7 Bitcoin Analistinden 7 Tahmin: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

7-bitcoin-analistinden-7-tahmin:-bu-seviyelere-gidiyoruz!
7 Bitcoin Analistinden 7 Tahmin Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Bitcoin analistlerinin tahminlere sunmaya devam ediyoruz. BTC dün önemli bir yükseliş gerçekleştirdi. Şimdi herkes bundan sonra ne olacağını merak ediyor. Bakalım analistler hangi seviyeleri işaretlemişler.

Crypto Tony Bitcoin için bu seviyeyi bekliyor

Twitter’da saygın bir analist olan Crypto Tony (@CryptoTony_) tahminini sunuyor. Buna göre, Bitcoin kısa vadede 32 bin dolara ulaşmaya hazırlanıyor. Bu öngörünün temelinde, gözlemlenen güçlü kırılma ve kayda değer yükseliş bayrağı konsolidasyonu yatıyor. Bu göstergeler, Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesi için sağlam bir temel sağlayan önemli alım güçlerinin devrede olduğunu göstermektedir.

bitcoin

Ünlü trader Michaël van de Poppe da Bitcoin hakimiyetine ilişkin benzer bir bakış açısını paylaşıyor. Bitcoin hakimiyetinin kritik bir direnç seviyesine ulaşmadan önce büyüme için alana sahip olduğuna inanıyor. Bu projeksiyon, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki piyasa payının genişlemeye devam edeceğini gösteriyor. Michaël van de Poppe, Bitcoin’in fiyatında 28.000 dolara kadar bir düzeltme öngörüyor. Bundan sonra ise bir fiyat artışının geleceğine inanıyor.

Jason Pizzino’nun tahmini

Saygın kripto stratejisti Jason Pizzino, Bitcoin’in piyasadaki mevcut konumuna ilişkin görüşlerini paylaştı. YouTube’da 285.000 aboneye sahip olan Pizzino onlara sesleniyor. Bitcoin’in Wyckoff birikim şemasının sonraki aşamalarına girerken önemli bir yükselişe yaklaştığına inanıyor. Bu birikim modeli, Bitcoin’in yaklaşan bir boğa piyasası için zemin hazırladığını gösteriyor.

Jason Pizzino’ya göre, Bitcoin muhtemelen Wyckoff birikim şemasının D Aşamasında. Bu aşama, işlem aralığının tepesine doğru bir ralli ile başlıyor. Sonrasında ise önemli bir destek seviyesine geri çekilme ile karakterize edilir. Bitcoin, 25.000 doların altına gerilemeden önce 30.000 dolara kadar yükselmiş durumda. Bu durum D Aşamasının tipik davranışını göstermiş vaziyette.

Pizzino, ister D Aşamasında ister E Aşamasında olsun, Bitcoin’in mevcut durumunun yükseliş eğilimini koruduğunu vurguluyor. Pizzino, piyasanın şu anda yeniden birikim alanında olduğuna işret ediyor. Ayrıca daha önceki fiyat hareketlerini kaçırmış olabileceklere piyasaya girme fırsatı sunduğuna inanıyor.

Wyckoff Yönteminde, E Aşaması bir varlığın işlem aralığının üzerine çıktığı bir aşamayı temsil ediyor. Buna göre bu durum talebin tam kontrol altında olduğunu gösterir. Bu aşama, yükseliş momentumuna ve daha fazla fiyat artışına doğru güçlü bir kayma anlamına gelir.

John Bollinger’in ve Dave the Wave’in analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin, kısa süre önce beklenmedik bir artış yaşadı. BTC 30.000 dolar fiyat bariyerini aştı. Bu hamle Bitcoin’in momentumu hakkında yorum yapan deneyimli trader John Bollinger’in dikkatini çekti. Bollinger “İlk formasyon başarısız oldu, ancak ikincisi olmadı” dedi. Bollinger’in değerlendirmesi, Bitcoin için yukarı yönlü hareketin devam etme olasılığını ortaya koyuyor. Ayrıca yatırımcılar arasında iyimserlik aşılıyor.

Bitcoin’in volatilitesini çevreleyen tartışmaya ek olarak Dave the Wave de yorum yapıyor. Bitcoin’in aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) analizini detaylandıran bir tweet paylaştı. Dave’in analizine göre, yaklaşık iki yılın ardından yükseliş eğilimi görülüyor. Bu formasyonlar bazılarına karmaşık gelse de Dave the Wave’in analizi Bollinger’in tahminiyle örtüşüyor. Ayrıca BTC’nin daha fazla büyüme fikrini destekliyor.

Son tweetlerde, önde gelen bir kripto analisti ve CEO, Bitcoin (BTC) için yükseliş tahminlerini paylaşarak önemli fiyat hedefleri ve piyasa düşüşlerinde bir azalma öngörüyor. BTC bu yazının yazıldığı sırada 30 bin doların üzerinde işlem gördüğünden, teknik göstergeler önümüzdeki 24 saat içinde daha fazla fiyat artışına işaret ediyor. Bu makale uzmanların görüşlerini incelemekte, BTC’nin son performansını analiz etmekte ve izlenmesi gereken temel destek ve direnç seviyelerini vurgulamaktadır.

Samson Mow farklı bir vurgu yapıyor

Dün, deneyimli bir kripto analisti Samson Mow Twitter’da Bitcoin’in fiyatının son dönemdeki toparlanma ivmesine vurgu yapıyor. Buna bağlı olarak 36,000 – 40,000 dolara kadar BTC’nin yükselebileceğine dair güçlü inancını ortaya koydu. Etkileyici bir şekilde, bu analist bu yukarı yönlü hareketi Aralık 2022 gibi erken bir tarihte öngörmüştü.

Bir başka tweetinde, birden fazla kripto projesinin CEO’su Samson Mow, BTC’nin geleceğine ilişkin bakış açısını paylaştı. Mow, “hiperbitcoinizasyon” olgusunun, yaygın bir şekilde benimsenmesi ve milyarlarca insanı Bitcoin Standardına getirmesi nedeniyle BTC için fiyat düşüşlerinde bir azalmaya yol açacağını öngörüyor.

Bitcoin BTC’nin piyasadaki konumuna ilişkin Markus Thielen’in görüşü

Matrixport Araştırma Müdürü Markus Thielen, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasıyla ilgili performansını vurguladı. Bitcoin’in Ocak ayının başından bu yana sürekli olarak bu seviyenin üzerinde işlem gördüğüne işaret etti. Ayrıca bunun da yükseliş eğilimli bir piyasa duyarlılığına işaret ettiğini belirtti. Thielen, Mart ayındaki ABD bankacılık krizi sırasında bile Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamaya kısa süreliğine dokunduğunu, ancak boğa piyasasının devam ettiğini teyit ederek toparlanmayı başardığını gözlemledi.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Thielen ayrıca Bitcoin’in “yüksek-düşük” formasyonuna dikkat çekerek bunun pozitif momentuma ve 35.000 dolara kadar potansiyel bir yükselişe işaret ettiğini, ardından da 40.000 dolara ulaşma girişiminden önce 30.000 dolara geri çekilmelerin yaşanacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 7 Bitcoin Analistinden 7 Tahmin: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Category:
News