Çin Bakanlığı Liste Açıkladı: Bu 14 Altcoin Yer Aldı!

cin-bakanligi-liste-acikladi:-bu-14-altcoin-yer-aldi!
Çin Bakanlığı Liste Açıkladı Bu 14 Altcoin Yer Aldı!

Kripto etkileyicisi, Çin Bakanlığı’nın 2018’deki blockchain sıralamasını ortaya çıkardı. Altcoin Ethereum’un hakimiyetini ve Bitcoin’in daha düşük sıralamasını gözler önüne serdi. Eski üst sıralardaki blockchainleri, piyasa değerleri önemli düşüşlere tanık olduğu için artık zorluklarla karşı karşıya.

Altcoin Ethereum lider blockchain olarak ortaya çıkıyor

Kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Mr. Huber, şaşırtıcı bir açıklamayla, Çin Hakikat Bakanlığı’nın 2018 raporunu yeniden gözden geçirerek bir Twitter sohbeti başlattı. Rapor Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı CCID Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanmış. Buna göre Küresel Kamu Blockchain Teknoloji Değerlendirme Endeksi’ni tanıtıyor. Bu endeks, teknolojik hüner, uygulanabilirlik ve yenilik potansiyeline dayalı olarak birden fazla kripto para projesini değerlendiriyor.

Kripto projelerinin değerlendirme listesinin başında, akıllı sözleşme yetenekleriyle ünlü ikinci nesil bir blockchain olan Ethereum yer aldı. Ethereum 129,4’lük etkileyici bir teknoloji değerlendirme endeksi elde etti. Buna göre lider blockchain olarak konumunu sağlamlaştırdı. Onu yakından takip edenler ise altcoin Steem Chain, Lisk, NEO ve altcoin Komodo. Şaşırtıcı bir şekilde, uzun süredir sektörün odak noktası olan Bitcoin 13. sırada mütevazı bir şekilde yer aldı.

Eski üst sıradaki projeler için piyasa zorlukları

Kapsamlı değerlendirme, projeleri sıralarken temel teknik düzey, uygulama düzeyi ve inovasyon yeteneği gibi önemli hususları dikkate alıyor. Ancak, bu projelerin birçoğunun kripto piyasasının iniş çıkışlarına dayanmakta zorlandığı ortaya çıktı. Beş yıl önce Çin Hakikat Bakanlığı tarafından sıralanan projeler piyasada işlem görmeye devam ediyor. Çoğu milyar dolarlık piyasa paylarında önemli bir düşüş yaşadı.

Örneğin, sıralamada Ethereum’u yakından takip eden altcoin Steem Chain. Buna göre Ocak 2018’de 1,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti. Ne yazık ki, kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 75 milyon dolar civarında seyrediyor. Diğer taraftan en önemli kripto projeleri arasında 300. sırada yer alıyor. Benzer şekilde, Lisk ve Komodo coinleri de 100 milyon doların çok altında piyasa değerine sahip. Ancak altcoin Ethereum 228 milyar dolarlık piyasa değeriyle en üst sıradaki yerini korudu.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Çin Bakanlığı’nın 2018 blockchain sıralamasının ortaya çıkarılması Ethereum’un hakimiyetine ve Bitcoin’in daha az elverişli konumuna ışık tutuyor. Eski üst sıralardaki altcoin grubunu hatırlamış olduk. Bu kripto para birimleri piyasa değerlerinde önemli düşüşler yaşandıkça zorluklarla karşılaşıyor. Diğer taraftan kripto para piyasasının değişken doğasını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Çin Bakanlığı Liste Açıkladı: Bu 14 Altcoin Yer Aldı!

Category:
News