Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Önemli Beklentiler!

haftalik-bitcoin-tahmini-cikti:-iste-onemli-beklentiler!
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı İşte Önemli Beklentiler!

Bitcoin fiyatı çeşitli zaman dilimlerinde yükseliş davranışı sergilemeye devam ediyor. Ufukta 35.290 dolara doğru potansiyel bir yükseliş söz konusu. Üç günlük grafik 2023’teki yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Ancak günlük grafik bir başka yukarı yönlü hareketten önce olası bir konsolidasyon ve geri çekilmeye işaret ediyor. Bu yazımızda, BTC’nin gelecekteki yörüngesi hakkında fikir vermek istiyoruz. Bu nedenle farklı zaman dilimlerindeki fiyat hareketlerini inceleyeceğiz.

Haftalık zaman diliminden Bitcoin fiyat analizi

Haftalık grafikte Bitcoin fiyatı, 48.192 dolar ile 15.487 dolar arasındaki aralığın orta noktası olan 31.839 dolar seviyesini yeniden test etmeye yaklaşıyor. Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, 31.389 dolar engelini test ettikten sonra bir geri çekilme ideal olacak.

Bitcoin’in haftalık bazda 35.290 dolarda dirençle karşılaşabileceğini söyleyelim. Diğer taraftan bunun da yerel bir tepe olarak hareket edebileceğini belirtmek gerekiyor. Bu seviye, Bearish Breaker’ın orta noktası ile çakışıyor. Ayrıca kısa vadeli sahiplerin kar alımlarını alacak bir izdiham yaratıyor.

Üç günlük zaman diliminden BTC fiyat analizi

Üç günlük grafik, Bitcoin’in fiyat dinamiklerine dair daha ince bir fikir veriyor. Fiyat hareketi nispeten sabit kalıyor. Ayrıca, temel göstergeler potansiyel bir rallinin belirlenmesinde çok önemli bir rol oynamakta. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 42 civarında bir çift dip oluşturdu. Ortalama 50 seviyesinin üzerine çıkarak yükseliş momentumunda bir artışa işaret etti.

Awesome Oscillator (AO) Bitcoin için başlangıçta bir düşüş rejimine işaret etti. Ancak sıfır çizgisinin altındaki histogram çubukları yeşile döndüğü ve bir geçiş girişiminde bulunduğu için son zamanlarda yükselişe geçme işaretleri gösterdi. Buna ek olarak, Dalga Eğilimi göstergesi sıfır çizgisinin altında potansiyel bir yükseliş geçişine işaret ederek 2023 boğa rallisinin devamına işaret ediyor. Bu göstergeler toplu olarak, üç günlük grafikteki yükseliş momentumunun henüz tam olarak gerçekleşmediğini gösteriyor.

Günlük zaman diliminden BTC fiyat analizi

Günlük grafik incelendiğinde, son rallinin 26 Nisan ve 6 Mayıs tarihleri arasında oluşan en yüksek seviyelere karşılık gelen 30.000 dolar civarında alıcı taraf likiditesini emdiği görülüyor. Yaklaşan hafta sonu göz önüne alındığında, BTC için yükseliş trendinin devam etme olasılığı nispeten düşük.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin fiyatının konsolide olması ve bir aralık oluşturması bekleniyor. Kısa vadeli yatırımcılar kârlarını ayırmaya karar verirse 28.545 dolara küçük bir geri çekilme yaşanabilir. Bu zaman diliminde işlem yapan yatırımcılar için sabır çok önemli.

Analistlerin Bitcoin fiyat istikrarına bakışı

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, uzun zamandır öngörülemeyen oynaklığıyla gündemde. Ancak, son fiyat hareketleri ünlü piyasa analisti CrediBULL Crypto’nun 341.000’den fazla Twitter takipçisini Bitcoin fiyatının 29.000 ila 30.000 dolar aralığında sabitlendiğine dair güvence vermesine yol açtı. Bitcoin’in 30.000 dolar direnç seviyesini başarıyla geri kazanması ve elinde tutması önemli. Ayrıca, 24 saatten uzun bir süredir destekleyici bir zemin olarak hizmet vermesi nedeniyle bu önemli bir gelişmeye işaret ediyor. CrediBULL Crypto, 30.000 dolarlık desteğin korunması halinde, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru hızlandırılmış bir hareketi tetikleyebileceğini öngörüyor.

Bitcoin’in artmasını sağlayan temel faktörler

Dijital para birimi ve daha geniş yatırım ortamında dikkat çeken birkaç temel gelişme var. Buna göre bu gelişmeler Bitcoin’i çevreleyen olumlu duygulara katkı sağlıyor. İlk olarak, önde gelen bir stablecoin ihraççısı olan Tether Holdings Limited, Bitcoin madenciliğine yatırım yapmayı ve rezervlerini güçlendirmek için kripto para birimini kullanmayı planladığını açıkladı. Buna göre bu stratejik hamle ilgi uyandırdı. Ayrıca piyasaya güven aşıladı.

3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Haftaya Bu Seviyeler?

Diğer taraftan SEC tarafından ilk spot Bitcoin ETF başvurusunun potansiyel onayı söz konusu. Buna göre Bitcoin’in aylardır görülmeyen yeni zirveleri yeniden test etme umutlarını artırdı. Buna ek olarak, yaklaşan Bitcoin Halving etkinliği yatırımcıların dikkatini çekti. Yatırımcılar potansiyel fiyat artışlarına hazırlanırken önden kaçış belirtileri şimdiden görülmeye başlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Önemli Beklentiler!

Category:
News