Yapay Zeka İçin Yasa Tasarısı! Bu Coinler Hareketlendi!

yapay-zeka-icin-yasa-tasarisi!-bu-coinler-hareketlendi!
Yapay Zeka İçin Yasa Tasarısı! Bu Coinler Hareketlendi!

ABD milletvekilleri, Avrupa’nın yeni yapay zeka yasasının hemen ardından harekete geçiyor. Bu hafta, ABD’de yapay zekaya yaklaşımını düzenleyecek bir komisyon kurmak için yeni bir yasa çıkardılar. Yapay zeka coin’leri, kullanım durumlarını resmiyete kavuşturan son gelişmeleri yukarı yönde fiyatlandırıyor.

ABD milletvekilleri, Avrupa’nın yeni yapay zeka yasasından kısa süre sonra harekete geçti

Kriptokoin.com olarak geçen hafta Avrupa Parlamentosu’nun kabul ettiği AB AI Yasası hakkında ayrıntılara yer vermiştik. ABD tarafında, yapay zekaya yaklaşımını incelemek üzere bir komisyon kurmak için yasa çıkarılıyor. Bu hamlenin odak noktası, yapay zekayı düzenleme sorunları üzerine olacak. Daha önce Elon Musk gibi teknoloji lideri isimler tüm dünyayı AI çalışmalarına ara vermeye çağırmıştı.

Son gelişmelerde, ABD Kongre Üyesi Ted W. Lieu, Ken Buck ve Kongre Üyesi Anna Eshoo, Yapay Zeka (AI) alanında ulusal bir komisyon oluşturmak için Ulusal AI Komisyonu Yasasını, iki partili ve iki meclisli mevzuatı tanıttı. Amaç, AI düzenlemesi için bir çerçeve geliştirmek. 16 Haziran’da AI düzenlemelerini konu alan Ken Buck’ın katıldığı panel:

ABD’de AI regülasyonları için kapsamlı çerçeve hazırlıyor

Yeni yasa, özellikle teknolojinin zarar görmesini önlemeye odaklanıyor. Kongre Üyesi Lieu, teknolojinin kontrolsüz ve düzensiz bırakıldığı takdirde önemli zararlara açabileceği konusunda uyarıyor. Bu nedenle, milletvekillerinden yapılan bir açıklamada, komisyonun AI düzenlemesinde ilerlemenin en iyi yollarına ilişkin tavsiyelerde bulunmak için uzmanları, hükümeti, sektörü ve emeği birleştireceği yer aldı:

İki partili, mavi kurdeleli komisyon, Amerika Birleşik Devletleri’nin AI düzenlemesine yönelik mevcut yaklaşımını gözden geçirecek, gerekli olabilecek herhangi bir yeni ofis veya hükümet yapısı hakkında önerilerde bulunacak ve AI için riske dayalı bir çerçeve geliştirecek.

ABD AI konusunda ılımlı olacak?

AI ve Dijital Politika Merkezi Başkanı Merve Hickok, Ulusal Yapay Zeka Komisyonu’na desteğini dile getirdi. AI için temel düzenlemeler oluşturacağı ve ülkenin AI stratejisini şekillendirmede halkın katılımını kolaylaştıracağı için teklifin zamanında ve çok önemli olduğunu söyledi. Merkez daha önce ABD’nin gelecekteki AI zorluklarını ele alma konusundaki hazırlıksızlığı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Özellikle, ABD’li düzenleyici SEC’in Haziran ayında merkezi borsalara yönelik hamlesi, ülkeyi kripto paralara yaklaşımı konusunda soğuk bir noktaya itti.

Yapay zeka coin piyasası regülasyon haberlerine nasıl tepki veriyor?

AI coin piyasası Bitcoin’in 30 bin dolara tırmandığı ivmeyi çift haneli değerlendiriyor. CMC verilerine göre, yeni regülasyonların gündemde olduğu saatlerde en çok yükselen AI projeleri şu şekilde:

  1. VRA (Verasity): ‘.76
  2. BDP (Big Data Protocol): .48
  3. INJ (Injective): .42
  4. RNDR (Render Token): .45
  5. FET (Fetch.ai): .86
  6. VAI (VAIOT): .52
  7. YF-DAI (YFDAI.FINANCE): !.84

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Yapay Zeka İçin Yasa Tasarısı! Bu Coinler Hareketlendi!

Category:
News