FED Kararı Sonrası İzleme Listesine Giren 6 Altcoin!

fed-karari-sonrasi-izleme-listesine-giren-6-altcoin!
FED Kararı Sonrası İzleme Listesine Giren 6 Altcoin!

Federal Reserve kısa süre önce, faiz artışlarını duraklatmaya karar verdi. Bu da kripto para piyasasını etkileyen çeşitli faktörlerden biri oldu. SEC, kriptoyu kendi yetki alanına almak için kampanyasına devam ediyor. Yatırımcılar daha fazla düzenleyici eylem beklentisiyle fonlarını geri çektikçe likidite düşüyor. Kripto uzmanı Alex Sirois, düzenleyici rüzgarların yakın vadede makro arka rüzgarları gölgede bırakmayacak yedi altcoin paylaşıyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ilk sırada

SEC Başkanı Gary Gensler’in ‘menkul kıymet’ hakkındaki inancı dışında Bitcoin’in için geçeli olanlar Ethereum için de geçerli. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Gensler, Ethereum’un bir menkul kıymet olduğuna inanıyor. Ethereum, genel manzara için hayati önem taşıyan ve diğer küçük coin ve tokenlar için bir öncü görevi gören bir kripto. Yatırımcıların Ethereum hakkında anlaması gereken şey, eski SEC Direktörü William Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olduğuna inanmadığı.

Böylece, Etheruem daha geniş sektörle birlikte düşerken, toparlanması daha da etkileyici oldu. Gensler önemli bir tepkiyle karşı karşıya ve uyguladığı sert taktikler, SEC’deki görevinden alınması için bir kongre tasarısı hazırlanmasına neden oldu. Bu gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, Etheruem’in zaman testine dayanacağını düşünüyorum. Bu şimdi satın alınacak bir kripto.

Altcoin

Listeye Solana (SOL) ile devam ediyoruz

Solana’nın mevcut sıkıntıları çoğunlukla doğrudan SEC’in düzenleyici saldırısına bağlı. Açılan davalar 5 Haziran ve 6 Haziran tarihlerinde SOL fiyatlarında keskin bir düşüşe neden oldu. Ardından, 9 Haziran’da Robinhood Solana’yı ve hemen altındaki iki kripto para birimini listeden çıkaracağını duyurdu. SEC, tüm kripto para birimlerini kendi yetki alanına sokmak için herkesi mahkemeye götürmeye kararlı. Yatırımcılar, Hinman belgesinin yayınlanması ve bu yaylım ateşinin zamanlamasının birbiriyle ilişkili olduğuna dair inançlarını korumalı. Solana yatırımcıları Robinhood’daki varlıklarını tasfiye ederlerse, Solana’ya başka bir yerden yeniden yatırım yapmaları mümkün. Yeterli sayıda benzer düşünceyle Solana’nın fiyatı yükselmesi muhtemel.

İzleme listesinde sıradaki altcoin: Polygon (MATIC)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Polygon geçtiğimiz hafta değerinin yaklaşık dörtte birini kaybetti. Burada da durum aynı. SEC düzenleyici gözetimi, Robinhood’un MATIC’i listeden çıkarmasına yol açan ateşli bir zirveye ulaştı. Polygon da üst düzey kripto para birimleri arasında benzersiz derecede ucuz bir seçenek. Ethereum ağını ölçeklendirmede ve kripto sektörü genelinde internet benzeri bağlantı kurmada hala yararlı. Yatırımcıların artık dolarlarıyla oy kullanma imkanları var. Bu dolarlar birkaç hafta öncesine kıyasla daha fazla güce sahip.

Yatırımcılar SEC’in kriptonun büyümesine izin verirken onu basitçe düzenlemek istediğine inanmalı mı? Ben hayır derim. Statüko için varoluşsal bir tehdit oluşturduğundan, onu varoluştan düzenlemeyi tercih etmeleri daha olası. Polygon şu anda bu görüşe karşı argümanların merkezinde yer alıyor.

Altcoin

Bir Ethereum Katili altcoin: Cardano (ADA)

Kripto para alanında tanınmış bir isim olan Frank Corva’ya göre Cardano’nun son dönemdeki düşüşü büyük olasılıkla sona erdi. Corva, son fiyat çöküşünü kötü haberlere verilen korku temelli bir tepkiden biraz daha fazlası olarak nitelendiriyor. En kötüsünün geride kaldığını ileri sürüyor. Ayrıca, Cardano’nun kaderine karar verilmesi için birkaç yıl sürecek davalar gerekeceğini belirtiyor. Cardano hala yavaş, kanıta dayalı bir yaklaşımla inşa ediliyor. Bu yaklaşımın uzun vadede fayda sağlama olasılığı yüksek. Bu token ile hiçbir şey değişmedi ve ben yükselişimi sürdürüyorum.

SEC’in belalısı Ripple (XRP)

XRP, kripto para birimleri arasında dalgalanan birçok önemli gücün merkezinde yer alıyor. SEC, Aralık 2020’de bunun bir menkul kıymet olduğunu iddia eden bir dava açtı. Eski SEC Direktörü William Hinman ile ilgili belgeler davanın merkezinde yer alıyor. Bu belgeler mühürlenmişti ve bu nedenle bir mahkemede kanıt olarak kabul edilemezdi. Bu belgelerin Ripple vs. SEC davasına kabul edilmesi büyük bir kazanç oldu. Ayrıca, XRP’nin fiyatı şaşırtıcı olmayan bir şekilde haber üzerine yükseldi. Ancak, SEC’in son dava başvuruları bu kazançları etkili bir şekilde sildi. Burada da yine korku söz konusu. XRP mahkeme savaşında üstünlüğü elinde tutmaya devam ediyor. Davasını kazanma olasılığı hala var. Korkuyu satın almak isteyen yatırımcılar için satın alınabilecek en iyi kriptolardan biri.

Listeye bir meme-coin’i olan Dogecoin (DOGE) de girdi

Dogecoin gerçek dünyadaki faydası açısından her zamanki gibi değersiz kalmaya devam ediyor. Ancak kaostan beslendiğini de bir kez daha kanıtlıyor. Geçtiğimiz hafta değeri diğer büyük kripto paralara kıyasla çok daha az düştü. Bununla birlikte Dogecoin, önemli bir etkiye sahip olan sözde balinaların gücüne de tabi. Bu balinalar, büyük ölçüde Fed’in son faiz artışlarına bağlı makro faktörler nedeniyle satış yapıyor. Ancak, bu faktörlerin ortadan kalkmasıyla birlikte, birçok kişi bu token ile yeni bir geri dönüş öngörüyor.

Kripto sektöründeki genel yükseliş, muhtemelen spekülatif varlıkları daha büyük ölçüde desteklemeye devam edecek. Yatırımcıların bu hamleyi oynamak için yüksek kaldıraçlı yollar olarak düşünmeleri için Dogecoin’den daha az spekülatif token var. Özellikle DOGE, son zamanlarda bu listedeki tokenların çoğundan nispeten daha küçük bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, Dogecoin’in paradoksal olarak daha fazla rüzgâra karşı daha güçlü bir koruma sağlayabileceğini düşünüyorum. Bu da onu şu anda dikkate almaya değer bir token haline getiriyor.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için FED Kararı Sonrası İzleme Listesine Giren 6 Altcoin!

Category:
News