Kripto Balinaları Binance’de Bu Altcoin’leri Alıp, Satıyor!

kripto-balinalari-binance’de-bu-altcoin’leri-alip,-satiyor!
Kripto Balinaları Binance'de Bu Altcoin'leri Alıp, Satıyor!

Bugün yaşanan hareketlilikte; kayda değer kripto balinaları, NFT ticareti, Ethereum transferleri ve Binance’in yakın tarihli bir Rug Pull olayına verdiği yanıtı içeren birkaç önemli işlem ve olay kripto para dünyasını sarstı. Şimdi ayrıntıları inceleyelim…

Ünlü balina, NFT sahnesine geri döndü

NFT piyasasından başlayarak, daha önce NFT ticaretine dahil olmasıyla bilinen ünlü balina Franklin, iki aylık bir aradan sonra sahneye geri döndü. Blur verilerine göre, Franklin son altı saat içinde bir dizi alım yaparak dört Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si, üç Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT’si ve iki Bored Ape Kennel Club (BAKC) NFT’si satın aldı. Toplam 189,82 ETH tutarında alım yaptı.

Diğer yandan Ember, 0x3471 ile başlayan adres (oilysirs.eth) bir saat önce 550.000 ARB’yi 482.000 OP ile takas etti ve OP’lerin satın alma fiyatı yaklaşık 1,15 dolar oldu. Adres, 23 Mart ve 7 Nisan tarihleri arasında 1,36 milyon dolar karşılığında 1,12 milyon ARB satın aldı ve ARB’nin maliyeti yaklaşık 1,21 dolar oldu.

Ethereum ağındaki birkaç kripto balinası da harekete geçti

Ethereum Blockchain’inde, anonim bir balina önemli transferler yaptı. Lookonchain, dev bir balina adresinin Binance’ten yaklaşık 17,3 milyon dolara denk gelen 10.000 ETH çektiğini ortaya çıkardı. Bu, Binance ve Kraken’den üç yeni cüzdanda toplam 86.520 ETH (yaklaşık 150 milyon dolar) tutarında önemli para çekme işlemlerinin gerçekleştiği bir haftanın ardından geldi. Özellikle, 0x5bA3 ile başlayan bir cüzdan Binance’ten 35.860 ETH çekip bir sözleşme adresine aktarırken, 0x7c82 ile başlayan başka bir adres Binance’ten 27.000 ETH ve 0x2c74 ile başlayan bir adres Kraken’den 23.660 ETH çekti.

Ethereum ile ilgili bir başka gelişmede, önde gelen bir balina adresi 500 ETH’yi Arbitrum’a köprüledi ve 511.000 ARB satın almak için 300 ETH kullandı. Daha önce 12.200 ETH ile hareketsiz olan bu balina, altı aylık hareketsizliğin ardından yeniden ortaya çıktı. Bu adres tarafından kaydedilen son işlem, bir önceki yılın 16 Aralık tarihinde 0,68 dolarlık fiyatla 87.976 MAGIC token satın alınmasıydı.

Arkham, Binance’e Bitcoin aktardı

Diğer yandan, odak noktasını Binance’e kaydıran popüler kripto para borsası, XIRTAM projesi rug-pull kurbanlarını desteklemek için harekete geçiyor. Topluluk kaynakları tarafından bildirildiği üzere Binance, hem Ethereum ana ağında hem de Arbitrum ağında talep akıllı sözleşmeleri dağıtıyor. Bu girişim, etkilenen bireylerin kayıplarını talep etmelerine olanak tanıyarak onlara yardımcı olmayı amaçlıyor. Binance daha önce Rug Pull projesiyle ilişkili 1909 ETH fonunu geçici olarak dondurmak için toplulukla işbirliği yapmıştı.

Mağdurlara Binance müşteri hizmetlerine ulaşmaları ve kayıplarıyla ilgili işlem karmalarını sağlamaları tavsiye ediliyor. Son olarak, kapsamlı Bitcoin ve kripto para madencilik havuzu Arkham, son işlem faaliyetleriyle dikkat çekti. Ember’a göre, Arkham tarafından tanımlanan f2pool ile ilişkili bir adres Binance’e 1.000 BTC aktardı ve yalnızca bir saat içinde 100 BTC çekti. Sonuç olarak, yaklaşık 24,12 milyon dolara denk gelen 900 BTC’lik net bir transfer gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Balinaları Binance’de Bu Altcoin’leri Alıp, Satıyor!

Category:
News