DASH Gerçekleştirdi! Şimdi Hangi Coinler Halving Hazırlığında?

dash-gerceklestirdi!-simdi-hangi-coinler-halving-hazirliginda?
DASH Gerçekleştirdi! Şimdi Hangi Coinler Halving Hazırlığında

Bir zamanlar Latin Amerika’da ödemeler için yaygın olarak kullanılan DASH önemli bir hamle yaptı. Buna göre yakın zamanda halving sürecinden geçti. Bu ayarlama blok ödülünü 2,3 DASH’e düşürüyor. Bu arada, yaklaşan Proof of Work (PoW) token halvingi Litecoin’de gerçekleşecek. Ayrıntılara bakalım.

DASH ve menkul kıymet tartışması

Coinbase ve Binance davalarının ardından DASH’in menkul kıymet tartışmalarında öne çıkması söz konusu oldu. Kripto para birimleri ve tokenler söz konusu olduğunda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase ve Binance’i içeren son davalarda birçok kripto para birimini menkul kıymet olarak sınıflandırdı. Bunlar arasında kripto para en çok tartışılan varlıklardan biri olarak ortaya çıktı.

bitcoin halving price prediction 2020

DASH, özellikle 2020’den önce Latin Amerika’da ödemeler için yaygın bir şekilde benimsendi. Ancak, bu konumunu sürdüremedi. Birincil odak noktası bir Proof of Work (PoW) coin olmaya doğru kaydı. PoW tokenlerin, merkeziyetsiz yapıları nedeniyle genellikle yatırım sözleşmeleri olarak kategorize edilme olasılığının daha düşük olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bu argüman kripto para söz konusu olduğunda geçerli olmadı.

SEC’in bakışı

SEC’e göre, kripto para biriminin ağında ek güvenlik hizmetleri sunan Masternodes, Dash Core Group’a (DCG) kontrol sağlıyor. SEC, yatırımcıların elindeki DASH tokenlerinin değerinin, Masternodes ve DCG’nin elindeki DASH’in değerlemesine bağlı olduğunu vurguluyor.

SEC Savaşından Hangi Altcoinler Kârlı Çıkar? İşte Tahminler!

SEC, kar elde etme potansiyelinin varlığını ve bir ürün alma vaadini bir menkul kıymet tanımlamanın temeli olarak görüyor. DASH’in durumunda, Masternodes ve DCG’nin katılımı bu değerlendirmede çok önemli bir rol oynuyor.

SEC duyurusu ve DASH’ın durumu

SEC, DASH kripto para birimini resmi olarak bir menkul kıymet olarak ilan etti. Buna göre bu durum 1.892.161’inci blokta halving sürecinin tamamlanmasına yol açtı. Her bir bloğun ödülü artık 2,3097 DASH’tir. İleriye bakıldığında, PoW tokenlerinde bir sonraki ödül yarılanması Litecoin’de gerçekleşecek. 40 gün içinde sonuçlanması bekleniyor. Bitcoin Cash 288 gün içinde, Bitcoin ise 308 gün içinde halvinge tanık olacak. Halihazırda Bitcoin blok başına 6,25 BTC ödül veriyor. Bu rakam halvingin ardından 3,125 BTC’ye düşecek.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto para biriminin son halvingi, kripto para birimi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. SEC tarafından bir menkul kıymet olarak tanımlanmasıyla birlikte, değeri ve gelecekteki gidişatı daha yakından incelenmeye başlandı. Diğer büyük kripto para birimlerinde yaklaşan halving olaylarıyla birlikte, piyasa dinamiklerinin değişmesi bekleniyor. Buna göre bu durum yatırımcıların bilgi sahibi olmalarını gerektiriyor. Ayrıca stratejilerini buna göre uyarlamalarını çok önemli hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için DASH Gerçekleştirdi! Şimdi Hangi Coinler Halving Hazırlığında?

Category:
News