Bu Kripto Platformu İçin Durdurma Emri! Altcoin Ne Oldu?

bu-kripto-platformu-icin-durdurma-emri!-altcoin-ne-oldu?
Bu Kripto Platformu İçin Durdurma Emri! Altcoin Ne Oldu?

Kripto para saklama hizmeti Prime Trust, dün gece para çekme işlemlerini aniden askıya aldı. 21 Haziran’da, ABD’li mali düzenleyiciler, platforma karşı bir durdurma emri yayınlamıştı.

BitGo’nun kripto platformu Prime Trust’ı satın alma işlemi iptal oldu

BitGo’nun 22 Haziran’da anlaşmadan vazgeçmeden önce Prime Trust’ı satın alması bekleniyordu. Anlaşma iptal olunca Prime Trust dün gece para çekme işlemlerini askıya aldı. ABD eyaleti Nevada’nın mali düzenleyicileri, Prime Trust’ın özellikle kullanıcı fonlarını koruyamadığını ve para çekme işlemlerini gerçekleştiremediğini bildirdi.

Durdurma emri, Prime Trust’ın mali durumunun “kritik derecede yetersiz bir düzeye kötüleştiğini” belirtiyor. Firmanın şu anda “güvensiz ve sağlıksız bir durumda” olduğunu ve “önemli bir açıkta olduğunu ve/veya iflas ettiğini” söylüyor. Bu arada, stablecoin şirketi TrueUSD, Prime Trust’ın karşılaştığı mevcut zorluklardan etkilenmediğini duyurdu…

Son haberler ışığında TrueUSD, Prime Trust’ın “durdurma emrinden etkilenmediğini” duyurdu. TrueUSD, ortaklıklarını çeşitlendirdiğini ve başka yerlerde “birden çok USD rayını” sürdürdüğünü vurguladı. Duyuru şöyleydi:

PrimeTrust, tüm fiat para ve kripto para çekme işlemlerini askıya aldı. TrueUSD (TUSD) bu durumdan etkilenmedi. Prime Trust’a maruz değiliz ve basım ve itfa için birden fazla USD rayı bulunduruyoruz. İçiniz rahat olsun, tüm paranız TUSD ile güvende.

TUSD fiyatı dolar sabitliğini kaybetti

Prime Trust, kripto para şirketlerine çeşitli hizmetler sunan, teknoloji odaklı bir saklama hizmeti şirketidir. Teklifleri, token ve fiat saklama, para işleme, Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğu vb. çözümleri kapsar. Şirket, özelllikle kripto para birimi ekosistemini desteklemede çok önemli bir rol oynuyor.

10 Haziran’ın erken saatlerinde, TUSD’nin teknoloji ortağı Prime Trust tarafından kolaylaştırılan madencilik faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması nedeniyle TUSD, dolar sabitliğinden sapma yaşadı. Kesinti, TUSD’nin dip noktası olan 0,9964 dolara düşmesine neden oldu.

BitGo, Prime Trust’ı satın alma anlaşmasından geri çekildi

Perde arkasında BitGo, 22 Haziran’da, Prime Trust’ın “satın alımını sonlandırmak için zor karar verdiğini” söyledi. BitGo, ileriye dönük bir yol için önemli çaba sarf ettiğini ve çalıştığını belirtti. Bir tweet’te, “Bu karar hafife almadık. BitGo, kripto paralara güven sağlama misyonumuza bağlı kalmaya devam ediyor” yazdı.

Aynı dönemde TrueUSD (TUSD), bir sonraki duyuruya kadar Prime Trust’ta basımı durdurdu. Ayrıca, o zamanlar Prime Trust’ın iflas ettiğine dair spekülasyonlar vardı. Başarısız satın alma hakkında konuşan Bitcoin Magazine CEO’su David Bailey, Prime Trust’ın hizmetini kullanan ve son üç ayda platformundan para aktaran herhangi bir borsanın bir geri alma işlemine tabi tutulabileceğini söyledi.

Banq iflas başvurusu

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Prime Trust’ın bir yan kuruluşu olan Banq’da bu ay iflasını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Kripto Platformu İçin Durdurma Emri! Altcoin Ne Oldu?

Category:
News