İşte Sıradaki Boğa Koşusuna Hazırlanan 3 Altcoin!

iste-siradaki-boga-kosusuna-hazirlanan-3-altcoin!
İşte Sıradaki Boğa Koşusuna Hazırlanan 3 Altcoin!

Bitcoin 30.000 dolara dokundu ve herkesin radarına geri döndü. Geçen hafta kritik destekleri kaybeden çoğu altcoin de son toparlanmayla birlikte tekrar canlandı. Teknik analizler, XRP, MATIC ve ADA için güçlü bir başlangıca işaret ediyor.

Son toparlanmanın ardından bu 3 altcoin’e dikkat

XRP (XRP)

Son düzeltme aşamasında, XRP fiyatı aylık en düşük seviye olan 0,4558 dolara geriledi. Böylece uzun süredir devam eden bir destek trend çizgisini yeniden test etti. Bu trend çizgisi son 100 gündür önemli bir toparlanma gösteriyor. Aynı zamanda alıcılara zaman zaman dip fiyattan alım fırsatı sağlıyordu.

Son durumda XRP, kritik 0,50 dolar desteğinin hemen altında işlem görüyor. Satıcıların 0,4558 dolar için hala düşüş planları söz konusu. Böyle bir durumda, alıcılar muhtemelen yukarı yönlü ivmeyi geri kazanmak için tekrar baskı yapacaklar. İlk hedefleri, 0,50 doların üzerindeki çok aylı direnç seviyesi 0,55 dolar olacak.

Polygon (MATIC)

Haziran boyunca düşüş gösteren MATIC, 0,52 dolar desteğinde yataya döndü. Son yükseliş ile birlikte tekrar 0,6 doların üzerinde işlem görüyor. Ayılar 0,52 dolar desteği için baskı yapmaya devam ediyor. Bu seviye alıcıların tekrar devreye gireceği, trend değişim noktası.

Teknik analist Brian Bollinger, aşırı boğa durumunda MATIC fiyatının 1 dolar hedefine yükseleceğini tahmin ediyor. Bu bir büyün olarak piyasa ve özellikle Bitcoin’e bağlı olacak.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı yaklaşık bir haftadır 0,24 dolar destek bölgesinde yatay hareket etti. Günlük mumların uzun fitilleri boğalar ve ayılar arasındaki sert mücadeleye işaret ediyor. Şimdi, boğaların ilk hedefi 0,3 dolardaki psikolojik direnç olacak. Bu kırılma, ADA fiyatını 0,35 doların üzerine çıkarmak için sağlam bir fırlatma rampası sunacak.

İşte Sıradaki Boğa Koşusuna Hazırlanan 3 Altcoin!

Bitcoin tekrar ilgi odağı halinde

Bitcoin fiyatı birkaç hafta boyunca 28.000 doların altında kaldı. Bu da madencilerin gelirini doğrudan etkileyen bir faktör. Son analize göre, madenciler geçimlerini sağlamak için BTC varlıklarını satmak zorunda kaldılar. Kriptokoin.com olarak aktardığımız CryptoQuant analisti SignalQuant’ın raporu, madencilerin son satışını gözler önüne serdi.

Ancak, 21 Haziran itibarıyla senaryo, BTC bir fiyat artışına tanık olduğu için değişiyordu. Analize göre, bunun öncesine kadar madenciler borsalara BTC girişlerini artırıyordu. Bu durum, son haftalarda BTC’nin fiyatındaki düşüş nedeniyle ortaya çıktı. Bitcoin’in fiyatının düşmesi, madencilik maliyetlerinin artmasına neden oldu. Bu nedenle, madenciler operasyonlarını sürdürmek için BTC varlıklarını satmak zorunda kaldılar.

Madenciler BTC üzerindeki satış baskısını artırırken, lider kripto son zamanlarda kazanç kaydederek diğer yöne gitti. On-chain metrikler, BTC’nin kısa vadeli geleceğinin nasıl görünebileceği hakkında olumlu sinyaller veriyor. Örneğin, BTC’nin döviz rezervi azalıyordu. Bu da kripto paranın satış baskısı altında olmadığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için İşte Sıradaki Boğa Koşusuna Hazırlanan 3 Altcoin!

Category:
News