Ralli Kapıda! Bu Metrik Popüler Altcoin İçin Yeni Seviyeyi İşaretledi

ralli-kapida!-bu-metrik-populer-altcoin-icin-yeni-seviyeyi-isaretledi
Ralli Kapıda! Bu Metrik Popüler Altcoin İçin Yeni Seviyeyi İşaretledi

Altcoin Ethereum (ETH), 3.000 dolara işaretine doğru potansiyel bir ralli için umut verici işaretler gösteriyor. Zincir üzerindeki veriler ve ETH fiyat grafikleri, borsa bakiyelerinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşması ve stake mevduatlarındaki artışla birlikte yükseliş baskısına işaret ediyor.

Altcoin Ethereum için düşen borsa bakiyeleri

Glassnode’dan alınan veriler, borsalarda tutulan ETH’nin son 30 gün içinde ,6 gibi yeni bir düşük seviyeye gerilediğini ortaya koyuyor. Satış için mevcut arzdaki bu azalma genellikle bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Bazı geri çekilmeler, son zamanlardaki düzenleyici baskılar nedeniyle merkezi borsalara ilişkin endişelerden kaynaklanıyor. Diğer taraftan geri çekilmelerin önemli boyutu var. Altcoin ETH’nin borsa bakiyelerinde benzer bir düşüşün ardından önemli bir artış gördüğü Kasım 2022’deki önceki bir modeli yansıtıyor.

Diğer tarftan staking sözleşmelerinde kilitli ETH miktarı, Nisan ayındaki Shapella yükseltmesinden bu yana artış gösterdi. Şu anda, toplam arzın ,1’ini temsil eden 23 milyondan fazla ETH, stake sözleşmelerine yatırılmış durumda. Buna ek olarak, ETH arzının yaklaşık 0’u, merkezi olmayan finans ve stake sözleşmeleri de dahil olmak üzere akıllı sözleşmelerde kilitli durumda. Borsalardan artan bu para çekme işlemleri ve akıllı sözleşmelerdeki mevduatlar, ETH’nin fiyatı için olumlu olan likit arzın azalmasına katkıda bulunuyor.

Teknik analiz ve hedefler

Altcoin Ethereum’un fiyatı 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Ancak 1.900-2.000 dolar seviyelerinde dirençle karşılaşıyor. Bu aralık, Kasım 2022’den bu yana gözlenen daha yüksek düşük seviyelerle hem teknik hem de psikolojik direnç seviyeleri olarak hizmet etti. Buna göre 2.000 doların üzerinde bir kırılma, yükselen kanal formasyonunun hedefleriyle aynı hizada olacak şekilde. Ayrıca 3.000 dolar civarında 2022 kırılma seviyelerine doğru hızlı bir yükselişin önünü açacak.

ETH/BTC kuru açısından, 2023’ün en düşük seviyesi olan 0,06255 BTC civarında destek aranmakta. Bu seviyenin altındaki bir kırılma, 0,05689 BTC’de düşüş hedeflerini ortaya çıkaracak. Bununla birlikte, göreceli güç endeksi aşırı satım değerlerine işaret ediyor. Ayrıca potansiyel bir geri çekilmeye de işaret ediyor. Yatırımcılar, altcoin ETH sürekli takas sözleşmesi için fonlama oranına dikkat etmeli. Çünkü aylık en yüksek seviyelere doğru yükselmiş durumda. Buna göre bu durum geç alıcılar için potansiyel risklere işaret etmekte.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda kısa vadeli bir geri çekilme göz ardı edilemez. Çünkü, zincir üzerindeki hareketler ve piyasa göstergeleri ilginç bir durum ortaya koyuyor. Altcoin Ethereum için yakın ve orta vadede yukarı yönlü ivme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in performansı ve 30.000 doları seviyesini tutma kabiliyetini de unutmayalım. Bunlar da altcoin ETH’nin yükseliş momentumunun sürdürülmesinde önemli bir rol oynayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ralli Kapıda! Bu Metrik Popüler Altcoin İçin Yeni Seviyeyi İşaretledi

Category:
News