Geliştiriciler Bu 10 Altcoine Akın Ediyor! MANA da Var!

gelistiriciler-bu-10-altcoine-akin-ediyor!-mana-da-var!
Geliştiriciler Bu 10 Altcoine Akın Ediyor! MANA da Var!

Son 30 günün GitHub geliştirme faaliyetine ilişkin raporlar, yazılımcıların tekrar metaverse projesi Decentraland (MANA)’ya döngünü gösteriyor. Cardano ve Polkadot gibi gelişime açık Blockchain’lerde tekrar radarda.

Geliştirme etkinliğine göre en popüler 10 altcoin: MANA, KSM, DOT…

Son zamanlarda kripto para yatırımcıları ve trader’lar oldukça zorlu bir dönemden geçti. Bu süreç geliştiriciler açısından da nispeten yorucuydu. Azalan kullanıcı sayısı ve ilgisizlik, geliştiricilerin motivasyon kaybetmesine neden olur. Yine de, bu dönemlerin zaman zaman geliştirici faaliyetlerinin zirvesini tetiklediğini belirtelim. Örneğin bu hafta, Polkadot ve Cardano, GitHub geliştirme faaliyetleri açısından öne çıkıyor.

Kripto piyasası, SEC davalarının neden olduğu son gerilimin ardından yavaşça toparlanmaya çalışıyor. Kusama (KSM), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) gibi önemli projeler, son 30 gün içinde GitHub geliştirme faaliyetleri açısından öne çıkıyor. Bu veriler, piyasadaki gerilemeye rağmen, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri üzerindeki çalışmaların hız kesmediğini kanıtlıyor. Ayrıntılara geçmeden önce genel tabloya göz atabilirsiniz.

Yukarıdaki sıralama, kod gönderme, sorun etkileşimleri, çekme isteği etkileşimleri, GitHub wiki düzenlemeleri ve açık kaynaklı depoların sayısı gibi faktörleri içeren kapsamlı analizlere dayanır. Veriler, piyasadaki zorluklara rağmen, projelerin hala büyümeye ve gelişmeye odaklandığını gösteriyor.

Hangi altcoin ağları ön planda?

GitHub geliştirme etkinlikleri açısından Kusama ve Polkadot (DOT) geçtiğimiz ay en yüksek etkinlik sayısına ulaştı. Daha sonra Cardano (ADA) üçüncü sırada yer alıyor. Sıralamayı Status (SNT), Hedera (HBAR), Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM), Internet Computer (ICP), Decentraland (MANA) ve Ethereum (ETH) takip ediyor.

Bu veriler, Cardano’nun, kurucusu Charles Hoskinson’ın vizyonunu yansıtan bir ademi merkeziyetçilik modeli ve ilerlemeye odaklanan bir ekip tarafından desteklendiğini göstermektedir. Diğer kripto paralar da benzer bir şekilde gelişmeye odaklanarak Cardano’nun başarısını takip etmektedir.

Cardano kurucusundan uzaylı keşfi için 1,5 milyon dolarlık yatırım

Cardano, son 30 gün içinde geliştirme faaliyetleri açısından öne çıkan altcoin’lerden biri oldu. Bu esnada, kurucusu Charles Hoskinson, uzaylı keşfi için araştırmalara başladı ve sefere çıktı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçtiğimiz hafta sonu keşif esnasında görüntüler paylaştı.

Hoskinson’ın uzay keşfi konusundaki girişimi, kripto para ve Blockchain teknolojisini finansal sektörün ötesine taşıyor. Sektörün aynı zamanda diğer bilim ve teknoloji alanlarında da çığır açıcı etkiler yaratabileceğini gösteriyor. Uzay araştırmaları, yeni teknolojilerin geliştirilmesi, veri analitiği, iletişim sistemleri ve daha birçok alanda fayda sağlayabilir. Hoskinson, yatırımlarıyla bu alanın kripto temsilcisi olarak görev alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Geliştiriciler Bu 10 Altcoine Akın Ediyor! MANA da Var!

Category:
News