PEPE Değil! Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Boğa Vurgusu

pepe-degil!-turklerin-sepetindeki-altcoin-icin-boga-vurgusu
PEPE Değil! Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin İçin Boğa Vurgusu

Altcoin Optimism [OP] 4 saatlik piyasa yapısında önemli bir artış yaşadı. Fiyat 1,2 dolar aştı. Yoğun alım baskısına tanık oldu. Ancak, satıcılar potansiyel olarak 1,2 dolara doğru bir geri çekilmeyi tetikleyecek gibi duruyor. Bitcoin [BTC] için yükseliş görünümüyle birlikte, Optimism de dahil olmak üzere altcoin piyasaları olumlu etkilenebilir. Son piyasa gelişmelerini ve Optimism’in fiyatında daha derin bir geri çekilme potansiyeline bakalım..

Etkileyici kazançlar ve boğa vurgusu

19 Haziran Pazartesi gününden itibaren 48 saat içinde altcoin Optimism [OP], hevesli alıcıların etkisiyle yaklaşık @ oranında artış kaydetti. OP’ye yönelik talebin güçlü seyretmesi, yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Altcoin Optimism için H4 piyasa yapısı görüntüsü bize ne söylüyor? 20 Haziran’da 1,2 dolar seviyesinin aşılmasıyla kanıtlandığı üzere kesinlikle boğa görünümünde. Bu atılım, boğaların niyetini işaret etti. Ayrıca kısa vadeli bir yükseliş trendine yol açtı. OBV (On-Balance Volume) ve işlem hacmi de artarak yoğun talebi teyit etti.

Temel direnç seviyeleri ve satış baskısı

Altcoin Optimism için izlenmesi gereken önemli direnç seviyeleri 1,48 dolar, 1,55 dolar ve 1,67 dolar. 1,48 dolar seviyesi fiyatı bir kez reddetti. Ardından 1,45 dolarda başarısız bir girişim oldu. Sonuç olarak, fiyatlar yazım sırasında 1,34 dolar destek seviyesine geri geldi.

RSI (Göreceli Güç Endeksi) nötr 50 seviyesine yaklaştı. Ancak Altcoin Optimism için OBV önemli bir düşüş göstermedi. Buna göre bu durum satış baskısının henüz piyasaya hakim olmadığını gösteriyor. H4 grafiği yükseliş eğilimini sürdürürken, 1 saatlik grafikteki son fiyat hareketi, azalan Açık Faiz ve spot CVD (Kümülatif Hacim Deltası) tarafından vurgulanan satış baskısı eşliğinde kademeli bir düşüş sergiledi.

Altcoin için destekte alım fırsatı

Aşağı yönlü bir hareketin devam etmesi durumunda, 1,2 dolarlık destek bölgesinin yeniden test edilmesi Altcoin Optimism için uygun bir alım fırsatı sunabilir. Daha derin bir geri çekilme göz ardı edilmiyor. Ancak, mevcut piyasa koşulları satış baskısı yoğunlaşmadıkça bir düşüş trendinin gerçekleşmeyebileceğini gösteriyor.

Tarihler Açıklandı: Bu 18 Altcoin İçin Büyük Unlock Alarmı!

Altcoin Optimism hevesli alıcılar tarafından yönlendirilen 1,2 doların üzerinde önemli kazançlarla güçlü bir yükseliş rallisine tanık oldu. Ancak, kriptokoin.com olarak baktığımızda 1,48 dolardaki son ret, potansiyel bir geri çekilmeye ilişkin endişeleri artırıyor. Yatırımcılar, bilinçli yatırım kararları verebilmek için destek ve direnç seviyelerinin yanı sıra satış baskısının varlığını da yakından takip etmeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için PEPE Değil! Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Boğa Vurgusu

Category:
News