Binance, 100 Coin ile Yeni Bir Ülkeye Açılıyor!

binance,-100-coin-ile-yeni-bir-ulkeye-aciliyor!
Binance, 100 Coin ile Yeni Bir Ülkeye Açılıyor!

Baskı dünyanın en büyük kripto borsası üzerinde. Ancak yine de Binance, operasyonlarını dost yargı bölgelerine genişletmeye devam ediyor. Düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle Hollanda pazarından çıktıktan sadece bir hafta sonra, en büyük kripto altyapı sağlayıcısı Binance, Kazakistan’da düzenlenmiş bir kripto varlık platformunun başlatıldığını duyurdu. Bu yargı bölgelerinden biri, Kazakistan oldu. İşte detaylar…

Binance, Kazakistan’a açıldı

21 Haziran’da Binance, Kazakistan’da regüle olmuş bir kripto varlık platformunun başlatıldığını duyurdu. Şirket CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ülkedeki yerel bankalardan destek aldığını belirtti. Binance; ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya da dahil diğer yerlerdeki bankacılık ortaklarıyla mücadele ediyor. Şirket, yeni borsanın geçen yıl Kazakistan’ın AIFC Finansal Hizmetler Kurumu (AFSA) tarafından kalıcı bir lisans verilmesini takip ettiğini belirtti.

Bu 5 Altcoin İçin Meteorik Tahmin 6 Hafta İçinde...

Kalıcı bir lisansla desteklenen yeni başlatılan platform, Binance’i Kazakistan pazarında regüle bir oyuncu haline getiriyor. Böylece sağlam uyumluluk önlemlerini ve sıkı güvenlik kontrollerini sergiliyor. Ayrıca, lisans Binance’in bir kripto varlık platformunu yönetmesine ve saklama hizmetleri sağlamasına izin veriyor. Yıl sonuna kadar alım satım için yüz kripto para birimine sahip olmayı umuyor. Yeni borsanın ticaret ve dönüşüm hizmetleri, fiat para birimlerinin yatırılması ve çekilmesi, kripto varlıklarının saklanması ve borsa ticareti sunma yetkisine sahip olacağını kaydetti. Kazakistan Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık ve Uzay Sanayi Bakan Yardımcısı Asset Turysov, hükümetin özel bir girişim yürüttüğünü söyledi.

Amaç, kripto para borsaları ile bankalar arasındaki işlemlerin kolaylaşması

Bu girişimin amacı, Astana Uluslararası Finans Merkezi’nin (AIFC), kripto para borsaları ve ikinci kademe bankalar arasındaki işbirliğini kolaylaştırmaya yönelik. Ayrıca Kazakistan Ulusal Bankası ve ülkenin mali düzenleyicileri de projede yer alıyor. Turysov, Kazakistan’daki düzenleyicilerin kripto varlık endüstrisinin gelişimine yönelik “önemli adımlar” attığını da sözlerine ekledi. Ülke bir zamanlar Bitcoin madenciliği merkeziydi, ancak devlet son zamanlarda operasyonları kısıtladı. Turysov, şunları söyledi:

Binance, kripto varlıkların düzenlenmesi için yasal bir çerçeve ve genel bir politikanın geliştirilmesinin yanı sıra hükümet ve kolluk kuvvetleri ve düzenleyiciler de dahil olmak üzere çeşitli eğitim girişimlerinin uygulanmasında Kazakistan’a yardım sağlamıştır.

Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Etti!

En az 100 coin için onay beklentisi var

Binance Kazakistan Genel Müdürü Zhaslan Madiyev, ülkenin düzenleyici kurumlarına minnettarlığını dile getirdi. Madiyev ayrıca, Binance’in yıl sonuna kadar en az 100 coin için onay alma hedefiyle yerel kripto borsasındaki ürün tekliflerini genişletmeyi planladığını açıkladı. Bu hamle, Amerika’nın başını çektiği Batılı ülkelerin Binance üzerindeki büyük baskısının ortasında geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi daha geçen hafta Binance Hollanda’dan çıktı. Ayrıca İngiltere ve Fransa’da artan bir dirençle karşı karşıya. Bu sırada Binance yerel coin’i BNB, son 12 saat içinde yüzde 3,3 değer kazandı. SEC’in bu hafta başında firmaya dava açmasından bu yana hırpalanan coin,, şu anda 250 dolarda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance, 100 Coin ile Yeni Bir Ülkeye Açılıyor!

Category:
News