Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Etti!

sicak-gelisme:-buyuk-bitcoin-borsasi,-bu-altcoini-delist-etti!
Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Etti!

Japonya’nın en büyük Bitcoin borsalarından Coincheck, 25 Temmuz’dan itibaren popüler bir altcoin’i delist edeceğini duyurdu.

Japon Bitcoin borsası OMG yatırımcılarını üzdü

Piyasa değerine göre 272. sırada yer alan OMG Network (OMG), Japonya’nın en büyük Bitcoin borsası Coincheck’den delist haberi aldı. Borsa geçtiğimiz saatlerde resmi bir duyuruda, 25 Temmuz 2023’ten itibaren OMG işlemlerini sonlandıracağını bildirdi.

Kalan OMG’ler otomatik olarak satılacak

Borsa 25 Temmuz’den itibaren platformunda kalan tüm OMG token’leri otomatik olarak Japon yenine dönüştürecek. Kullanıcıların bu tarihten önce OMG bakiyelerini başka cüzdanlara taşıması gerekiyor. Aksi taktirde borsa dönüştürme yetkisine sahip olacak. Bu da OMG üzerinde doğrudan satış baskısı anlamına geliyor. Ek olarak, Coincheck’in OMG ile ilgili Coincheck Tsumitate ve Coincheck kripto varlık ödünç verme hizmetleri de geçici olarak askıya alınacak.

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum tabanlı bir kriptodur. Ölçeklenebilirliği artırmayı amaçlayan ikinci katman bir çözüm olarak hizmet eder. Temel hedeflerinden biri, çeşitli elektronik cüzdanları entegre etmekti. Ancak, hizmetlerin BOBA Network’e (BOBA) geçişi nedeniyle projenin gelişimi 2021’de fiilen durdu.

OMG, SEC davaları kapsamında menkul kıymet olarak ilan edildi

Nisan ayında, OmiseGO (OMG), Dash (DASH), Algorand (ALGO), TokenCard (TKN), NAGA Coin (NGC) ve i-House Token (IHT), Bittrex’te kayıt alım satıma sunulduğu iddia edilen kripto varlıklar arasında yer aldı. Bu karar SEC’in açtığı dava kapsamında geldi. Bittrex, bu kripto paralardan kayıtsız 1,3 milyon dolar elde etmekle suçlanmıştır.

Aynı zamanda borsanın kurucu ortaklarından William Shihara, bu karar hakkında, “SEC, Bittrex, Inc. ‘in yabancı iştiraki Bittrex Global GmbH’yi, Bittrex ile birlikte tek bir paylaşılan emir defterinin işletilmesiyle bağlantılı olarak ulusal menkul kıymetler borsası olarak kaydolmadığı için de suçladı” demişti.

OMG Network hakkında

OMG Network, ödeme işlemlerinin hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine odaklanır. Kullanıcılar, OMG üzerindeki cüzdanlarını kullanarak anında ve düşük maliyetli ödemeler yapabilirler. Ayrıca, OMG Network’te merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları da çalıştırılabilirler.

OMG Network, Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanır. OMG token, ağın yerel kripto para birimidir. Aynı zamanda işlem ücretlerini ödemek, ağın güvenliğini sağlamak ve paydaşlara ödül dağıtmak için kullanılır. Altcoin şu anda gün içi %5 düşüşle 0.5246 dolardan işlem görüyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kısa süre bir diğer borsa Bakkt’ta 3 büyük altcoin’i delist etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası, Bu Altcoini Delist Etti!

Category:
News