Kripto Balinaları Satın Alma Çılgınlığında: Bu Coinler Alınıyor!

kripto-balinalari-satin-alma-cilginliginda:-bu-coinler-aliniyor!
Kripto Balinaları Satın Alma Çılgınlığında: Bu Coinler Alınıyor!

ABD SEC davalarının Binance, Coinbase ve önde gelen altcoin’lerin bir listesini ele almasıyla kripto piyasası Haziran ayına oldukça olumsuz bir notla başladı. Kripto balinaları, sermayeyi bir avuç etiketsiz altcoin’e doğru yeniden tahsis ederek yanıt verdi.

SEC’in ‘menkul kıymet’ hamlesi kripto piyasasını karıştırdı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon (MATIC) ve Cardano (ADA) gibi önde gelen altcoin’ler, SEC’in bunları ‘menkul kıymet’ olarak tanımlamasının ardından yeni düşük seviyelere geriledi. Buna karşılık, büyük kurumsal yatırımcılar dikkatlerini Bitcoin Cash (BCH), PEPE (PEPE) ve Render Token’a (RNDR) çevirdi.

Geçtiğimiz hafta Blackrock’un Bitcoin ETF başvurusu, kripto balina yatırımcıları arasındaki genel havayı iyileştirdi. Devam eden balina biriktirme çılgınlığı, altcoin piyasasının kaybettiği zemini geri kazanması ve Temmuz 2023 öncesinde BTC hakimiyetini azaltması için hız belirleyecek mi?

BCH kazanç sağlıyor, kripto balinaları PoS’ta büyüyor

21 Haziran itibariyle, Bitcoin Cash (BCH) haftalık küresel kripto sıralamasında en çok kazananlar listesinde 2. sırada yer alıyor. BCH son yedi günde % kazanç elde etti. Bu yükseliş, SEC’in en önemli Proof of Stake (PoS) ağını menkul kıymet olarak tanımlanan kötü şöhretli kripto para birimleri listesinden çıkarmasının ardından geldi. Bitcoin Cash’in merkezi olmayan nitelikleri kripto balinalarının dikkatini çekti. Aşağıdaki Santiment grafiği, 1 milyon ila 10 milyon BCH coin tutan balinaların 3 gün üst üste varlıklarını nasıl arttırdıklarını gösteriyor.

Bitcoin Cash (BCH) | Balina cüzdan bakiyeleri, Haziran 2023 / Kaynak: Santiment

18 Haziran ve 21 Haziran tarihleri arasında balinalar yaklaşık 2,64 milyon dolar değerinde 20.000 coin satın aldı. Bu kadar büyük bir fon girişi, yalnızca üç işlem günü içinde gerçekleşti. Bu yüzden, BCH’nin en çok kazananlar sıralamasında hızla yükselmesi hiç de şaşırtıcı değil.

PEPE meme-coin balinaları geri dönüş mü yapıyor?

Meme coin’i 30’luk göz kamaştırıcı bir fiyat artışı gördü. Böylece PEPE, bu hafta en çok kazananlar sıralamasında sürpriz girişlerden biri oldu. Mayıs 2023’teki cansız performansın ardından, PEPE ekosistemindeki balina yatırımcıları bir geri dönüş gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta, balinalar alım satım faaliyetlerini önemli ölçüde artırdı. Aşağıdaki grafik, PEPE Balina İşlem Sayısını gösteriyor. Bu da 18 9 Haziran’da 20 Haziran kapanışında kaydedilen 22 büyük işleme nasıl yükseldiğini ortaya koyuyor.

Kripto
PEPE kripto balinaları işlem sayısı, Haziran 2023 / Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafik, PEPE’ye yatırım yapan kripto balinalarının alım satım faaliyetlerinde 4’lük bir artış olduğunu gösteriyor.

RNDR balinaları, kripto yapay zeka bayrağını uçurmaya devam ediyor

Yapay Zeka son aylarda kripto medyasının manşetlerinde hızla yer almaya başladı. Önde gelen yapay zeka çipleri üreticisi NVIDIA, şirketin ürünleri için rekor talep açıkladı. Bunun ardından şirketin hisseleri geçen hafta  arttı. Beklendiği gibi. Render (RNDR) gibi kripto yapay zeka projeleri de bu fiyat artışının dalgalanma etkisini hissetti. Gösterge olarak, kripto balinaları. Santiment verileri, 1 milyon ila 10 milyon RNDR bakiyesine sahip kripto balinalarının varlıklarını toplu olarak 3,9 milyon token daha artırdığını ortaya koyuyor.

Kripto
Render (RNDR) kripto balinaları cüzdan bakiyeleri, Haziran 2023 / Kaynak: Santiment

Bu arada, altcoin’in şu anki piyasa fiyatı 2,30 dolar seviyesinde. Bu da yeni eklenen 3,9 milyon RNDR’nin 8,9 milyon değerinde olduğu anlamına geliyor. Yukarıda görüldüğü gibi, balina birikimi şimdiden ’lik bir fiyat artışını tetikledi. Balinalar satın almaya devam ederse, RNDR holder’ların ileride daha fazla kazanç bekleyebilir.

Özetle, kripto balinaları Blockchain ekosisteminde oldukça etkili. Büyük kurumsal holder’ların artan yatırımları, projelerin uzun vadeli uygulanabilirliğine duydukları güvenin arttığını gösteriyor. Bu olumlu algının daha fazla katılımcıyı çekmesi mümkün. Ayrıca, benimsenmeyi ve daha geniş kripto para piyasasının genel güvenilirliğini artırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Balinaları Satın Alma Çılgınlığında: Bu Coinler Alınıyor!

Category:
News