Haftaya Hangi Altcoinler Tırmanır? Bu Coinlere Bakın!

haftaya-hangi-altcoinler-tirmanir?-bu-coinlere-bakin!
Türklerin Aldığı 3 Altcoin İçin Balina Alarmı! Fiyat Ne Olur?

Kripto para dünyasında önümüzdeki hafta hangi altcoinler için beklentilerin olduğu konusuna odaklanıyoruz. Özellikle 4 altcoin için beklentiler üst düzeyde. Ayrıntılara bakalım.

Altcoinler içinde PEPE

Son 24 saat içinde altcoinler içinde Pepe (PEPE) 0,00000178 dolarlık güçlü bir direnç seviyesiyle karşılaştı. Bu önemli fiyat noktasının üzerinde kapanış yapamadı. Ancak teknik göstergeler, meme coin’in fiyatının önümüzdeki günlerde bu seviyenin üzerine çıkmak için bir girişimde daha bulunacağını gösteriyor. PEPE/USDT’nin günlük grafiği, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca azalan kama grafik formasyonunun eşlik ettiği bir düşüş eğilimi ortaya koyuyor. Yükseliş olarak değerlendirilen bu formasyon önceki hafta doğrulandı. Pazartesi gününden itibaren birkaç günlük pozitif bir diziyle sonuç verdi.

altcoinler

Son yükseliş hareketi sırasında, PEPE’nin fiyatı 0,00000091 dolar gibi düşük bir seviyeden mevcut seviyeye geldi. Son 24 saat içinde 0,00000178 dolarlık ana direnç seviyesinde reddedilmeyle karşı karşıya kaldı. Ancak, PEPE’in teknik göstergeleri son 48 saat içinde kısa vadeli bir yükseliş döngüsüne işaret etti. 9 günlük EMA çizgisi, 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde yükselişe geçti. Buna göre momentumda düşüşten yükselişe doğru bir kayma olduğunu gösterdi.

PEPE’nin grafiği

Bu kısa vadeli yükseliş döngüsüne rağmen, PEPE’nin grafiğindeki günlük RSI çizgisi, çizginin eğimi pozitiften negatife değiştiği için fiyatın bir zirveye ulaşmış olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, günlük RSI nötr bölgede kalıyor. PEPE’nin aşırı alım koşullarına girmeden önce hala yukarı yönlü hareket potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

altcoinler

Boğalar önümüzdeki 24 saat içinde PEPE’nin fiyatını yönlendirmeye devam ederse, altcoin potansiyel olarak 0,00000178 dolarlık direnç seviyesini önümüzdeki günlerde desteğe dönüştürecek. Tersine, önümüzdeki 24-48 saat içinde bir düzeltme meydana gelirse, fiyat 0,0000013 dolar civarında 9 günlük EMA seviyesine doğru düşecek.

XRP

XRP fiyatı, teknik bir gösterge olarak önemini ortaya koyan ters baş ve omuz formasyonları geçmişine sahiptir. Özellikle 2019 ve 2020’de XRP, üç günlük grafikte ters baş-omuz formasyonu oluşturarak ilk başta 0’lık bir artışa neden oldu. Tam bir geri çekilme ve boyun çizgisinin yeniden test edilmesinin ardından, XRP fiyatı Mart ve Nisan 2022 arasında `7’lik kayda değer bir yükseliş yaşadı.

Mayıs 2023’te, ters baş ve omuz oluşumunun bir başka örneği meydana geldi. XRP fiyatı, 26 Mayıs’ta boyun çizgisinin üzerinde kararlı bir kırılma ile  arttı ve öngörülen 0,525 dolar hedefine ulaştı. Şu anda, XRP fiyatı günlük zaman diliminde bir ters baş ve omuz formasyonu oluşturmuş durumda. Mart sonundan 24 Haziran’a kadar olan fiyat hareketi, ortadaki “baş” olarak adlandırılan üç farklı salınım düşüklüğünü ortaya koymaktadır. Her iki taraftaki iki dip “omuzlar” olarak biliniyor ve benzer derinlikler sergiliyor.

Bu üç vadinin en yüksek seviyelerini birleştirerek bir boyun çizgisi oluşturulur. Bu boyun çizgisinin üzerinde başarılı bir kırılma, önemli bir hareketi gösterir. Bu kurulum için hedef, başın sağ tarafındaki tepe ile en düşük noktası arasındaki mesafenin ölçülmesi ve koparma seviyesine eklenmesiyle belirlenir. XRP için bu kurulum $,33’lük potansiyel bir artış öngörerek 0,673 doları hedeflemekte.

Altcoinler içinde Shiba Inu

Altcoinler içinde Shiba Inu fiyatı son günlerde düşüş baskısına karşı kayda değer bir direnç gösterdi. Buna göre son dokuz günde %’lik kayda değer bir artış yaşadı. SHIB’nin 8 Mayıs ve 24 Haziran tarihleri arasındaki fiyat hareketleri yakından incelendiğinde, bir Power of Three (Po3) formasyonunun ortaya çıktığı görülmektedir. Bu teknik formasyon üç farklı aşamadan oluşmaktadır:

  • Varlık, SHIB söz konusu olduğunda 0,00000791 dolar olan önemli bir destek seviyesinin üzerinde konsolide olur. Bu, birikim aşamasını işaret eder.
  • Bu aşamanın ardından varlık, kasıtlı olarak erken boğaları hedef alan önemli bir düşük seviyenin altında likidite toplamak için bir düşüş yaşar. Bu manipülasyon aşaması piyasa manipülasyonunun açık bir işaretidir.
  • Son aşama, daha önce kırılan kritik destek seviyesinin üzerinde bir toparlanmayı içerir. Dağıtım olarak bilinen bir sonraki aşamanın başlangıcını teyit eder. Dağıtım aşaması en değişken olma eğilimindedir ve genellikle önemli fiyat hareketlerine neden olur.

Şu anda, altcoinler içinde Shiba Inu fiyatı 0,00000791 dolar bariyerinin üzerinde bir toparlanmaya yaklaşıyor. Buna göre altcoin istikrarlı bir destek seviyesi olarak belirleme potansiyeline sahip. Bu atılım, Po3 kurulumundan kopuşu teyit edecek. Ayrıca SHIB için dağıtım aşamasını başlatacaktır. Shiba Inu fiyatı için önerilen kar alma seviyeleri yaklaşık 0,00000964 dolar ve 0,0000101 dolar. Buna göre bu seviyeler 0,00000797 dolarlık mevcut pozisyondan yaklaşık ve ‘’lik kazançları temsil etmekte.

Cardano çıkacak mı?

Altcoinler içinde Cardano fiyatı Haziran ayı başında D’lük önemli bir düşüş yaşadı. Sadece beş gün içinde 0,381 dolardan 0,220 dolara geriledi. Ancak, 10 Haziran’da yerel bir dip oluşmasının ardından, ADA 4 oranında etkileyici bir şekilde toparlanarak güçlü bir toparlanmaya işaret etti. Son yükseliş trendinin ortasında, yükseliş momentumu azalıyor gibi. Boğalar nefes alırken geçici bir duraklamaya yol açıyor. Bu duraklama, kısa vadeli sahiplerin kâr alımlarını tetikleyerek potansiyel olarak bir geri çekilmeyle sonuçlanacak. Bu düzeltme sırasında izlenecek kilit destek seviyeleri 0,269 dolar ve 0,279 dolar.

Diğer taraftan destek tabanından 0,279 dolarlık bir toparlanma, devam eden toparlanma rallisinin uzatılmasında çok önemli bir rol oynayacak. Satın alma baskısı önümüzdeki hafta önemli ölçüde güçlenirse, Cardano fiyatı ,52 artacak. Buna göre bir sonraki kritik engeli 0,334 dolardan yeniden test etme ihtimali var. Yükseliş senaryosunda kriptokoin.com olarak baktığımızda ADA yükselmeye devam ederek 0,347 dolar seviyesine gelecek. Ayrıca 0,381 dolar ile en yüksek aralığa ulaşma söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Haftaya Hangi Altcoinler Tırmanır? Bu Coinlere Bakın!

Category:
News