Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor! Dolandırıcılık İddiası!

bu-kripto-para-borsasi-kapaniyor!-dolandiricilik-iddiasi!
Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor! Dolandırıcılık İddiası!

Twitter toplantılarıyla oldukça aktif bir kripto para borsası olan BTCEX, dün itibariyle işlemlerini sonlandırmaya başladı. Borsanın ansız hamlesini, hakkındaki dolandırıcılık iddiaları takip ediyor.

BTCEX, kapanacağını ve iade sürecini duyurdu

CMC verilerine göre işlem hacmine göre en büyük merkezi borsalar arasında yer alan BTCEX, 21 Haziran’dan itibaren kapanma sürecini resmen başlattı. Borsa şu anda yeni kullanıcı kabul etmiyor. Mevcut kullanıcılarının 19 Temmuz tarihine kadar borsadaki tüm fonlarını çekmesi gerekiyor.

Twitter’dan @akincnr, borsaların bu ansız kapanma kararının arkasında başka nedenler olduğunu söyledi. Dün ekran görüntüleri paylaştığı uzun bir twitte, platformların karanlık yazını şöyle özetledi:

Bu tanıdığım bir abiminde arkadaşının daha önce başına geldi. Çok ciddi yuva yıkacak seviyede para kazanıyor bu dolandırıcılar. Bir borsa gibi hareket ediyorlar. Gerçekten deposit yapabiliyorsun gerçekten içeride trade yapabiliyorsun. Taaaki parayı çekmek isteyene kadar. Parayı çekmek istediğinizde önce  vergisini vermeniz lazım diyorlar, sonra üçüncü taraf sebepleri vs diye uyduruyorlar, siz parayı çekmek için verdikçe vermenizi sağlamaya çalışıyorlar. En son da paranızın 0 deposit verin ki paranızın tamamını çekebilesiniz diyorlar. Bunları da yasal zemine oturtan sözler geliştirmişler örneğin paranız illegal para gibi duruyor vs gibi gibi.

Kriptokoin.com olarak BTCEX’in Twitter üzerinde farklı ekiplerle bir araya geldiği birkaç etkinliği aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor! Dolandırıcılık İddiası!

Category:
News