Not Alın: En iyi 7 Arbitrum Altcoin Projesi Bunlar!

not-alin:-en-iyi-7-arbitrum-altcoin-projesi-bunlar!
Not Alın: En iyi 7 Arbitrum Altcoin Projesi Bunlar!

Kullanıcı sayıları, işlemler ve gelir artışı açısından çok sayıda Arbitrum projesi ciddi bir büyüme yaşıyor. Bu yazıda, DeFi analistlerinin listesinden, Arbitrum ağının öne çıkan projelerine göz atalım…

İşte Arbitrum ağından en iyi 7 altcoin projesi

Arbitrum, Katman-2 Blockchain sektöründeki rekabeti göz önünde bulundurarak sağlam bir ekosistem geliştiriyor. Bununla birlikte, Solidity ve Vyper dahil olmak üzere geniş EVM uyumluluğu, onu en umut verici EVM uyumlu rollup teknolojilerinden biri haline getirdi. Ayrıca, çok çeşitli Ethereum merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve altyapı projeleri ile zaten ortaklık kurdu. Bunlar Uniswap, Sushi, DODO ve diğer devleri içeriyor.

Not Alın: En iyi 7 Arbitrum Altcoin Projesi Bunlar!

Peki en iyi Arbitrum projeleri hangileri. Yazının devamında, Altcoinbuzz analistlerinin listesinden, bu soruyu nasıl çalıştıklarını ve Arbitrum ekosisteminin bundan sonra nereye gideceğini irdeleyerek cevaplayalım.

GMX (GMX)

GMX, sıfır fiyat etkili alım satımları, limit emirleri, düşük takas ücretleri ve tasfiyelere karşı güvenli pozisyonları ile DeFi’de lider kalıcı borsa haline geldi. Önemli sayıda aktif kullanıcıyı kendine çekiyor ve kripto para birimi alanında güçlü ortaklıklar kuruyor. DEX borsası, trader’lara spot takaslar ve 50x’e kadar sürekli kaldıraç gibi özellikler sağlar. Yaklaşık 500 milyon dolarlık bir TVL ile Arbitrum ağındaki en büyük protokoldür:

 • Sıfır fiyat etkili işlemlere ve düşük takas ücretlerine odaklanır.
 • Alım satımlar, likidite sağlayıcılarına hizmetleri için ödeme yapan GLP adlı çoklu varlık havuzu aracılığıyla kolaylaştırılır.
 • Dinamik fiyatlandırma sağlamak için Chainlink Oracles’ı kullanır.
Not Alın: En iyi 7 Arbitrum Altcoin Projesi Bunlar!

GMX, yatırımcılarının teklifler üzerinde oylamaya katılmasına izin verir. Şu anda Binance, KuCoin ve OKX gibi borsalarda işlem görüyor. Bu nedenle, ikili takas modeli ve topluluk tarafından oluşturulmuş araçları nedeniyle Arbitrum’a giren daha fazla likidite ile genişlemek için elverişli bir konuma sahip. Bu aynı zamanda bir LPers oyun alanı olarak da işlev görür.

Radiant (RXD)

Radiant, kullanıcıların herhangi bir büyük varlığı herhangi bir Blockchain’e yatırmasına ve birden çok ağda desteklenen varlıkları ödünç almasına olanak tanıyan multi-chain bir DeFi platformudur. Misyonu en iyi Katman 1 ve Katman 2 protokollerinde likiditeyi konsolide etmektir.

Böylece, borç verenler yerel token RDNT aracılığıyla değer kazanabilirler. Radiant DAO’nun birincil hedefi, şu anda ilk on alternatif katmana dağılmış 22 milyar dolarlık parçalı likiditeyi konsolide etmektir.

Gains Network (GNS)

Gains Network, Arbitrum’da kriptolarda 150x’e, forexte 1000x’e, hisse senetlerinde 100x’e, endekslerde 35x’e ve emtialarda 250x’e varan yüksek kaldıraçlarla çeşitli varlıkların alım satımına izin veren merkezi olmayan bir borsadır. Başlangıcından bu yana 29 milyar dolarlık işlem hacmiyle 100.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Bazı özellikleri:

 • Her çift için emir defteri veya likidite yok, ancak listelenen tüm ticaret çiftleri için tek bir gDAI kasası var.
 • Sentetik kaldıraç kullanılır ve DAI kasası ve GNS, kaldıracı geri alır.
 • Her işlem emri için medyan fiyatı almak için özel bir gerçek zamanlı Chainlink merkezi olmayan Oracle ağını kullanır.

TreasureDAO

Treasure, Arbitrum ağındaki metaverse projeleri için oluşturulmuş merkezi olmayan bir NFT ekosistemidir. NFT pazarı Trove, bugüne kadar toplam pazar hacminde 250 milyon doların üzerinde artış sağladı. Treasure NFT pazarının kripto para birimi MAGIC’dir. Ayrıca ekosistem içinde gelecekteki projeler için köprü para birimi olarak hizmet eder.

Treasure’nın temel özelliklerinden bazıları şu şekilde:

 • Treasure, NFT’ler ve diğer koleksiyon öğeleri gibi kripto paraların ticareti için bir pazar yeridir.
 • NFT’lerini MAGIC gibi diğer kripto varlıklarına dönüştürmek isteyenler için anında likidite erişimi sağlar.
 • Pazar, kıtlık, kullanım ve menşe unvanı gibi hayati veriler içeren çeşitli oyun koleksiyonları, avatarlar ve varlıklar sunar.
 • Ayrıca, piyasadaki varlığın değerine katkıda bulunabilecek teklif verme etkinliğini ve sahiplik geçmişini de gösterir.

Sperax (SPA)

USDs, yerel olarak otomatik getiri sağlayan ve Arbitrum’da dağıtılan bir stablecoin’dir. Aynı zamanda Ethereum’un en büyük Layer-2 Ekosistemidir. Lansmanından bu yana ilk 2 ayda 20 milyon dolarlık TVL elde etti.

SPA, Sperax ekosisteminin yönetim ve değer tahakkuk token’idir. SPA sahipleri, veSPA almak için SPA stake edebilirler.

Zyberswap (ZYB)

Bu platform, Arbitrum tabanlı merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve kripto varlıklarını takas etmek için düşük ücretler sunar. Ayrıca, yönetim oylamasıyla karar verilen tüm büyük değişikliklerle birlikte, tüm Arbitrum ağında staking ve yield farming için ödüller sağlar.

Ayrıca, platform kapsamlı bir güvenlik denetiminden geçti. Yeni projeler için ücretsiz denetim ve KYC süreçleri sağlayan Solidproof tarafından kuluçkalanmıştır.

Jones DAO (JONES)

Jones DAO, kasaları aracılığıyla kurumsal düzeyde stratejiler sunarak likiditeyi ve getiriyi optimize etmek için özel bir protokoldür. Getiri getiren tokenler kullanarak, her strateji yalnızca likiditeyi ve verimliliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda DeFi için sermayenin kilidini açar. Bu hayati özellik, Jones DAO’yu diğer protokollerden ayırır ve kullanıcıları için kazançlı getiriler sağlayabilir.

Protokol üç farklı gruba hitap eder:

 • Stratejilerini aktif olarak yönetmeyi tercih etmeyenler. Bunlar kasalar tarafından sunulan önceden belirlenen stratejilerden istifade etmek isteyen kullanıcılardır.
 • Likiditeye öncelik veren ve tokenlarını kilitlemek yerine likit tutmayı tercih eden kullanıcılar.
 • Hazine pozisyonlarında ek getiri elde etmek isteyen kullanıcılar.

Son sözler

Arbitrum, TVL, kullanıcı benimseme ve çeşitli dApps ekosistemi ile birinci sınıf bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Şubat 2023’te Arbitrum, tarihte ilk kez günlük işlem hacminde Ethereum’u geçti. Bu olağanüstü başarı, Arbitrum’un kripto topluluğu içinde artan popülaritesinin bir kanıtı olarak hizmet ediyor.

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, son zamanlardaki yükselişini, büyük yatırımcıların desteği ile sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Not Alın: En iyi 7 Arbitrum Altcoin Projesi Bunlar!

Category:
News