Kripto Milyarderinden Bitcoin Tahmini: Artık Başladı!

kripto-milyarderinden-bitcoin-tahmini:-artik-basladi!
Kripto Milyarderinden Bitcoin Tahmini: Artık Başladı!

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Twitter’da “Bitcoin (BTC)’in büyük birikiminin” başladığına dair derin bir açıklama yaptı. Bitcoin (BTC) genel kabul görmeye devam ederken, Camron’un açıklamaları hem yatırımcılar hem de meraklılar arasında yoğun spekülasyonlara ve ilgiye yol açtı. İşte detaylar…

Bitcoin için Winklevoss’tan açıklama geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bir milyarder olan Cameron, Bitcoin’in en belirgin ve en iyi yatırım olarak ortaya çıktığı önceki on yıl ile en belirgin ve en iyi ticaret olabileceğine inandığı şey için bir fırsat sunan mevcut on yıl arasında bir karşılaştırma yapıyor. Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin spekülatif olasılığı ile Cameron, Bitcoin’in erişilebilirliğinin genişleyeceğini ve potansiyel olarak piyasayı dönüştüreceğini vurguluyor. Gemini’nin patronu, halka arz öncesi yatırımlar için sınırlı pencerenin farkında olan yatırımcıların bunu, daha geniş bir benimseme gerçekleşmeden önce Bitcoin biriktirmek için uygun bir fırsat olarak görebileceğini iddia ediyor.

Son zamanlarda BlackRock, Invesco, Fidelity Investments ve Wisdom Tree gibi geleneksel finansın büyük oyuncuları Bitcoin ETF başvurusunda bulunarak yatırımcıların güvenini arttırdı. Cameron’ın açıklamalarının, Bitcoin’in Nisan ayından bu yana ilk kez 30.000 dolara ulaştığı son fiyat artışıyla motive olması dikkat çekicidir. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 6,5’lik bir fiyat artışıyla 30.160 dolardan işlem görüyordu. Bu arada Cameron daha önce, artan düzenleyici gereklilikler nedeniyle bir sonraki önemli kripto boğa koşusu söz konusu olduğunda odak noktasının ABD’den Doğu’ya kayacağını tahmin etmişti.

Bitcoin’in fiyat artışını neler etkiliyor?

Bitcoin’in fiyat artışı, FED Başkanı Jerome Powell’ın stablecoinlerin bir para türü olarak rolünü kabul eden yorumlarının ardından geldi. Powell ayrıca, merkez bankasının sabit paraların ihracını onaylamada bir rol oynaması gerektiği görüşünü de dile getirdi.  Eş zamanlı olarak, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, kripto varlıklar için daha fazla netlik sağlamayı amaçlayan yeni mevzuatı Temmuz ayında oylama niyetinin sinyalini verdi. Önerilen mevzuat, kripto varlıkların bir menkul kıymet statüsünden bir emtiaya geçişini kolaylaştırarak daha net bir düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlamaktadır.  Ayrıca, Bitcoin’in son fiyat atılımı, işlem hacmindeki artışın da gösterdiği gibi, ağ etkinliğinde büyük bir artışa karşılık geldi.

Dip Avcıları Dikkat Çöküşte Alınacak 5 Altcoin Bunlar!

PlanB neler diyor?

Stock-2-Flow (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, resmi Twitter hesabında devam eden yükseliş momentumunun makul nedenlerini tartarken düşündürücü bir soru paylaştı. Yarattığı S2F modeli tüm yatırım varlıklarına uygulanabilir ancak PlanB özellikle yakın vadede 100.000 doların üzerine çıkacağı konusunda iyimser olduğu Bitcoin (BTC) ile ilgileniyor. PlanB’nin bahsettiği Bitcoin’in halvingi, her dört yılda bir otomatik olarak gerçekleşen bir ağ olayıdır.

Bir sonraki halving’in, Bitcoin madencilerine verilen ödüllerin mevcut 6.25 BTC’den yarıya indirileceği bir zaman olan gelecek yıl Nisan ayına kadar olması beklenmiyor. Halving olayını muazzam bir fiyat artışı döneminin takip ettiği biliniyor ve yatırımcılar genellikle yakın gelecekte fiyatının artacağı gerekçesiyle kripto para birimine yığılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Milyarderinden Bitcoin Tahmini: Artık Başladı!

Category:
News