Kullanıcıları Terk Ediyor! Popüler Meme Coin İçin Ne Bekleniyor?

kullanicilari-terk-ediyor!-populer-meme-coin-icin-ne-bekleniyor?
Kullanıcıları Terk Ediyor! Popüler Meme Coin İçin Ne Bekleniyor?

Popüler meme coin’i olan Dogecoin ‘aktif adresler’ bir hafta içinde yüzde 22,1 oranında düştü. Bunun yanında yeni adresler yaklaşık yüzde 46,3 oranında azaldı. Ayrıca, Dogecoin Telegram grubu, kullanıcı katılımının azaldığını gösteren, üyelerde keskin bir düşüş görüyor. Peki bundan sonra meme coin fiyatı nasıl hareket edecek? Kripto analisti Konstantin Kaiser, bu soruya cevap arıyor.

Popüler meme coin kullanıcı kaybediyor

Dogecoin ağı, DOGE kullanıcı katılımında kademeli bir düşüş yaşadı. Buna Telegram üye sayısındaki tutarlı bir düşüş eşlik etti. Bu, Dogecoin’in mevcut düşüş eğiliminin sürdürülebilirliği konusunda endişeleri artırıyor. Ayrıca, gelecekteki yörüngesi hakkında sorular soruyor.

Aktif adresler 24 saate göre / Kaynak: IntoTheBlock

Son yedi gün içinde yeni adresler yaklaşık F,3 oranında azaldı. Aktif adresler de yaklaşık “,1 oranında düştü. Ayrıca, coin tutmayan DOGE adresleri de #,47 oranında azaldı.

Dogecoin Telegram Grubu üyelerinde dikey düşüş oldu

Telegram’daki DOGE Grubu, 2022’den bu yana kullanıcı sayısında fark edilir bir düşüş eğilimine tanık oldu.

Meme coin
Dogecoin Telegram kullanıcı sayısı / Kaynak: IntoTheBlock

Devam eden bu düşüş eğilimi, kullanıcı katılımındaki düşüşün devam edeceğini gösteriyor.

Twitter’da DOGE için olumlu duygular hakim

Geçtiğimiz hafta boyunca, yaklaşık 1.750 olumsuz tweet’e karşılık yaklaşık 13.000 olumlu tweet atıldı. Bu da Twitter’da ağırlıklı olarak olumlu bir hava olduğunu gösteriyor.

DOGE hakkında Twitter duyarlılığı / Kaynak: IntoTheBlock

Meme coin adres sayısı yükseliyor

Bu arada, Dogecoin ‘toplam adres’ sayısı artmaya devam ediyor. Bu da kullanıcıların benimseme ve ilgisinde sürekli bir artış eğilimi olduğunu gösteriyor.

DOGE adreslerinin sayısı / Kaynak: IntoTheBlock

Dogecoin alıcılarının çoğunluğu karda

Dogecoin adreslerinin @’ından fazlası şu anda zarar pozisyonunda. Bununla birlikte, kayda değer bir adres alt kümesi yılın başında alımlar yaptı ve yaklaşık V’lık kazançlar gördü.

Meme coin
Karda/Zararda Dogecoin adresleri / Kaynak: IntoTheBlock

Adreslerin yaklaşık @,78’i hala kırmızıda yer alırken, %3,35’i başabaş noktasına ulaştı.

DOGE fiyat tahmini: Gelecekteki yörüngenin analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Dogecoin fiyatı iki hafta önce ‘’nin üzerinde bir ilk düşüş yaşadı. Ancak, o zamandan beri yaklaşık 1 oranında toparlandı. Bu hafta, MACD göstergesi bir düşüş döneminin ardından boğa eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, haftalık grafikteki Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA’lar) ‘death cross’un gösterdiği gibi, orta vadeli eğilim ayı eğilimini sürdürüyor.

Meme coin
Dogecoin fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

Ayrıca, meme coin şu anda yaklaşık 0,069 dolar seviyesinde kayda değer bir Fibonacci direnciyle karşılaşıyor. Fiyat bu seviyede reddedilirse, Dogecoin potansiyel olarak 0,04914 dolar civarında bir sonraki desteğe doğru hareket edebilir.

Bununla birlikte, yükselişin kırılması durumunda, bir sonraki önemli Fibonacci direncinin 0,08 dolar civarında olması bekleniyor. Altın oranın 0,08 dolarda başarılı bir şekilde kırılması, düzeltici aşamanın tamamlandığını gösterecektir. Bu yüzden, Dogecoin’in yukarı yönlü ivmesini sürdürme olasılığını artıracaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kullanıcıları Terk Ediyor! Popüler Meme Coin İçin Ne Bekleniyor?

Category:
News