İnvestorplace ‘Milyoner Yapıcı’ Dediği 6 Kripto Para Paylaştı!

investorplace-‘milyoner-yapici’-dedigi-6-kripto-para-paylasti!
İnvestorplace 'Milyoner Yapıcı' Dediği 6 Kripto Para Paylaştı!

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, altcoin kavramı ilk tanımının ötesine geçiyor. İlk günlerde, Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto altcoin olarak kabul ediliyordu. Ancak, bu kavram Bitcoin’in ötesinde en iyi kriptoların arayışında önemli ölçüde gelişti. Şimdi sıkı para politikası dönemi sona ererken, potansiyel bir dolar zayıflaması bu risk varlıklarını orta vadede daha da artırabilir. Bu nedenle İnvestorplace, uzun vadeli zenginlik için almaya değer kriptoları paylaşıyor.

İlk sırada lider kripto para Bitcoin (BTC) var

Bitcoin (BTC) tartışmasız kripto aleminin baş tacı. Hisse senedi kısa süre önce 1 trilyon dolarlık piyasa değerine en hızlı ulaşan varlık olma rekorunu kırdı. Yılın büyük bir bölümünde yeşil renkte işlem görmesine rağmen, bilgili yatırımcılar mevcut durgunluğu mücadeleye girmek ve BTC’ye yüklenmek için uygun bir an olarak görebilir. BTC’nin yükseliş trendi, bireysel ve kurumsal yatırımcıların hisse senetlerinden daha az değişken olan varlıklara olan iştahıyla ilerlemeye hazırlanıyor. Altcoin’ler yatırımcılara ay vaat edebilir, ancak tasarruflarda bir delik bırakabilecek önemli bir risk dozuyla birlikte gelirler.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ikinci sırada

Ethereum (ETH) ikinci en büyük kripto para birimi. Ayrıca, trilyon dolarlık kulübe de aday. NFT’ler, oyun, DeFi ve metaverse dahil olmak üzere çeşitli iş sektörlerine derinlemesine bir bakış, Ethereum’un yukarı yönlü yörüngesi için ileride cesaret verici bir tabloya işaret ediyor. Akıllı sözleşmeler ve dApp geliştirme için orijinal plan olan ETH, rakiplerine karşı köklü bir liderliğe sahip. Kripto para birimi geçtiğimiz yıl oyunun kurallarını değiştiren bir geçiş yaparak proof-of-stake sistemine geçti. Ethereum, dönüştürücü Merge ile birlikte kripto paranın enerji verimliliğini artırdı ve rekabet gücünü sağlamlaştırdı. Ethereum’un yükseliş beklentilerinin bir kanıtı olarak, bir TokenInsight raporu, borsalardaki ETH miktarında Temmuz 2016’dan bu yana görülmemiş bir seviye olan belirgin bir düşüşe işaret etti. Bu eğilim, yatırımcıların Ethereum’larını ellerinde tuttuklarını ve potansiyel bir fiyat artışını beklediklerini gösteriyor.

Kripto para

Solana (SOL) da İnvestorplace’ın kripto para listesine girdi

Solana (SOL) 2023’ün başından bu yana etkileyici bir geri dönüş gerçekleştirdi. Yükseliş yörüngesi hala spekülasyonlara neden oluyor. Bununla birlikte SOL’un gelişen ekosistemini görmezden gelmek zor. Katman-1 Blockchain ağı, merkezi olmayan finans, oyun ve NFT’lerde adımlar atarak Ethereum’a karşı sürekli olarak zorlu bir meydan okuma oluşturdu. Solana,iİnovasyon ve cesur stratejiler için bir tutku sergiledi. Bu doğrultuda, Solana Mobile’ın piyasaya sürülmesiyle yeni bir çığır açıyor. Böylece Solana, perakende mağaza ağını genişletiyor. Bu nedenle, geniş bir kullanıcı tabanından yararlanıyor. Perakende yatırımcıların potansiyelini değerlendirerek mobil kripto pazarına gözünü dikti. Bu nedenle Solana, 2021’deki boğa koşusu sırasında elde ettiği yüksek seviyelere ulaşma potansiyeline sahip. Dolayısıyla, kripto alanında uzun vadeli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Listeye Polkadot (DOT) ile devam ediyoruz

Polkadot (DOT) işlevsellik ve cazibenin benzersiz bir kombinasyonunu sunuyor. Bu benzersiz altcoin Ethereum, Bitcoin ve diğer kripto ağlarını birbirine bağlıyor. Böylece, gelecek vaat eden Web 3.0 projesinde önemli bir rol oynuyor. Sonuç olarak Polkadot, son dönemdeki piyasa performansı, genişleyen ekosistemi ve kripto evrenindeki kilit konumu sayesinde tüm kripto para portföyleri için cazip bir eklenti haline geldi.

Ayrıca, Polkadot’un ultra esnek ekosistemi hızlı bir büyüme yaşıyor. Polkadot, 750’den fazla tam zamanlı geliştiriciye ve çeşitli projelerde aktif olarak çalışan toplam 2.000 geliştiriciye sahip. Polkadot’un Çapraz Mutabakat Mesaj Formatı (XCM) giderek daha fazla benimseniyor. Ayrıca, kullanım alanları genişliyor. Polkadot, çeşitli Blockchain’ler ile zahmetsiz bağlantı ve işbirliği sağlıyor. Dahası, Polkadot’un birlikte çalışabilirlik odaklı tasarımı, merkezi olmayan ve kullanıcı kontrollü bir internet yaratıyor.

Kripto para

Kripto para listesine Algorand’ı (ALGO) da ekliyoruz

Bitcoin’in ötesinde en iyi kriptoları mı arıyorsunuz? Muazzam büyüme potansiyeline sahip yüksek potansiyelli bir altcoin olan Algorand’ı unutmayın. Algorand, saygın MIT profesörü Silvio Micali’nin kurduğu bir Layer-1 Blockchain. Proje, bir proof-of-stake Blockchain olarak olağanüstü performans ölçütleriyle beğeni topladı. Bu arada Algorand, sürdürülebilirliği ile övgü toplayan dünya çapındaki en yeşil Blockchain’lerden biri. Ayrıca, son güncellemesi işlem işleme hızını önemli ölçüde artırarak saniyede 6.000 işleme çıkarmış ve verimliliğini artırdı.

Özellikle Algorand, kuantum kriptografisindeki öncü çabalarıyla kripto dünyasında dalgalar yarattı. Böylece, ileri görüşlü bir Blockchain platformu olarak konumunu daha da sağlamlaştırdı. Şu anda daha az bilinen bir Katman-1 Blockchain olsa da, Algorand patlayıcı bir büyüme potansiyeline sahip. Dahası, bu tokenı inanılmaz derecede ucuza elde etme imkanınız var. Nisan ayından bu yana düşüşte. Her şey kripto para borsası Bittrex’e karşı açılan bir davaya dahil edilmesinin ardından başladı. Kripto para hayata dönmeden önce, bu saldırmak için ideal bir zaman.

Listedeki son kripto para Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), dikkate alınmaya değer yüksek potansiyelli bir altcoin. On-chain ve off-chain verileri etkin bir şekilde birbirine bağlayan merkezi olmayan bir Blockchain oracle ağı olarak çalışıyor. Basit bir ifadeyle Chainlink, gerçek dünya verilerini diğer Blockchain’lere güvenli bir şekilde taşıyor. Böylece, akıllı sözleşmeler için güvenli ve güvenilir bilgiler sağlıyor. Chainlink, 2017’deki resmi lansmanına rağmen son zamanlarda kayda değer bir canlanma yaşadı. Özellikle Chainlink’in Coinbase ile ortaklığı, NFT alanında heyecan verici olasılıkların önünü açtı. Öte yandan, Coinbase endişeleri kripto alanını sarsıyor. Chainlink’in kurucusu Sergey Nazarov, ileriye bakarak bu platformu Web 3.0’ın AWS’si olarak tanımlıyor. Bu da platformun iddiasını ortaya koyan güçlü bir ifade.

Makaledeki görüş ve tavsiyeler İnvestorplace uzmanlarına ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değilidir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için İnvestorplace ‘Milyoner Yapıcı’ Dediği 6 Kripto Para Paylaştı!

Category:
News