Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

danismanlik-devi:-bu-2-altcoin-boga-kosusuna-hazirlaniyor!
Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Danışmanlık devi Motley Fool’un analistleri, artan düzenleyici baskının ortasında kendisini yeniden şekillendiren altcoin projelerine dikkat çekti. Yeni Blockchain geliştirmeleri, analistleri boğa beklentisine yönelten etkenler oldu…

SEC davalarının ardından bu 2 altcoin ciddi değişiklikler yapıyor

Haziran boyunca, kripto endüstrisindeki en büyük isimler bile pozitif ivme oluşturmakta zorluk yaşadı. SEC davalarının hacim olduğu haftalar boyunca, sadece belirli projeler zorlukların üstesinden gelmek için somut adım atmayı tercih etti. Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC), bu noktada yeni duyurularla tekrar dikkat çeken projeler arasında yer alıyor…

Polygon (MATIC), SEC davasının ardından mimarisini hızla değiştirdi

Polygon, Ethereum için en önemli Katman 2 ölçekleme çözümüdür. 2022’de Merge güncellemesinin sonucunda Ethereum’un gördüğü tüm ilgiden büyük ölçüde yararlandı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yine bu yıllarda Starbucks ve Nike dahil olmak üzere bir dizi önemli marka ortaklığı kurdu.

Ancak, Polygon artık düzenleyici belirsizlik nedeniyle sarsılıyor. Haziran ayının başında SEC, Polygon’u Coinbase ve Binance kripto para borsalarının müşterilerine sunduğu “kayıtsız menkul kıymetlerden” biri olarak nitelendirdi. Sonuç olarak piyasa tepkisi dramatik oldu. MATIC fiyatı son 24 gün içinde 0 değer kaybetti.

Ancak Polygon mücadeleden vazgeçmiyor

SEC haberi gelir gelmez, Polygon “Polygon 2.0” adını verdiği şeyin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Amaç, temeldeki Blockchain mimarisinden token faydasına kadar Polygon’un her yönünü yeniden tasarlamaktı. Bunu Haziran sonundan başlayarak 4 haftalık bir süre boyunca yapacak. Her hafta, Polygon gerçekleşen değişiklikler hakkında yeni güncellemeler yayınlayacak.

Cardano (ADA), altcoin ağını yeni sürüme taşıyor

Polygon gibi, Cardano da SEC’in bunun kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasından ağır darbe aldı. ADA fiyatı da 30 günde 0 düştü. Cardano’nun ekosistemini büyütmede yılın ilk yarısında elde ettiği başarıya rağmen, menkul kıymetler yasalarının kripto para birimini içeren her bir işleme uygulanması durumunda aniden durma noktasına gelebilir.

Ancak Cardano’da karşılık veriyor

Her şeyden önce, bir menkul kıymet değil, oldukça merkezi olmayan, açık kaynaklı bir Blockchain olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Cardano, merkeziyetsizliğe doğru yeni kilometre taşlarını vurguluyor. Burada, “Voltaire” olarak bilinen Blockchain geliştirmesinde bir sonraki aşamanın lansmanından bahsediyor. Bu yüce isim, yüce hırslarla birlikte gelir. Cardano, topluluk üyelerine daha fazla güç vermek istiyor. Aynı zamanda, mümkün olduğunca merkezsizleştirerek genel Blockchain’inin performansını iyileştirmek istiyor.

Buna ek olarak, Cardano’nın arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG), yönetim yapısındaki değişiklikleri duyurdu. Genel olarak, “girişim stüdyosu” dediği modele geçiyor. Bunun pratikte anlamı, farklı iş gruplarının birbirinden ayrılacağı ve daha sonra bölüneceğidir. Bu nedenle, örneğin, Cardano Blockchain cüzdan çözümleri geliştiren grup, Cardano dijital kimlik yönetimi çözümleri geliştiren gruptan ayrı olacak.

İşte büyük resim

Cardano ve Polygon, SEC gözetiminden kaçınmak için menkul kıymetler olarak değil, ticari mallar olarak görülmek istiyor. Bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar. Motley Fool analistleri, yukarıdaki son gelişmelerle ikiliye bu yolda güveniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Category:
News