‘Güçlü Potansiyeli Var’ Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

‘guclu-potansiyeli-var’-denilen-9-oyun-coini-aciklandi!
'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Blockchain oyunları 2021’den bu yana yükselen bir kripto sektörü ve şimdiye kadar birkaç tane tanınan marka çıkarmayı başardı. Bu yazıda, analist listesinden, fiyat açısından güçlü sinyaller veren 9 oyun coini inceledik. İşte ayrıntılar…

Yüksek beklentili 9 oyun coini ve metaverse

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin, en popüler kripto oyun paralarından biridir. Ethereum üzerinde oluşturulmuş olup, geliştiricilerin genel oyun deneyimini geliştirerek sanal ürünler oluşturmasına, yönetmesine ve ticaretine olanak tanır.

ENJ, oyunlarda sanal öğeler satın almak için bir yardımcı token olarak kullanılmaktadır. Ayrıca basılan varlıklar için yedek değer olarak da hizmet eder. Ek olarak genellikle NFT’lerin değerini desteklemek için görev alır.

'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Decentraland (MANA)

Decentraland, kullanıcıların arazi satın alabilecekleri, altyapı kurabilecekleri ve çeşitli deneyimler yaşayabilecekleri merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformudur. Yerel kripto para birimi MANA, bu sanal dünyaya güç verir.

MANA, kullanıcıların sanal arazi parselleri satın almalarına, bir DAO yapısı aracılığıyla Decentraland’ın yönetimine katılmalarına ve sanal mal ve hizmetler satın almalarına olanak tanır.

'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Axie Infinity (AXS)

Blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olan Axie Infinity, ekosisteminde AXS tokeni kullanır. AXS, oyunun yönetimine katılmak, Axies (sanal evcil hayvanlar) yetiştirmek ve oyun içi öğeler satın almak için kullanılır. Oyuncular ayrıca oyun oynayarak ve stake ederek AXS kazanabilirler.

'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

The Sandbox (SAND)

Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini yaratabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir dünyadır. Platform aynı zamanda bir ERC-20 olan SAND kullanır.

SAND, platform içindeki işlemler, ödüller için staking ve yönetişim katılımı için kullanılır. Oyuncular ayrıca oyun, katkılar ve içerik oluşturma yoluyla da SAND kazanabilirler.

'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Gala Games (GALA)

Gala Games, oyunculara yerel GALA ile oynadıkları oyunlar üzerinde kontrol sağlamaya çalışır. Oyuncular oyun içi öğeler satın almak, oyun geliştirme önerilerine oy vermek ve ödüller almak için GALA’yı kullanabilirler. Gala Games node operatörüne sahip olarak ve işleterek de GALA kazanabilirler.

'Güçlü Potansiyeli Var' Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Yield Guild Games (YGG)

Yield Guild Games, NFT tabanlı oyunlardan getiri elde eden oyunculardan ve yatırımcılardan oluşan merkezi olmayan bir oyun loncasıdır. YGG, ekosistemde para birimi olarak kullanılmaktadır. YGG token sahipleri ödüller kazanabilirler.

My Neighbor Alice (ALICE)

MyNeighborAlice, oyuncuların ortak adalar üzerinde inşa edip yarattığı çok oyunculu bir Blockchain oyunudur. ALICE, platformun yerel para birimidir. Aynı zamanda, bir değişim aracı, görevler için bir ödül görevi görür. Bununla birlikte, platformdaki oyuncular için yönetişim işlevleri sağlar.

Star Atlas (ATLAS – POLIS)

Star Atlas, Blockchain teknolojisiyle desteklenen, uzay keşfi, bölgesel fetih ve politik hakimiyet konularının büyük bir strateji oyunudur. ATLAS ve POLIS olmak üzere iki yerel tokeni vardır. ATLAS, işlemler için oyun içi bir para birimi görevi görürken, POLIS, sahiplerinin oyun geliştirmeyi etkilemesine izin veren bir yönetim tokenidir.

Illuvium (ILV)

Illuvium, Ethereum tabanlı bir açık dünya fantezi savaş oyunudur. ILV, Illuvium platformunun yerel kripto para birimidir. Aynı zamanda, oyun içi satın alımlar, ödüller ve oyunun DAO mekanizmasına katılım için kullanılmaktadır.

Geleneksel oyun ve kripto oyunlarının karşılaştırması

Geleneksel oyunlarda, oyun geliştiricileri oyun içi ekonomi, işlemler, kurallar ve oyunun diğer tüm yönleri üzerinde tam kontrole sahiptir. Oyuncuların oyun içi varlıkları üzerinde sınırlı hakları vardır. Ek olarak, oyun içinde kazanılan değer genellikle içinde kilitli kalır.

Kripto oyunları temelde bu dinamiği değiştirir. Kripto oyunları, Blockchain teknolojisinden ve token biliminden yararlanarak, oyun içi varlıkların gerçek sahipliğini kolaylaştırabilir, P2P işlemleri etkinleştirebilir. Bununla birlikte kıtlık sağlayabilir ve varlıkların farklı oyunlarda değerini koruma olasılığına izin verebilir.

GameFi Coinleri Analizi: Bu Altcoinler Parlıyor!

Kripto oyunları ve oyun coini için temel unsurlar

Token’ler ve kripto para birimleri

Kripto para birimleri veya token’ler, kripto oyunlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Oyun içinde bir takas aracı, bir değer temsili veya bir ödül mekanizması olarak kullanılabilirler. Enjin ekosistemindeki Enjin Coin (ENJ) veya Axie Infinity’deki AXS bunlara örnektir.

Blockchain

Blockchain teknolojisi kripto oyunlarına güç katıyor. Şeffaflık, merkeziyetsizlik ve güvenlik sağlıyor. Oyun verilerini bir Blockchain üzerinde depolayarak oyun içi işlemleri doğrular ve bunların değişmezliğini sağlar.

NFT’ler

NFT’ler, bir Blockchain’de depolanan benzersiz dijital varlıklardır. Kripto oyunlarında, NFT’ler genellikle karakterler, arazi veya ekipman gibi oyun içi varlıkları temsil eder. Eşsiz ve kıt olduklarından, NFT’ler önemli bir değere sahip olabilirler. Kriptokoin.com olarak NFT dünyasından sıcak gelişmelere bu sayfada yer veriyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Güçlü Potansiyeli Var’ Denilen 9 Oyun Coini Açıklandı!

Category:
News