Bu Seviyelerde CME Boşluğu Var! Bitcoin Temmuz’da…

bu-seviyelerde-cme-boslugu-var!-bitcoin-temmuz’da…
Bu Seviyelerde CME Boşluğu Var! Bitcoin Temmuz'da...

Bitcoin son üç gündür yükselişini sürdürüyor ve önemli bir ivme kazanmaya devam ediyor. Traderlar, Bitcoin CME Gap’in 34k-35k dolar seviyesinde yakında dolacağına inanıyor. Ayrıca, Temmuz ayında büyük bir BTC fiyat rallisinden bahsediyorlar.

Bitcoin CME 34K- 35K dolar arasındaki boşluğu doldurulmak üzere

Bitcoin, traderların kar elde etmesiyle beklenen geri çekilmeyi kaydetti. Ancak duyarlılık 35 bin dolar için yüksek kaldı. Bitcoin boğaları 30.000 dolar seviyesini güçlü bir şekilde tutuyor. Geleneksel finans firmaları (TradFi) sektöre akın ettikçe kripto varlıklara olan ilgi de artmaya devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BlackRock iShares spot Bitcoin ETF başvurusu, Valkyrie Investments, Invesco, WisdomTree ve Bitwise gibi birçok finans devinin Bitcoin ETF başvurusu yapmak için harekete geçmesiyle zincirleme bir reaksiyon başlattı. Bu da kriptoya yönelik kurumsal telaşı dünya çapına yaydı.

Yatırımcılar Bitcoin’in 34.455 dolar ile 35.180 dolar arasındaki CME Bitcoin Vadeli İşlem boşluğunu doldurmasını bekliyor. CME boşluğu, Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlem piyasasının Cuma günkü kapanış fiyatı ile Pazar günkü açılış fiyatı arasında ortaya çıkan fiyat farkını ifade ediyor. Her ne kadar 30 bin doların üzerinde güçlü bir direnç olsa da, traderlar CME boşluğunun yakında dolacağına inanıyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 30 Haziran’daki haftalık ve aylık kapanış.

Bitcoin CME Boşluğu

Nominal değeri 4,5 milyar dolar olan 145 binin üzerinde BTC opsiyonunun vadesi 30 Haziran Cuma günü dolmak üzere. Alım/Satım Oranı 0,52 olup, 95 bin adet alım ve 49 bin adet satım açık pozisyonu bulunuyor. Maksimum acı 25.000’de. Maksimum acı noktası, en fazla sayıda opsiyon sahibinin mali kayıpla karşılaştığı fiyattır. Şu anda BTC fiyatı 30.750 dolar seviyesine yakın işlem görüyor.

Temmuz ayı Bitcoin vadeli işlem fiyatları Cuma günü ABD’deki erken işlemlerde daha yüksek ve bu haftanın en yüksek kontratına yakın seyrediyor. Boğalar, bu haftaki güçlü fiyat artışlarının ardından sağlam bir genel kısa vadeli teknik avantaj elde etti. Fiyatlar için en az direnç gösteren yol, yakın vadede yataydan yukarıya doğru. Popüler analist Michaël van de Poppe, “Bitcoin hakimiyeti ilginç bir direnç noktasına ulaşıyor,” diyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi ‘Açgözlülükte’

Halihazırda Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi son bir yıldaki en yüksek seviyelerden birinde bulunuyor. Nötr ve korku bölgesinde uzun bir süre kaldıktan sonra, Bitcoin nihayet bir kez daha açgözlülük bölgesine geri döndü. Bu da yatırımcıların olumlu duygularına işaret ediyor. Endeks şu anda 65 puanda. Ayrıca, Perşembe günkü yükseliş eğilimini sürdürüyor. Şu anda geçen haftaki kümülatif değeri olan 47’nin neredeyse 20 puan üzerinde. Bu da yatırımcı duyarlılığının korkudan açgözlülüğe doğru gerçek bir sıçrama yaptığını gösteriyor.

Bitcoin
Korku ve Açgözlülük Endeksi açgözlülüğe geri döndü / Kaynak: alternative.me

Endeks en son Nisan ayında Bitcoin’in fiyatı 2023 yılında ilk kez 31.000 dolar seviyesini aştığında bu kadar yüksekti. Dolayısıyla, Nisan ayında BTC’nin 31.000 doların üzerine çıkmasına neden olan rallinin yaklaşık bir ay sürdüğü göz önüne alındığında, mevcut rallinin zamanla devam etmesi mümkün. Şu an itibariyle, kripto piyasası sadece iki gündür yükselişte. Bu nedenle alıcıların tükenmesi için henüz çok erken. Daha fazla yatırımcının açgözlü hissetmesi ve toparlanmadan faydalanmak için piyasaya koşması, fiyatı daha da yukarı çekecektir.

35.000 dolarlık BTC mümkün!

Kripto piyasasındaki ralli, kurumsal yatırımcıların alana girmesiyle ilerliyor. Buna BlackRock ve WisdomTree’nin Bitcoin ETF’leri için başvuruda bulunması da dahil. Şimdi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen yanıtın birkaç ay daha beklenmemesi, spekülasyonların varlıkların fiyatını artırmaya devam etmesi için yer bırakıyor. Analist Best Owie’ye göre, ETF başvurularını çevreleyen bu olumlu duygunun, fiyatı BTC için bir sonraki büyük direnç olan 35.000 dolar seviyesine kadar yükseltmesi mümkün. Bu gerçekleştiğinde, 40.000 dolar aşılması gereken bir sonraki seviye olacak. Bu noktada tükenme ve aşağı doğru düzeltme olması muhtemel.

Bitcoin
BTC fiyatı 30.000 doları geri aldı / Kaynak: TradingView

ETF’ler bu yıl onaylanırsa, başlangıçta yaklaşık 20 milyar dolarlık kurumsal yatırımcı fonunun piyasaya akması beklendiğinden, BTC’nin fiyatı muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükselecektir. Zaman geçtikçe bu giriş artmaya devam edecek ve dijital varlığın fiyatını destekleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Seviyelerde CME Boşluğu Var! Bitcoin Temmuz’da…

Category:
News