Finans Uzmanı: Bu 3 Altcoin İçin Şimdi Satış Zamanı!

finans-uzmani:-bu-3-altcoin-icin-simdi-satis-zamani!
Finans Uzmanı: Bu 3 Altcoin İçin Şimdi Satış Zamanı!

Altcoin piyasası birkaç zorlu haftadan sonra tekrar toparlanma eğiliminde. Fakat, durum tüm kripto paralar için aynı yönde gelişmiyor. Bu yazıda, finans uzmanı Julia Magas’ın listesinden, yatırımcıların kısa vadede uzak durması gereken bazı projelere göz atalım.

Kısa vadede bu 3 altcoin’den uzak kalmak mantıklı olabilir

Filecoin (FIL)

Yüksek riskli Filecoin (FIL), potansiyel satışlara yol açan zorluklarıyla karşı karşıya. Gerçekten de, zayıf performansı son birkaç aydır devam ediyor. Yatırımcılar, aşağı yönlü fiyat eğiliminin devam etmesiyle çok az gelişme gördü. Özellikle, sadece iki hafta içinde Filecoin 0’un üzerinde bir düşüş yaşadı.

Teknik analizler, Eylül 2021’den bu yana yükseliş ivmesinin olmadığını ortaya koyuyor. Filecoin, 4 saatlik grafikte aşağı yönlü hareketli ortalamalarla onaylanan sürekli düşüş eğilimi gösteriyor. Haziran ayında, piyasa yapısı açıkça bir dizi daha düşük tepeler ve daha düşük dipler gösteriyor. Son toparlanmanın ardından, bugünde bir miktar düzeltme gördü. Özellikle, SEC davaları kapsamında menkul olarak ilean edilen kripto paralardan biri olması daha fazla risk teşkil ediyor.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), 2021 boyunca kripto piyasası üzerinde önemli bir ilgi topladı. Ancak son düzenleyici inceleme, yatırımcılar arasında endişelere yol açtı. AXS’nin fiyatı sadece iki haftada 6’nın üzerinde düşerek iki yılın en düşük seviyelerine ulaştı. Bu da yatırımcı güveninde bir düşüş olduğunu gösteriyor. SEC’in AXS’yi potansiyel bir menkul kıymet olarak sınıflandırması, değerinin düşmesine neden oldu.

Bekleyen ABD mahkeme kararları, olası artan düzenlemeler ve ABD platformlarından listeden çıkarma, AXS’nin talebi ve likiditesine yönelik riskler inşa ediyor. Bu nedenle, AXS yatırımcıları, düzenleyici değişiklikler ortaya çıktıkça dikkatli davranmalıdır. AXS şu anda son rallinin ardından 5,5 dolar bölgesine yatay hareket ediyor.

BNB Coin (BNB)

Binance’in kripto para birimi olan BNB, SEC davasının ardından keskin bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Dava, Binance’in ABD’de yasadışı bir operasyona karıştığını iddia ediyor. Bu düşüş, ABD düzenleyicilerinin kripto şirketlerine yönelik devam eden baskısını yansıtıyor.

Spesifik olarak BNB, 12 Haziran’da %9,82 düşerek iki ayın en düşük seviyesi olan 275,29 dolara geriledi. Düşüş, SEC’in FOMC tarafından Binance’e karşı açılan ilk şikayetten sonraki ikinci şikayeti olan davanın ardından geldi.

CoinGecko tarafından bildirildiği üzere, geçtiğimiz hafta BNB’nin değeri yaklaşık  düşüş gösterdi. Bunun öncesinde Nisan ayından bu yana ’in üzerinde değe kaybetmişti. Düşüş eğilimi, diğer ülkelerdeki yetkililerin artan baskısı ile birleşiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, Hollanda ve Kıbrıs’taki operasyonlarını durdurdu ve bildirildiğine göre “ağırlaştırılmış kara para aklama” suçundan soruşturma altında.

BNB için sırada ne var?

Binance’in karşılaştığı zorluklar göz önüne alındığında, BNB coin’in aşağı yönlü baskılar devam ediyor. Bu da BNB’yi, satılacak token listemizi tamamlayan kripto para haline getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Finans Uzmanı: Bu 3 Altcoin İçin Şimdi Satış Zamanı!

Category:
News