Sıcak Gelişme: Binance’e Durdurma Emri Verildi!

sicak-gelisme:-binance’e-durdurma-emri-verildi!
Sıcak Gelişme: Binance'e Durdurma Emri Verildi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın etrafındaki çember daralıyor. Bu sefer de Belçika mali düzenleyicisi Binance borsasına tüm sanal para hizmetlerini durdurma emri verdi

FSMA, dev kripto para borsasına faaliyetleri durdurma emri verdi

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), büyük kripto para borsası Binance’e kripto borsa ve saklama cüzdanı hizmetleri sunmayı durdurmasını emretti. Düzenleyici kurum, Belçika’daki kripto ile ilgili tüm hizmetleri “derhal yürürlüğe girecek şekilde” durdurması gerektiğini söyledi. Buna gerekçe olarak da Binance’in AEA dışındaki şirketleri hakkında yeterli bilgi sağlayamamasını gösterdi.

FSMA, 23 Haziran tarihli bir bildirimde, Binance’in “Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olmayan ülkelerden” kripto ile ilgili hizmetler sunarak, borsanın Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele konusundaki Belçika yasalarını ihlal ettiğini söyledi. Mali düzenleyici, Binance’in Belçika’daki ilgili tüm hizmetleri “derhal yürürlüğe girecek şekilde” durdurması gerektiğini belirtti.

Binance

Mali düzenleyici, Binance’ın gerekli belgeleri veremediğini açıkladı

FSMA’ya göre Binance, Avrupa Ekonomik Alanı dışında (Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç) operasyonlarında veya teknik desteğinde yer alan ve Belçika kullanıcılarının hizmetlere kaydolurken okudukları hüküm ve koşullarda görünmeyen tahmini 19 şirketi kontrol ediyordu. Düzenleyici kurum, Binance’den “çeşitli bilgi taleplerinde” bulundu. Ancak şirketlerinin sağladığı hizmetleri tanımlayan tatmin edici yanıtlar almadığını söyledi. Bu bağlamda FSMA, şu açıklamayı yaptı:

Binance’e çeşitli vesilelerle sunulan fırsatlara rağmen, sanal para birimleri ile yasal para birimleri arasındaki borsa hizmetlerinin ve Belçika’da sunduğu ve sağladığı saklama cüzdanı hizmetlerinin, Belçika dahil olmak üzere bu faaliyetleri yürütmek için kendi üye devleti tarafından usulüne uygun olarak yetkilendirilmiş başka bir Avrupa Ekonomik Alanı üye devletinin yasalarına tabi bir tüzel kişilik aracılığıyla yürütüldüğünü gerekli belgeler ve kanıtlarla gösterememiştir.

Binance

Binance sözcüsü: Hayal kırıklığı yaşadık!

Kararın bir parçası olarak, Binance’in Belçika merkezli tüm müşterileriyle iletişime geçmesi gerekiyor. Çünkü, borsanın sahip olduğu tüm kripto ve özel anahtarları iade etmesi lazım. Bir Binance sözcüsü yaptığı açıklamada, şirketin FSMA’nın kararından “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi. Ayrıca, mali düzenleyicinin bildirimini gözden geçirmeyi planladığını kaydetti.

FSMA, Binance’e karşı harekete geçen birkaç ulusal düzenleyiciden yalnızca biri. Zira Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla borsaya ve ABD’deki kuruluşuna karşı bir dava açmış durumda. Bu arada, Belçika parlamentosu üyesi Christophe De Beukelaer, Ocak 2022’de ilginç bir çıkış yaptı. Beukelaer, hükümet maaşını bir yıl boyunca Bitcoin olarak almayı planladığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Binance’e Durdurma Emri Verildi!

Category:
News