Fortune 100 Şirketlerinden Blockchain Teknolojisine Büyük İlgi!

fortune-100-sirketlerinden-blockchain-teknolojisine-buyuk-ilgi!
Fortune 100 Şirketlerinden Blockchain Teknolojisine Büyük İlgi!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase ve kripto araştırma şirketi The Block Research ortaklaşa yürüttüğü çalışmada Fortune 100 şirketlerinin blockchaine olan bakışını gözler önüne serdi.

Fortune 100 listesindeki şirketlere ulaşan veri uzmanları, dünya devlerine çeşitli sorular sordu. “The State of Crypto: Corporate Adoption” başlığıyla yayınlanan rapor, şirketlerin kripto para konusunda oldukça hevesli olduğunu gösteriyor.

Verilere göre 100 büyük şirketin R’si, 2020’den bu yana kripto para ve blockchain alanında yatırım yapıyor.

2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren yatırım yapan şirketlerin p’i projesini hayata geçirmeyi başardı. Verilerin ilk toplandığı 2020 yılında bu rakamın  ile sınırlı olması, şirketlerin genelinin ortaya koyduğu projeleri ihmal etmediğini gösteriyor. 2023 rakamlarına göre test aşamasında olan kripto girişimleri seviyesinde. Girişimlerin ’u ise geliştirme yapmaya devam ediyor.

“Küresel Finans Sistemi Değişecek”

Şirket verileri ardından hazırladıkları raporda not düşen uzmanlar gelecek beklentilerini ortaya koydu. Dünya’nın en büyük işletmelerinin neden blockchain gibi emekleyen bir alana yatırım yaptığını analiz eden uzmanlar değişim beklentisini işaret etti.

Rapor yayınlayan Coinbase uzmanları, Fortune 100 şirketlerinin geleceği odağına koyduğu vurgusunu yaptı. Araştırmacılar geleneksel finans sisteminin önümüzdeki yıllarda değişeceğini, bu nedenle şirketlerin kripto para sektöründe yeni yatırımlar aradığını düşünüyor.

NFT Yatırımı Yapan Dünya Devleri!

2021 yazından itibaren büyük popülerlik kazanan dijital sanat eserleri de şirketlerin radarına girdi. Özellikle giyim sektörü fiziksel ürünlerinin eşsiz NFT’lerini satarak bu alanda var olmaya çalışıyor. Coinbase araştırmacıları en çok NFT koleksiyonu çıkartan giyim devlerini raporunda paylaştı.

Spor giyim üreticisi Nike, 14 farklı NFT koleksiyonu ile açık ara zirveyi kapan marka oldu. Nike’ın ardından ikinci sırayı yayın organı TIME’ın alması herkesin dikkatini çekti. Üçüncü koltuğu lüks giyim markası Dolce&Gabbana kaptı. Nike’ın en büyük rakibi olmasına karşın Adidas sadece 3 koleksiyona sahip.

Yazının devamı için Fortune 100 Şirketlerinden Blockchain Teknolojisine Büyük İlgi!

Category:
News