Açıklandı: Bu Şirketler FTX 2.0’a Talip, Ripple’da Listede!

aciklandi:-bu-sirketler-ftx-2.0’a-talip,-ripple’da-listede!
Açıklandı: Bu Şirketler FTX 2.0'a Talip, Ripple'da Listede!

Yeniden yapılanma sürecinde olan kripto borsası FTX, aralarında Ripple (XRP)’ın da yer aldığı bir dizi yüksek profilli şirketin ilgisini çekiyor. Yayınlanan “363 Satış Tarafları” listesinde FTX 2.0 ile ilgilenen şirketler ortaya çıktı.

BlackRock, Ripple, Nasdaq, FTX 2.0 ile ilgilenen şirketler arasında

2022’de iflas eden kripto borsası FTX, yeniden yapılandırma sürecinde olduğu sırada büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. Özellikle Ripple gibi önemli isimler, FTX’in yeniden yapılanma ve faaliyetlerine ilişkin tetikte bekliyor.

Sıcak bir gelişmede, FTX danışmanı Alvarez & Marsal tarafından yapılan bir mahkeme başvurusuna göre, “363 Satış Tarafları” olarak adlandırılan bir liste yayınlandı. Liste, FTX 2.0’ın yeniden başlatılması için ilgi duyan kurumları içeriyor. Bu kurumlar yeniden yapılandırma süreci ve borsanın yeniden başlatılmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı için gizlilik anlaşması imzaladılar.

363 Satış Tarafları arasında Nasdaq, Ripple Labs, Galaxy Digital ve BlackRock yer alıyor. Bununla birlikte eTribe Capital, Robinhood, NYDIG ve OKCoin gibi dikkat çeken isimlerde bulunuyor.

Ancak, bu liste potansiyel alıcıların veya yatırımcıların tamamını kapsamıyor. Sadece kripto borsasına ilgi duyan tarafları içeriyor. FTX’nin iflas yeniden yapılandırma sürecinde 3. Ç veya 4. Ç’te satış sürecini gerçekleştirmeyi planladığı ve “stalking-horse bidder” olarak adlandırılan bir teklif verenin seçileceği belirtiliyor.

Listelenen şirketler potansiyel FTX yatırımcıları olacak

Yayınlanan listede, FTX 2.0’ye yatırım yapmak isteyen şirketler de yer alıyor. FTX CEO’su John Ray III liderliğindeki ekip, şu anda teklif süreci mektubu, ilgilenen taraflar, piyasa yapıcıları ve FTX Japan’ın yeniden başlatılması gibi konular üzerinde çalışıyor.

Bu arada, geleneksel finansal şirketler de kripto sektörüne ilgi gösteriyor. BlackRock, spot Bitcoin ETF’si başvurusunda bulunurken, JPMorgan JPM Coin’i kullanarak Euro Blockchain ödemelerini başlattı. Ayrıca Citadel, Fidelity ve Charles Schwab tarafından desteklenen kripto borsası EDX Markets hizmetlerine başladı. Sonuç olarak geleneksel finans firmaları da FTX 2.0’ye ilgi gösteriyor. Bu durum, FTX’nin sektördeki büyük oyuncuların dikkatini çektiğini ve yeniden başarıya ulaşabileceğine işaret ediyor.

ABD, Bu Bitcoin Borsasına Tarih Verdi: FTX İddiası!

Sequoai Capital ortağı Alfred Lin, FTX’e destek verdi

FTX etrafındaki son gelişmelerde, Bloomberg, Dow Jones & Company, The New York Times ve Financial Times, Amerika Birleşik Devletleri iflas Yargıcı John Dorsey’in FTX müşterilerinin isimlerini halktan saklama kararına itiraz ettiler. Bu karar müşterilerin güvenliği için 9 Haziran’da Dorsey tarafından alınmıştı. Bununla birlikte, 22 Haziran tarihli bir mahkeme başvurusunda, medya şirketleri, bu karara itiraz ettiler.

Son olarak, Sequoia Capital ortağı Alfred Lin Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, FTX’e yaptıkları yatırımında hata payı olmadığını ifade etti. Lin, “Muhtemelen yine yatırım yapardık” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Açıklandı: Bu Şirketler FTX 2.0’a Talip, Ripple’da Listede!

Category:
News