Bitcoin Binance’de  “İndirimli Fiyatla” İşlem Görüyor!

bitcoin-binance’de -“indirimli-fiyatla”-islem-goruyor!
Bitcoin Binance'de İndirimli Fiyatla İşlem Görüyor!

Bitcoin şu anda Binance.US‘de Coinbase, Kraken ve BitStamp gibi diğer büyük borsalara kıyasla “ağır bir indirimle” işlem görüyor. Ayrıntılara hep birlikte bakalım.

BTC indirimli fiyattan işlem gördü

Cryptocompare verilerine göre, Bitcoin şu anda Binance.US‘de 29.523 dolardan işlem görüyor.  Bu rakam diğer büyük borsalardaki benzerlerinden yaklaşık 500 daha düşüktür. Ancak, Coingecko tarafından bildirildiği üzere, bu indirimin yalnızca USD ile eşleştirilmiş Bitcoin için geçerli olduğunu, USDT ve USDC gibi sabit coinlerle eşleştirilmiş Bitcoin’in ise normal fiyatlardan işlem gördüğünü belirtmek önemli. Binance.US, 5 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davanın ardından zorluklarla karşılaştı. Bu yasal işlem, platformdaki BTC işlemleri için fiyat oynaklığına katkıda bulundu.

Şu anda hem SEC hem de ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen davalar var. Bu nedenle bu durumun ana şirketi Binance’in karşılaştığı sorunlarla bağlantılı olduğunu belirtmek gerekir. Diğer taraftan Amerikan yazılım şirketi MicroStrategy, önemli bir Bitcoin yatırımıyla tanınmakta. Son günlerde, 4 milyar dolarlık kripto para yatırımında kârlılık yaşadı. Bitcoin’in değeri, firma için önemli bir kilometre taşı olan 29.803 doları aştı. Bu rakam MicroStrategy’nin coin başına ortalama satın alma maliyeti.

Bitcoin ve kurumsal ilgi

Bitcoin’in olumlu fiyat performansı, geleneksel finansal kurumsal oyuncular tarafından spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) artan ilgiye bağlanabilir. Köklü şirketler arasında BlackRock, WisdomTree ve Invesco var. Bu şirketler spot Bitcoin ETF’leri başlatmak için başvuruda bulundular. Bu durum, piyasada yatırımcı duygularını canlandırıyor.

Milyarder Yatırımcı: Bu Kripto Para 40x Yapacak!

MicroStrategy’nin başarı öyküsü, Bitcoin’in bir yatırım olarak uzun vadeli uygulanabilirliğinin ve potansiyel kârlılığının bir kanıtıdır. Şirket, volatilite ve yasal engellerle mücadele ediyor. Ancak hazinesinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e ayırma stratejik kararıyla karşılığını almıştır. CEO Michael Saylor’un Bitcoin’e yönelik sesli savunuculuğu var. Bu durum şirketin kripto alanında önde gelen bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırmıştır.

Banka Yığılmaları, De-pegler ve Kripto Rallisi: Neler Yaşandı?

Kriptokoin.com olarak battığımızda kurumsal ilginin artması ve düzenleyici netliğin gelişmesiyle, daha fazla geleneksel finansal oyuncunun MicroStrategy’nin ayak izlerini takip etmesi, kripto para birimlerini daha da meşrulaştırması ve benimsemesi beklenmekte. Kripto piyasasının geleceği hala belirsiz. Ancak, MicroStrategy’nin kârlı Bitcoin yatırımı iştah kabartıyor. Diğer taraftan kripto para birimlerine uzun vadeli bir bakış açısı ile bakanlar var. Buna göre bir risk iştahıyla yaklaşan yatırımcılar ve meraklılar için bu durum umut veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Binance’de  “İndirimli Fiyatla” İşlem Görüyor!

Category:
News