JPMorgan Yöneticisi, Bitcoin Değil! Bu Altcoini Destekliyor!

jpmorgan-yoneticisi,-bitcoin-degil!-bu-altcoini-destekliyor!
JPMorgan Yöneticisi, Bitcoin Değil! Bu Altcoini Destekliyor!

JPMorgan Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, merkeziyetsizlik konusunda Bitcoin yerine başka bir altcoin ağını öne çıkarttı.

Nikolaos Panigirtzoglou, merkeziyetsizlik arayanları Bitcoin yerine bu altcoin’e yöneltti

JPMorgan yöneticisi, yakın zamanda SEC-Ripple davasında ortaya çıkan Hinman belgelerini inceledi. Bu belgeler, eski SEC yöneticisi Willian Hinman’ın 2018’de Ethereum hakkında söylediklerini içeriyor. Hinmann, bu tarihte Ethereum’un menkul olmadığını söylüyordu.

Panigirtzoglou, Hinman belgelerinin yayınlanmasının kripto regülasyonlarını etkileyeceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Hinman’ın konuşmaları 13 Haziran’da resmi olarak kamu oyuna sunuldu. Panigirtzoglou, ortaya çıkan belgelerle birlikte artık çoğu altcoin’in “daha çok Ethereum gibi” görünmesi” gerektiğini söylüyor.

Panigirtzoglou’ya göre Hinman belgeleri, regülasyonların sonunda ABD Kongresi tarafından “Ethereum’un menkul kıymet olarak tanımlanmayacağı şekilde” nasıl yürütüleceğini etkileyecek. JPMorgan yöneticisi bu konuda şunları yazıyor:

SEC’deki üst düzey liderlik, 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymet olduğuna inanmıyordu… SEC yetkilileri, ‘düzenleyicinin gelecekte ETH konusunda farklı bir pozisyon alması zor olacağından’ konuşmasında ETH hakkında doğrudan bir açıklama da dahil olmak üzere Hinman hakkında çekinceleri vardı.

Ethereum ikilemi

Panigirtzoglou, Hinman’ın “token veya kripto paranın üzerinde çalışacağı ağ yeterince merkezsizleştirilmişse, varlıklar bir menkul kıymeti temsil etmeyecektir” cümlesini vurguluyor. Bu cümle, SEC’in neden Ethereum’a karşı hareket etmekten kaçındığını açıklıyor.

Panigirtzoglou, ETH’nin, CFTC tarafından bir emtia olarak düzenlenmesi için Bitcoin ile aynı kategoriye konulabileceğini açıklıyor. Ancak, bu “yeterince merkezi olmayan” varlıkların, “şu anda emtialar için öngörülenden daha fazla kısıtlama ve yatırımcı koruması içerecek. Ancak menkul kıymetler için gerekli olanlardan daha az külfetli” başka bir kategoriye konulabileceğini belirtiyor.

21 panigirtzoglou conf sep 2019 1024x684 1

Panigirtzoglou, bu konuda neye karar verilirse verilsin, Hinman belgelerinin önemini vurguluyor. Kripto alanına daha fazla merkeziyetsizlik getirmek için bir katalizör olacağını söylüyor. JPMorgan yöneticisi, bunun nedenini şöyle açıklıyor:

Menkul kıymetler olarak tanımlanmaktan kaçınmak için büyük kripto para birimleri ve ilgili Blockchain’leri arasındaki yarışı daha merkezi olmayan hale getirmek ve daha da Ethereum gibi görünmek için muhtemelen yoğunlaştıracaktır.

Brad Garlinghouse, aşırı baskıcı düzenleyicileri eleştiriyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz günlerde Hinman belgelerinin yayınlanmasının ardından SEC’in tutumunu eleştirdi. Gary Gensler başkanlığındaki SEC, son aylarda kriptoya karşı sert bir tutum sergiliyor. Garlinghouse, bu iç tartışmaya rağmen SEC’in “düzenleme netliği eksikliğini silahlandırdığını” söyledi. Ayrıca, Ripple’ı kayıt dışı bir menkul kıymet arzı yürütmekle suçlamaya karar verdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için JPMorgan Yöneticisi, Bitcoin Değil! Bu Altcoini Destekliyor!

Category:
News