Not Alın: TVL Miktarı En Yüksek 8 Altcoin Bunlar!

not-alin:-tvl-miktari-en-yuksek-8-altcoin-bunlar!
Not Alın: TVL Miktarı En Yüksek 8 Altcoin Bunlar!

DeFiLlama’nın verilerine göre, Ethereum tabanlı DeFi projeleri 41 milyar dolarlık bir toplam TVL’ye sahip. Lider altcoin, kripto para genelinde DeFi’deki tüm TVL’nin neredeyse tamamına yakınını oluşturuyor.

TVL’ye göre en yüksek değere sahip 8 altcoin

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarındaki Toplam Kilitlenmiş Değer (TVL) 25 Haziran itibarıyla 44,96 milyar dolar. DeFiLlama’nın verilerine göre, Ethereum tabanlı DeFi projelerinin toplam TVL’si ise 41,6 milyar dolar. DefiLlama’nın sağladığı verilere göre, Katman-1 ve Katman-2 ağları toplamda 41,6 milyar dolar ev sahipliği yapıyor. DeFi’deki en fazla TVL’ye sahip Blockchain ise tahmin ettiğiniz gibi kilitli Ethereum. TVL bakımından Ethereum ağı, 24,3 milyar dolar ile açık ara zirvede yer alıyor.

Toplam TVL’nin yüzdesel dağlımı / Kaynak: DeFiLlama

Ethereum’un ardından 5,65 milyar dolarlık TVL ile Justin Sun’ın Tron’u (TRX) geliyor.

Altcoin
Tron Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

BNB Chain, en popüler üçüncü Blockchain konumun yerleşiyor. Bu doğrultud BNB Chain 3,4 milyar dolarlık TVL ile Tron’u takip ediyor. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından BNB, TRX’den 8 kat daha yüksek bir değere sahip. Bu da dikkatleri çekiyor.

Altcoin
BNB Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

BNB Chain’in ardından bir Katman-2 ağı olan Arbitrum geliyor. İlk üç Ethereum Katman-2 Blockchain’de kilitlenen toplam değer (TVL), başlangıcından bu yana önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte, Blockchain üzerindeki kullanım ve TVL’de önemli bir fark oldu. Yaygın popülerlik kazanan en son Blockchain olan Arbitrum, TVL ve kullanım açısından Katman-2’de liderliği ele geçirdi. Arbitrum’u bir başka Ethereum Katman-2 ağı olan Polygon takip ediyor.

Altcoin
Polygon Blockchain’in TVL’si / Kaynak: DeFiLlama

Polygon’un ardından ise 804 milyon dolar ile Optimisim, 707 milyon dolar ile Avalanche ve 443 milyon dolar ile Mixin geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Not Alın: TVL Miktarı En Yüksek 8 Altcoin Bunlar!

Category:
News