Rusya’daki Wagner Krizinin Ortasında Bu Altcoin Rekor Kırdı

rusya’daki-wagner-krizinin-ortasinda-bu-altcoin-rekor-kirdi
Rusya'daki Wagner Krizinin Ortasında Bu Altcoin Rekor Kırdı

Bitcoin ve altcoin dünyasında kimi zaman dünyadaki krizlerin farklı yansımaları oluyor. Son yansıma ise Rusya’daki Wagner paralı asker grubunun yakın zamanda ortaya çıkması. Oluşan krizle kripto para dünyasında beklenmedik bir etki yarattı. Buna göre bir altcoinde kayda değer bir artışa yol açtı.

Altcoin hızlı bir şekilde arttı

“Rus Ethereum’u” olarak bilinen altcoin WAVES son 24 saat içinde t’lük bir değer artışı yaşadı. Şu anda altcoin 2,68 dolardan işlem görüyor. Wagner krizi ortaya çıktıkça, kripto para piyasası yankılarını hissetti. Buna göre altcoin WAVES merkez sahneye çıktı. Bu artış, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı sırasında yaşanan benzer bir yükselişi anımsatıyor. Ayrıca jeopolitik olaylar ile kripto para birimi performansı arasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

Rus girişimci ve eski bir fizikçi olan Sasha Ivanov tarafından kurulan WAVES önemli bir altcoin. Bitcoin ve altcoin alanında önemli bir oyuncu olarak kendini kanıtlamış durumda. Merkezi Moskova’da bulunan platform, Rusya ve diğer eski Sovyet ülkelerinde önemli bir kullanıcı tabanına sahip. WAVES, kullanıcıların herhangi bir programlama becerisi gerektirmeden zahmetsizce kendi tokenlerini oluşturmalarını sağlayan ilk blockchain platformu olarak öne çıkıyor.

WAVES’in yolculuğu

Haziran 2016’da kripto para sektörünün en erken ilk para arzlarından (ICO) biri aracılığıyla başlatılan WAVES, hız ve faydaya öncelik veren kullanıcı dostu blockchain platformları geliştirmek için yola çıktı. Erişilebilirliği artırma taahhüdü, hem meraklıları hem de yatırımcıları çekerek popülerliğini artırdı.

altcoin

Günlük grafiğe bir bakış, Wagner krizinin başlangıcıyla doğrudan ilişkili olarak altcoin WAVES fiyatının etkileyici yukarı yönlü yörüngesini ortaya koymakta. WAVES piyasada önemli adımlar atmaya devam ettiği için bu yükseliş benzersiz bir yatırım fırsatı sunuyor. Tabi böyle bir artış söz konusu olunca tüm dikkatler de Waves’in üzerine toplandı. Diğer taraftan şiddet odaklı bir krizin böyle bir etki yaratması da garip karşılanıyor. Ancak ne olursa olsun kripto para dünyasında ne zaman ne olacağını öngörmek gerçekten de zor. Bu durum bu zorluğu da yansıtıyor.

Devasa artışın takibi

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Rusya’daki Wagner krizi beklenmedik bir şekilde altcoin WAVES talihinde çok önemli bir rol oynadı. t’lük şaşırtıcı bir artışla WAVES, kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Ancak yükselişte başka faktörler de var. Dün yer verdiğimiz üzere DWF Labs, WavesDAO projesine 500 bin WAVES taahhüt etmişti.

waves nedir temel rehber

Diğer taraftan dayanıklılığını ve önemli kazançlar elde etme potansiyelini ortaya koydu. Jeopolitik olaylar dijital varlıkları etkilemeye devam ediyor. Diğer taraftan bilgili yatırımcılar zorlu zamanların ortasında önemli büyüme potansiyeline sahip WAVES gibi altcoinleri yakından takip ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Rusya’daki Wagner Krizinin Ortasında Bu Altcoin Rekor Kırdı

Category:
News