Altın ve Dolar Derken Bu Kripto Para Parlamaya Hazır

altin-ve-dolar-derken-bu-kripto-para-parlamaya-hazir
Altın ve Dolar Derken Bu Kripto Para Parlamaya Hazır

Kripto para piyasasında bir boğa koşusunun geri dönüşüne ilişkin süregelen şüphecilik var. Ancak Altın (XAU) ve Dolar Para Birimi Endeksi (DXY) aracılığıyla ABD doları için güncellenen aylık grafikler olağanüstü bir şeyin gelişmekte olduğuna işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak Bitcoin’in neden parlamaya hazır olduğuna ışık tutuyoruz. Ayrıca uzun vadeli Altın ve Bitcoin grafiğini ve Dolar Endeksi’nin BTC/USD karşısındaki düşüşünü inceliyoruz.

Altın ve kripto para Bitcoin grafiği

Bitcoin’in Altın fiyatını gösteren 1 aylık XAU/BTC grafiği ilginç bir gelişme ortaya koyuyor. Haziran ayındaki mum, 20 dönemlik basit hareketli ortalamayı temsil eden Bollinger Band temel çizgisinin ötesine geçiyor. Tipik olarak, XAU/BTC temelin altında kapandığında, alt Bollinger Bandına ulaşma eğiliminde. Bu formasyon devam ederse, grafikte yeni bir tüm zamanların en düşük seviyesine işaret ediyor. Buna göre, Bitcoin ons Altın cinsinden fiyatlandırılan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.

Dolar para birimi endeksi (DXY) ve BTC/USD

BTC/USD’ye karşı DXY grafiğini incelemek, büyük makro varlıklarla ilişkili olarak kripto para piyasasına başka bir bakış açısı sunuyor. Altın grafiğine benzer şekilde, fiyat Bollinger Bandı temel çizgisini (“orta-BB” olarak adlandırılır) aşıyor. Bununla birlikte, XAU/BTC’den farklı bir şey var. Buna göre, DXY/BTCUSD grafiği, temel çizginin bir direnç seviyesi haline geldiğini ima ediyor. Ayrıca temelin altında birkaç aylık konsolidasyona işaret ediyor.

Tarihsel olarak, bu durum genellikle alt Bollinger Bandına doğru aşağı yönlü bir itmeye yol açıyor. Buna göre oran için tüm zamanların en düşük seviyeleriyle sonuçlanıyor. DXY ABD dolarının gücünü temsil ediyor. Bu yüzden, böyle bir senaryo standart kripto para BTC/USD grafiği için potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine işaret ediyor.

Şüpheler devam ederken

Piyasada şüpheler devam ediyor. Uzun vadeli Altın-Bitcoin grafiği ve DXY’nin BTCUSD karşısındaki aşağı yönlü seyri ilgi çekici bilgiler sunuyor. Kripto para Bitcoin’in parlama potansiyeli, bu grafiklerin Altın ve standart BTCUSD oranında fiyatlandırılan BTC açısından tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma olasılığını göstermesiyle belirginleşiyor. Kripto para piyasası gelişmeye devam ederken, bu göstergeler Bitcoin’in önündeki heyecan verici beklentileri vurguluyor.

İşte Bu Hafta Dipleri Gören 5 Altcoin ve Tahminler!

Diğer taraftan kripto para piyasasının son dönemde önemli artışlar sunması iyimserliği de beraberinde getiriyor. İyimserlik devam ederse fiyatlarda da önemli eşikleri aşmak mümkün olacak. Tabi bu artışların düzenleyici baskıların tam da ortasında gerçekleştiğini söyleyelim. Her şeye rağmen yaşanan artışlar piyasanın geleceğine de ışık tutuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Altın ve Dolar Derken Bu Kripto Para Parlamaya Hazır

Category:
News