Dünyadaki En Zeki Yatırımcılardan Biri: Bu Kripto Paradan Alın!

dunyadaki-en-zeki-yatirimcilardan-biri:-bu-kripto-paradan-alin!
Dünyadaki En Zeki Yatırımcılardan Biri: Bu Kripto Paradan Alın!

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, çeşitli zorluklarla karşılaşmasına rağmen kripto para Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık bir fiyat öngörüyor. Yenilikçiliği ve yıkıcı teknolojiyi savunmasıyla tanınan bir firma Ark Invest. Düzenli olarak Bitcoin’in durumunu, zincir üzerindeki faaliyetlerini inceliyor. Ayrıca fiyatını etkileyen makroekonomik faktörleri analiz eden raporlar yayınlıyor. Ark, Mayıs ayı için hazırladığı son raporunda Bitcoin’in performansı ve ortaya çıkan trendler hakkında bilgi veriyor.

Kripto para Bitcoin için rekor düşük volatilite ve azalan hacim

Bitcoin, 2023’ün başından bu yana tarihsel olarak düşük seviyelerde dalgalanma yaşadı. Bu eğilim Mayıs ayında da devam etti. Ark, geçtiğimiz ay kripto para Bitcoin’in yatay seyretmesini düşük volatiliteye bağlıyor. Önemli piyasa katılımcılarının piyasadan çıkma kararının bu etkiyi artırmış olabileceğini öne sürüyor. Jane Street ve Jump Capital gibi piyasa yapıcıların kripto operasyonlarını küçültmesi söz konusu oldu. Buna göre bu durum işlem hacminde önemli bir düşüşe yol açtı. Ayrıca Bitcoin’in oynaklığını daha da azalttı.

Finans Şirketi 'Öldü' Denilen Altcoin İçin 'Fırlayacak' Dedi!

Hacim ve volatilitedeki düşüşe rağmen kripto para Bitcoin, Ark Invest tarafından yakından izlenen bir metrik olan 200 Haftalık Hareketli Ortalamasından (WMA) destek buldu. Binance ve Coinbase gibi büyük borsalara karşı açılan ve piyasa satışlarını tetikleyen son davaların ortasında bile Bitcoin pozisyonunu korumayı ve hızla toparlanmayı başardı. Bu destek, Bitcoin’in genel istikrarını ve zorluklar karşısındaki direncini gösteriyor.

Ordinals ile Bitcoin için yeni bir dönem

Ark Invest, verilerin tek tek satoshilere (Bitcoin’in en küçük değeri) eklenmesine olanak tanıyan yeni bir protokol olan Ordinals’ın ortaya çıkışını vurguluyor. NFT’lere benzer şekilde, Ordinals da Bitcoin ağında bir hareketlilik yarattı. Kripto para Bitcoin’in potansiyelini bir değer deposu olmanın ötesine taşıdı.

kripto para

Bu yenilik yalnızca kripto para Bitcoin tabanlı NFT’lerin oluşturulmasını desteklemekle kalmadı. Aynı zamanda diğer blockchainlerde merkezi olmayan finans uygulamalarında kullanılan tokenlerin geliştirilmesine de olanak sağlıyor. Ordinals’a yönelik artan talep, rekor düzeyde Bitcoin işlemiyle sonuçlanarak dönüştürücü etkisini ortaya koyuyor.

Kripto para Bitcoin ve makroekonomik faktörler

Kripto para Bitcoin savunucuları genellikle bağımsız olarak işlem yaptığına inanıyorlar. Ancak, kanıtlar diğer varlıkları etkileyen makroekonomik faktörlerden BTC’nin etkilendiğini göstermektedir. Ark Invest, potansiyel bir likidite sıkışıklığı ve yaklaşan bir resesyona ilişkin endişeler nedeniyle yakın vadede Bitcoin ile ilgili çekincelerini dile getiriyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmek gibi eylemleri endişeleri artırıyor. Buna ek olarak, Bank of America’nın kredi sağlama isteğinin azaldığını gösteren bir anketi var. Buna göre anket, ekonomik bir gerileme olasılığına işaret ediyor. Bu faktörler Bitcoin’in kısa vadeli performansını etkileyebilir.

Binance'den Sonra Regülatörlerin Hedefinde Bu Bitcoin Borsası Var!

Kısa vadeli belirsizliklere rağmen Ark Invest, Bitcoin için uzun vadeli olumlu bir bakış açısını koruyor. Cathie Wood, küresel ekonomik belirsizliği bir katalizör olarak gösteriyor. Bu nedenle kripto para Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşma potansiyeline olan inancını yineliyor. Wood, bireylerin geleneksel yatırımlara alternatifler aramaları nedeniyle alternatif finansal varlıklara yönelik talebin arttığını vurguluyor.

kripto para

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Cathie Wood ve Ark Invest, mevcut zorluklara rağmen Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Kısa vadeli riskleri ve potansiyel ekonomik gerilemeleri kabul ediyor. Diğer taraftan, Bitcoin’in esnekliğini ve Ordinals gibi dönüştürücü teknolojileri gelecekteki büyümenin itici güçleri olarak görüyorlar. Yatırımcılar gelişen manzarada gezinirken, makroekonomik faktörleri dikkate almalılar. Ayrıca ortaya çıkan eğilimleri izlemek Bitcoin’in yörüngesini anlamak için çok önemli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dünyadaki En Zeki Yatırımcılardan Biri: Bu Kripto Paradan Alın!

Category:
News