturma kapasitesinin farkındaydı. Bu nedenle, merkez bankasının Ripple’ı finansal alandaki otoritelerine karşı bir tehdit olarak gördüğünü iddia ediyor. Bu tehdide karşı koymak için bir kripto ekosistemi oluşturmak üzere “North Star” isimli bir proje başlattıklarını iddia etti. Yaklaşım, XRP’yi merkezi olarak etkiletmeyi amaçlıyordu. Böylece varlıklarının XRP’ye göre avantaj elde edeceği bir “güvenli liman” algısı yaratacaklardı.

Son zamanlarda yayınlanan Hinman belgelerinin Ethereum üzerinde bir tür yoğunlaşmayı ortaya koyduğunu belirtelim. Endüstri liderleri, Bill Hinman’ın amacının Ethereum’a ücretsiz bir geçiş vermek olabileceğini düşünüyor. Bir JP Morgan makalesi, Hinman belgelerinin yayınlanmasının “Ethereum için bir destek” olduğunu iddia etti. Kriptokoin.com olarak JPMorgan Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou’nun bu konuda neler yazdığını aktarmıştık.

Jones ayrıca, Vitalik Buterin ile JP Morgan’ın bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Buterin ve yatırımcı konsorsiyumunun, Ethereum’un ICO’su aracılığıyla önemli miktarda sermaye topladığını öne sürüyor. Raporuna göre JP Morgan, Mart 2022’de Meta Mask ve Infura ile ilgileniyordu. O dönemde şirket, bunlardan kâr elde ettiğini ayrıntılarıyla anlatan bir Protos makalesi yayınladı. Bu iki protokol, Ethereum’un temel altyapısını temsil eder.

Ethereum’u çevreleyen ABD’deki yasal belirsizlik devam ediyor

ABD’de kapsamlı kripto düzenlemelerinin olmaması, Jones için başka bir tartışma konusu oldu. SEC’in kripto para birimleri ile ilgili yasaları çıkarmaktan kasıtlı olarak kaçındığını iddia etti. Jones’a göre, bu düzenleyici belirsizlik, Wall Street ve bankacılık kurumlarının piyasaları manipüle etmelerine yönelik kasıtlı bir girişimdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Önemli İddia: FED ve Ethereum, Bu Altcoin İçin Birleşti!

Category:
News