Elon Musk’ın Yeni Favori Coin’i Belli Oldu

elon-musk’in-yeni-favori-coin’i-belli-oldu

Elon Musk’ın yeni favori coini hangisi? Elon Musk tarafından atılan tweet’ler Dogecoin ve Shiba Inu gibi tokenlerin fiyatını oldukça etkiledi. Şimdi, kripto dünyasında da tartışmalara sebep olan bu iş insanının devasa nüfuzunu başka bir meme coinin fiyatını etkilemek için kullandığı bir diğer örneğe mi tanık oluyoruz?

Herkesin yakından takip ettiği ünlü milyarder Elon Musk, daha önce elinde hangi kripto paralar olduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu. Son zamanlarda Twitter üzerinden Wall Street Memes coin ile ilgili yaptığı bazı yorumlar kripto severlerin gözünden kaçmadı. Peki Elon Musk Wall Street Memes satın almak ile ilgili bir açıklamada bulundu mu?
2021 yılında Shiba Inu ekibi, resmi Twitter hesabından Elon Musk’ı etiketleyen bir tweet attı. Elon Musk’ın SHIB coinini destekleyeceklerini düşündüler ancak Elon Musk, kendi elinde SHIB bulunmadığını belirtti. Bu tweet’in ardından Shiba Inu’nun değeri düşüşe geçti. Ünlü milyarder, sadece 3 kripto varlığına sahip olduğunu belirtti. Cevapladığı tweet’te Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu söyledi. Son zamanlarda ise Elon Musk’ın radarına giren bir başka coin daha var: Wall Street Memes (WSM).

Birçok Twitter kullanıcısına göre, Wall Street Memes coin, ön satış döneminde teknoloji kralı Elon Musk’ın desteğinden yararlanıyor. Elon Musk, Wall Street Memes’in Twitter’daki gönderilerine ilgiyle yorum atmaya veya tepki vermeye devam ediyor. Ancak Wall Street Memes tokenin başarısı sadece Musk gibi ünlü isimlerle değil, projenin sunduğu benzersiz özellikler ve Wall Street Memes hareketinin topluluk gücüyle de açıklanıyor.

Wall Street Memes Tokenin Arkasında Sağlam Bir Topluluk Desteği Var

Wall Street Memes coinin popülaritesi, Elon Musk’ın Twitter topluluğuyla etkileşimlerinden öncesine dayanıyor. Aslında, Wall Street Memes’in popülaritesinin Elon Musk’ı çektiğini bile söyleyebiliriz. Twitter, Instagram, Telegram ve Discord’a yayılmış çevrimiçi bir ortamda yaptığınız hızlı bir aşağı kaydırma bunun nedenini ortaya koyacaktır. Wall Street Memes topluluğu, oldukça büyük bir takipçi kitlesine sahip. Instagram’da 530 binden fazla takipçisi varken Twitter’da da yaklaşık 2350 bin takipçisi var.
Wall Street Memes’in meme’leri ilginç ve komik, genellikle Wall Street, kapitalizm ve küresel ekonominin eksiklikleri temalı. Yaratıcıları, merkezi ekonomi politikalarına ve milletvekilleri ile finans kurumlarının çifte standartlarına kafa yorup bunları tiye alıyor. Bu komik meme’ler, hem finans sektörüyle pek de ilgisi olmayan okuyuculara hem de yatırımcılara hitap ediyor. Bu yüzden Elon Musk gibi ünlülerin WSM ile Twitter üzerinden etkileşime devam etmesi sürpriz değil.

Wall Street Memes Ön Satışı Hızla Devam Ediyor

Wall Street Memes ön satışı 26 Mayıs’ta başlatıldı ve Wall Street Memes satın almak kripto yatırımcıları arasında neredeyse anında büyük çıkış yapan konulardan biri oldu.
Sonuç olarak, WSM ilk gününde 250.000 dolar topladı ve lansmandan sadece 48 saat sonra 500.000 dolara ulaştı. Bu durum, Wall Street Memes’i yılın en iyi ICO’su olarak değerlendirmeye yetti. WSM, Musk’ın müdahalesinden önce bile harika gidiyordu, ancak Elon’un desteği onu daha da popülerleştirdi.
Bu ön satış etkinliği 25 Mayıs’ta başladı ve 2023’ün son çeyreğine kadar devam etmesi planlanıyor. Wall Street Memes ekibi, erken yatırımcılardan toplamda 30,5 milyon dolarlık bir yatırım toplamayı hedefliyor. Bu, çoğu kripto yorumcusuna göre oldukça büyük bir miktar.

WSM tokeni, Ethereum zinciri üzerinde yer alıyor ve ön satışta birim fiyatı hızla yükseliyor.Ön satış 0,025 dolardan başlamıştı ve son aşamada 0,0337 dolara kadar yükselmesi planlanıyor. Bu da demek oluyor ki, erken yatırım yapanlar daha fazla kazanma potansiyeline sahip.

Wall Street Memes Token, Meme Coinlerin Potansiyelini Tekrar Açığa Çıkarabilir

Wall Street Memes(WSM) tokenin arkasında büyük ve hala genişlemeye devam eden bir topluluk olsa da, token arzı ve tokenomikleri onu başka bir seviyeye taşıyor. Proje geliştiricileri tokenin yüzde 100’ünü topluluk için kullanılabilir hale getirdi, bu da rug pull ihtimalini ortadan kaldıran bir etken olarak gösteriliyor (Türkçe’de halı çekme anlamına gelen rug pull proje geliştiricilerin, projedeki fonları çekip ortadan kaybolarak yatırımcıları mağdur ettiği bir dolandırıcılık yöntemi).

Toplam 2 milyar WSM token arzının yarısı ön satış için, yüzde 30’u ise topluluk ödülleri için ayrıldı. Kalan yüzde 20 ise merkezi ve merkeziyetsiz borsalar için likiditeye tahsis edildi.

Sonuç olarak kripto para piyasaları toparlanırken, birçok yatırımcı, danışman veya analist, DogeCoin gibi daha önce başarılı olan meme paralara alternatif aramaya devam ediyor ve Wall Street Memes (WSM) token bu noktada gelecek vaat edebilecek bir projeye benziyor. Proje, son günlerde pek çok destekçinin dikkatini çekti. Ayrıntılı bir konsept ve tokenomik modeli sunarak güçlü adımlarla ilerliyor. Çoğu kripto analistine göre, Wall Street Memes satın almak meme coin devriminin bir parçası olmak için yeterli olabilir.

Yazının devamı için Elon Musk’ın Yeni Favori Coin’i Belli Oldu

Category:
News