PEPE Coin’e İlgi Azaldı: Yeni PEPE Coin Wall Street Memes Mi?

pepe-coin’e-ilgi-azaldi:-yeni-pepe-coin-wall-street-memes-mi?

Kripto para piyasası son aylarda yaşadığı inişli çıkışlı ilerleyişine devam ederken bir anda etkileyici bir yükseliş gösteren ve meme coin çılgınlığını körükleyen PEPE coin pek iyi günler geçirmiyor.

2023 yılının Nisan ayında piyasaya sürülen ve 15 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında yüzde 50 binin üzerinde artış yaşayarak yatırımcılara büyük heyecan yaratan meme coin’e olan ilgi gün geçtikçe azalıyor gibi görünüyor.

Popüler Pepe the Frog meme’ine dayanan PEPE, CoinGecko verilerine göre an itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesinin kaydedildiği 5 Mayıs tarihindeki zirvesinin yüzde 77,07 altında seyrediyor.

Son 30 günlük verilere bakıldığında ise PEPE fiyatının son 1 ay içerisinde yüzde 35,7 ve son 14 günde yüzde 23,9 düşüş yaşadığı görülebiliyor.

Son 7 gün içerisinde yüzde 6 civarında toparlanma yaşayan PEPE, kripto topluluğu arasında ilk dönemlerindeki gibi bir heyecan yaratamıyor. 

Güçlü bir topluluk tarafından desteklenmesi ve piyasanın önde gelen isimleri tarafından onaylanması sebebiyle fiyatı akılalmaz oranlarda yükselen PEPE, yavaş yavaş sahneyi gelecek vadeden diğer projelere bırakıyor.

PEPE coin çılgınlığını kaçıran ve performansı sebebiyle hayal kırıklığı yaşayan yatırımcılar, ön satış coinleri arasında yer alan Wall Street Memes satın almaya yöneliyor.

Yeni PEPE coin olduğu öngörülen Wall Street Memes projesi gerçekten de PEPE coin alternatifi olabilir mi? Wall Street Memes projesini özel yapan dinamikler neler?

Yeni PEPE Coin Wall Street Memes Mi?

PEPE coin ile ilgili belirsizlik devam ederken yeni PEPE coin olarak gösterilen Wall Street Memes, indirimli fiyatlardan Wall Street Memes satın almak isteyen yatırımcısıyla buluşuyor.

Projenin ön satış etkinliğinde toplanan fonların henüz 1 ay olmadan 8 milyon dolar bandını aştığı görülüyor ve yatırımcılar WSM tokene büyük ilgi gösteriyor.

WSM tokenin yeni PEPE olacağı yönündeki öngörülerin birkaç sebebi bulunuyor. Öncelikli olarak WSM token de PEPE coin’de olduğu gibi oldukça deneyimli bir topluluk tarafından destekleniyor. 

Pratikte bir faydası bulunmamasına rağmen WSM tokenin topluluğu 1 milyon kişiyi aşıyor.

Bir diğer önemli nokta ise WSM token ile birlikte adı geçen isimler olarak karşımıza çıkıyor. 

Dogecoin ve Shiba Inu fiyatı üzerindeki etkisi oldukça iyi bilinen ve ne yapsa olay olan ünlü milyarder, kripto meraklısı ve iş insanı Elon Musk’ın Wall Street Memes Twitter hesabından yapılan paylaşımlara birden fazla kez yanıt vermiş olması, kripto topluluğu arasında güven emaresi olarak yorumlanıyor.

Elon Musk rüzgarını da arkasına alan meme coin projesi, yeni PEPE coin olma potansiyeli yüksek olan Wall Street Memes satın alma düşünen yatırımcılarını bekliyor.

Wall Street Memes Ne Vadediyor?

Yeni meme coin projelerinden olan Wall Street Memes’in çıkış noktasında 2021 yılında gerçekleşen ve Gamestop olayı olarak bilinen bir hareket bulunuyor. Küçük yatırımcıların Wall Street’e karşı birleştiği olayın nihai zaferinin bir temsili olarak konumlanan Wall Street Memes projesinin merkezinde topluluk bulunuyor.

Kullanıcıların viral olarak internet meme’leri yaratmasını ve popülerlik elde ederek para kazanmasını hedefleyen proje, tokenlerin yüzde 30’luk dilimini topluluk için ayırıyor.

Ön satış etkinlikleri arasında pek rastlanmayan bu token tahsisi, projenin topluluğu ile olan bağının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Proje ekibi ön satış haricinde topluluğu desteklemek için bir de airdrop etkinliği düzenliyor. 

50 bin dolar değerinde WSM tokenin dağıtılacağı airdrop etkinliğinde yatırımcılar, bir dizi görevi tamamladıktan sonra yarışmaya katılma hakkı kazanıyor.

Şu ana kadar 25 binden fazla girişin gerçekleştiği airdrop etkinliğinde başvuru süresi bittikten sonra beş şanslı kişiye toplamda 50 bin dolar değerinde WSM token dağıtılacağı ifade ediliyor.

Toplulupun ne kadar önemli olduğunu sık sık dile getiren Wall Street Memes proje ekibinin bu düşüncesini somutlaştıran airdrop etkinliği, WSM takipçilerinden büyük beğeni topluyor.

Wall Street Memes Coin Nasıl Satın Alınır?

Wall Street Memes projesinin native tokeni olan WSM token, düzenlenen ön satış etkinliği ile yatırımcıların beğenisine sunuluyor.

Ethereum zinciri üzerinde yer alan ve ERC-20 protokolüne uyan bir kripto para birimi olan WSM tokenin ön satış etkinliğine yoğun bir ilgi olduğu görülüyor.

25 Mayıs’ta başlayan ön satışta bugüne kadar 8 milyon doları aşan miktarda fon toplanmış olması bu ilginin bir kanıtı olarak kabul ediliyor.

Wall Street Memes tokenin toplamda 2 milyar adet token arzı bulunuyor ve ön satış etkinliğinde bu arzın yarısı yatırımcılara sunuluyor. 

Herhangi bir özel satışın söz konusu olmadığı projede yatırımcılar, ön satış etkinliğinde fiyatı aşamalı olarak artırılan WSM tokeni indirimli fiyatlardan satın alma şansı yakalıyor.

WSM token, ETH, BNB veya USDT (ERC-20 veya BEP-20) kullanılarak hem Ethereum blok zinciri hem de Binance Smart Chain (Binance Akıllı Zincir) üzerinden satın alınabiliyor.

Yazının devamı için PEPE Coin’e İlgi Azaldı: Yeni PEPE Coin Wall Street Memes Mi?

Category:
News