Sıcak Gelişme: Binance Duyuru Yaptı ve Tarih Verdi!

sicak-gelisme:-binance-duyuru-yapti-ve-tarih-verdi!
Sıcak Gelişme: Binance Duyuru Yaptı ve Tarih Verdi!

Binance’in ABD kolu olan Binance.US, ABD doları işlemlerini bir süre daha açık tutacağı tarihleri açıkladı. En büyük stablecoin USDT, duyurunun ortasında BinanceUS’de fiyat sabitliğini korumakta zorlanıyor…

Binance ABD doları için önemli değişiklikleri açıkladı

Binance.US, bugün bankacılık ortaklarıyla çalıştıktan sonra ABD doları çekme sorunlarını çözdüğünü bildirdi. Ancak bu rahatlamanın uzun sürmeyebileceği konusunda uyardı. Borsa Cuma günü, geçen hafta SEC davasına tepki göstermek için askıya aldığı ABD doları çekme sorunlarıyla ilgili önemli bir adım attı. Buna göre, ABD’li kullanıcılar 5 gün daha Binance.US’den ABD doları cinsinden para çekebilecekler. Binance, bu sürenin ardından işlemleri tekrar durduracak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımı üzere Binance.US, 9 Haziran’da ABD doları mevduatlarını askıya almıştı. O sırada kullanıcılara 13 Haziran’a kadar süre tanındı. Son duyuruda, para çekme işlemleri için 5 gün daha süre verildi. Binance, “bankacılık ortaklarımızın yakın gelecekte bu hizmeti sonlandırmasını bekliyoruz” diyerek çekimlerin kısa süreli olacağını doğruladı.

USDT dolar sabitliğini kaybetti

Binance duyuruda ayrıca, yalnızca kripto odaklı bir borsa olmaya geçerken kullanıcılarını “kriptodan kriptoya ticarete devam etmek için USD’nizi kullanmaya, geri çekmeye veya stablecoin’e dönüştürmeye” teşvik ediyor. Bu da müşteri hesaplarında kalan ABD doları bakiyesinin USDT’ye dönüştürülebileceği anlamına geliyor.

Duyuru ayrıca 26 Haziran’da eklenen ANKR, DAI, DASH, HBAR, ICX, IOTA, RVN, WAVES, XNO, XTZ ve ZIL ile daha fazla USDT işlem çiftinin ayrıntılarını da içeriyordu. BinanceUS, kullanıcılarına ABD doları bakiyelerini kullanmalarını, çekmelerini veya stablecoin’lere dönüştürmelerini öneriyor. Fakat USDT, ABD doları karşısında 0,96’ya düşerek BinanceUS’te erimeye devam ediyor.

Ancak aynı tarihte çoğu “USD Gelişmiş Ticaret çiftini” platformdan kaldıracağını belirtti. BinanceUS’nin desteklediği 150 kripto varlığından yalnızca aşağıdakiler ABD doları karşısında alınıp satılabilecek:

  • BTC
  • ETH
  • ADA
  • BNB
  • LTC
  • MATIC
  • SOL
  • VET
  • USDC
  • USDT

BinanceUS, bankacılık ortaklarıyla ilişkisini sonlandırıyor

Lider borsa 9 Haziran’da sadece kripto para kullanan bir borsa olmaya geçişini başlatmıştı. 13 Haziran’da, bankacılık ve ödeme ortaklarının ABD Doları yasal para kanallarını durdurma niyetini gösteren bir e-posta kopyasını paylaştı. Binance.US, bugünden itibaren USD’yi askıya almaya başlayacaklarını söyledi. Böylece, çok yakında yalnızca kripto borsasına geçiş yapmayı planlıyor. Borsa, bu konudaki açıklamalarında şunları yazdı:

Önceliğimiz müşterilerimizdir ve her zaman müşterilerimiz olmuştur. Bir süreliğine yalnızca kripto borsasına geçiş yaparken bu proaktif adımları atıyoruz. Açık olmak gerekirse, tüm müşteri varlıkları için 1:1 rezerv tutarız. Para çekme işlemlerindeki herhangi bir kesinti, artan hacimlerin ve hafta sonu banka kapanışlarının bir sonucu olabilir. Ayrıca, kriptoda alım satım, staking, para yatırma ve çekme işlemleri tamamen işlevsel olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Binance Duyuru Yaptı ve Tarih Verdi!

Category:
News