Rug Pull Uyarısı: Kripto Şirketi, Bu Altcoin’i Boşaltıyor!

rug-pull-uyarisi:-kripto-sirketi,-bu-altcoin’i-bosaltiyor!
Rug Pull Uyarısı: Kripto Şirketi, Bu Altcoin'i Boşaltıyor!

Kripto para dünyasında bir rug pull uyarısı ile karşınızdayız. Bir şirket önemli sayıda altcoini boşaltmaya başladı. Peki olayın arkasında neler var. Ayrıntılara bir bakalım.

İflas başvurusunda bulunan kripto şirketinden tuhaf hamle

İflas başvurusunda bulunan kripto aracılık firması Voyager Digital bugün tuhaf bir hamle yaptı. Buna göre kullanıcıları için kısmi para çekme işlemlerini yeniden açmak için hazırlıklar yapıyor. On-chain veri izleyicisi, sorunlu kripto firmasının tokenleri sıcak cüzdanından transfer ettiğini ortaya koyuyor.

rug pull gID 1

Voyager ile ilişkili 0x500a746c9a44f68fe6aa86a92e7b3af4f322ae66 cüzdan adresi bugün önemli bir hareket yaptı. Hareket altcoinlerin önemli transferlerini gösteriyor. Alacaklıların 20 Haziran ile 5 Temmuz 2023 tarihleri arasında Voyager’daki kripto varlıklarının yaklaşık 5’ini geri çekmeleri gerektiğini belirtelim.

Taşınan rakam

Sorunlu kripto firması, birden fazla işlemle yaklaşık 350 milyar Shiba Inu’yu (yaklaşık 2,6 milyon $ değerinde) taşıdı. Buna göre kaydedilen en büyük işlem, sıcak cüzdandan 70 milyar SHIB’nin (yaklaşık 537 bin $ değerinde) hareketini içeriyordu. Bu yazının yazıldığı sırada SHIB ortalama 0,0000073 dolardan işlem görüyordu.

Bu Web 3.0 Coin'inde Rug Pull: Fiyat Sıfıra Gidiyor!

İkinci en büyük meme coin son 7 gün içinde %7’lik bir fiyat artışı yaşadı. Kripto şirketi Voyager kullanıcıları tarafından yaklaşan geri çekme eyleminin Shiba Inu Coin üzerindeki satış baskısını yoğunlaştırması bekleniyor. Tabi kriptokoin.com olarak baktığımızda böyle bir satış baskısının olması çok da arzular içerisinde yer almıyor. Çünkü bu tür satış dalgaları her zaman kripto para birimi için düşüş anlamına geliyor.

Satış Baskısı İleride Artacak mı?

Voyager bağlantılı cüzdan daha sonra tek bir işlemde 279,79 bin Polygon (MATIC) tokenini (yaklaşık 180 bin dolar değerinde) taşıdı. Bununla birlikte, kripto firması bu önemli transferden önce daha az miktarda MATIC tokenı taşımıştı. MATIC, son 24 saat içinde %7’lik bir fiyat artışına tanık oldu. Buna göre son düşüş eğiliminden biraz rahatlama sağladı. Bununla birlikte, Voyager kullanıcıları fonlarını geri almayı hedefledikçe bir fiyat düşüşü bekleniyor.

Rug Pull Uyarısı Kripto Şirketi, Bu Altcoin'i Boşaltıyor!
Rug Pull Uyarısı Kripto Şirketi, Bu Altcoin’i Boşaltıyor!

Voyager’ın iflas planı yöneticisi Paul Hage, 14 Haziran 2023 tarihli mahkeme dosyalarına göre, 15 Haziran’da Voyager uygulamasının kullanıcı para çekme işlemleri için mevcut miktarı göstereceğini belirtti. 30 gün sonra, müşteriler uygulama aracılığıyla kripto varlıklarını çekecekler. Ayrıca nakit ödeme talep etme seçeneğine sahip olacaklar. Diğer taraftan şirketin bu hamlesinin açıkça kripto para dünyasında şüphe uyandırması söz konusu. Bakalım ilgili tarihlerde şirket müşterileri için ödeme kanallarını açacak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Rug Pull Uyarısı: Kripto Şirketi, Bu Altcoin’i Boşaltıyor!

Category:
News