BNB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

bnb,-doge,-btc-ve-bu-7-altcoin-icin-trade-seviyeleri!
BNB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

Bitcoin fiyatı 31.000 doları desteğe dönüştürmeye hazır görünüyor. BNB hariç birçok altcoin çift haneli kazançlarla bunu takip ediyor. Bitcoin ve altcoinler kendi genel direnç seviyelerinin üzerine çıkabilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunma telaşı boğaları yeniden canlandırdı. Ancak bu haberin fiyatı yalnızca belirli bir mesafeye kadar yükseltmesi muhtemel. Fiyat yükseldikçe, ETF başvurularının hiçbirinin onaylanmaması halinde çöküş riski artıyor. Örneğin ticaret firması QCP Capital, yakın vadede bir spot ETF’nin gün ışığını göreceğine ikna olmuş değil.

Bir başka görüş de 21 Haziran’da Bitcoin biriktirmek için “taşkın kapılarının” “hızla kapandığını” söyleyen Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss’tan geldi. Benzer şekilde MicroStrategy icra kurulu başkanı Michael Saylor da “Bitcoin’e yönelik kurumsal talebin önüne geçme” fırsatının sona erdiğini söyledi.

BNB
Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, piyasa hakimiyeti P’ye yakın seyrediyor. Bu yüzden, cazibe merkezi olmaya devam ediyor. K33 Research analizi, uzun vadede Bitcoin yatırımının bir altcoin portföyünden büyük bir farkla daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu. Altcoinler 2017’de ve 2021’de kısa vadeli üstün performanstan payını aldı. Ancak bu uzun vadede devam edemedi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 31.000 dolarlık genel dirençle karşı karşıya. Ancak boğalar ayılara zemin bırakmadı. Bu da 31.000 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor.

Haziran 22 Doji mum çubuğu formasyonunun belirsizliği 23 Haziran’da yukarı yönde çözüldü. Alıcılar yine fiyatı 31.000 doların üzerinde tutmaya çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, BTC’nin önce 32.400 dolara yükselmesi ve ardından 40.000 dolarlık bir sonraki ana dirence doğru bir hamle yapması mümkün. 20 günlük üstel hareketli ortalama ya da EMA (27,561 dolar) yükseldi. Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde. Bu da boğaların kontrolde olduğunu gösteriyor. Fiyat 28.500 doların altında kalırsa bu görüş yakın vadede reddedilecektir. BTC’nin daha sonra 31.000 dolar ile 24.800 dolar arasında menzile bağlı bir harekete girmesi muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether yukarı yönlü hareketini sürdürmeye çalışıyor. Boğalar 22 Haziran’da fiyatı 1.928 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi.

Boğalar gün içi düşüşleri satın aldı ve fiyatı tekrar 1.928 dolarlık genel dirence gönderdi. Bu seviye ölçeklendirilirse, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterecektir. Bu da muhtemelen 2.000 dolara ve ardından 2.200 dolara yükselme olasılığını artıracaktır. Bu varsayımın aksine, fiyat bir kez daha düşer ve hareketli ortalamaların altına inerse, ayıların 2.000 dolara yakın mitinglerde satış yaptığını gösterecektir. ETH’nin daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.804 dolar) kadar gerilemesi mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB, 22 Haziran’da 20 günlük EMA’dan (255 dolar) aşağı döndü. Bu da duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar BNB fiyatını 230 dolarlık ilk desteğe ve ardından 220 dolarlık hayati desteğe çekmeye çalışacak. Satıcıların düşüş trendinin yeniden başladığına işaret etmek için fiyatı destek bölgesinin altına çekmesi gerekecek. Aksine, alıcılar BNB fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, satış baskısının azaldığını gösterecektir. BNB’nin daha sonra 265 dolarlık kırılma seviyesine ve ardından 272 dolarlık a,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP’deki toparlanma 22 Haziran’da ivme kazandı. Böylece, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,49 dolar) üzerine taşıdı. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların kolayca pes etme ihtimalinin düşük olduğunu gösteriyor.

20 günlük EMA düz. Ayrıca, RSI, orta noktaya yakın. Bunlar da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu durumun XRP’yi birkaç gün boyunca 50 günlük SMA (0,47 dolar) ve 0,56 dolarlık genel direnç arasında tutması olası. Bir sonraki trend hareketinin, boğalar 0,56 dolarlık engeli aştıktan ya da ayılar fiyatı 0,46 doların altına düşürdükten sonra başlaması mümkün. O zamana kadar, rastgele aralığa bağlı fiyat hareketinin devam etmesi muhtemel.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın 22 Haziran mum çubuğundaki uzun fitili, ayıların rallileri bu seviyeye kadar sattığını gösteriyor.

Ancak boğaların pes edecek hali yok. Yine fiyatı 0,30 dolarlık arıza seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyorlar. Bunu başarırlarsa, 50 günlük SMA’ya (0,34 dolar) daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir. Ayılar yine bu seviyedeki rahatlama rallisini kontrol etmeye çalışacak. Diğer bir olasılık ise fiyatın genel dirençten keskin bir şekilde aşağı dönmesi. Böyle bir hareket, 0,24 ila 0,30 dolar arasında konsolidasyon olasılığını artıracaktır. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için ADA’yı 0,24 doların altına çekmek zorunda kalacak.

DOGE, SOL, MATIC, LTC ve DOT analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 22 Haziran’da 0,07 dolarlık genel dirençten keskin bir düşüş yaşadı. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor.

BNB

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, DOGE’nin tekrar 0,07 dolara yükselmesi olası. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, ayıların kontrollerini kaybettiğini gösterecek. DOGE’nin daha sonra 0,08 dolara yükselmesi mümkün. Ancak, bu aşılması zor bir engel olacak. 20 günlük EMA, boğaların koruması gereken temel destek. Bu seviye yol verirse, DOGE’nin bir süre 0,06 ila 0,07 dolar arasında salınabileceğini gösterecek.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar 21 Haziran’da Solana’nın SOL’unu 20 günlük EMA’nın (17 dolar) üzerine çıkardı. Ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler. Satıcılar 22 Haziran’da fiyatı seviyenin altına geri çekti.

Aşağı yönde izlenecek acil destek 16,18 dolar. Fiyat bu seviyenin üzerinde kalırsa, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığı artar. SOL’un daha sonra 18,70 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat düşer ve 16,18 doların altına inerse, boğaların pes ettiğini ve pozisyonlarından çıktığını gösterecektir. Bu da 15,28 dolar ile 14,06 dolar arasındaki önemli destek bölgesinin yeniden test edilmesi riskini doğurur.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Boğalar 22 Haziran’da Polygon’un MATIC’ini 0,69 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine itti. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların seviyeyi korumaya çalıştığını gösteriyor.

BNB

Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın genel dirençten çok daha aşağıya kaymasına izin vermemiş olmaları. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket beklentisiyle pozisyonlarına bağlı kaldıklarını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,69 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse, 50 günlük SMA’ya (0,80 dolar) daha güçlü bir toparlanmanın başlaması mümkün. Bu seviyenin yine bir engel olarak hareket etmesi olası. Ancak, boğalar temizlerse MATIC’in 1 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşer ve 0,62 doların altına inerse, MATIC’in bir süre daha 0,69 dolar ile 0,50 dolar arasında salınabileceğini gösterecektir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Ayılar 21 ve 22 Haziran’da 50 günlük SMA’yı (85 dolar) savunarak geri dönüş yapmaya çalıştı. Ancak boğalar LTC üzerindeki alım baskısını sürdürdü.

BNB

20 günlük EMA (82 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıca, RSI pozitif bölgeye sıçradı. Bu da boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 92 dolarda duruyor. Ancak bu aşılırsa LTC 96 dolar ile direnç çizgisi arasındaki bölgeye yükselebilir. Ayılar yukarı yönlü yürüyüşü durdurmak istiyorsa, fiyatı hızla 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa LTC’nin 75 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 21 ve 22 Haziran mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Ancak boğalar, rahatlama eğiliminde.

BNB

Ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın (4,80 dolar) altına çekememesi, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı, ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 5,15 dolarlık arıza seviyesine itti. Boğalar bu engelin üstesinden gelirse, DOT’un 5,56 dolara ve ardından düşüş trendi çizgisine yükselmesi olası. Aksine, fiyat 5,15 dolardan düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bunun da DOT’u birkaç gün boyunca 5,15 dolar ile 4,22 dolar arasında tutması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için BNB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri!

Category:
News