Death Cross! Binance’deki 4 Altcoin İçin Selloff Bekleniyor!

death-cross!-binance’deki-4-altcoin-icin-selloff-bekleniyor!
Death Cross! Binance'deki 4 Altcoin İçin Selloff Bekleniyor!

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre Dogecoin’in yeni yılın en düşük seviyesine gerilemesi ürkütüyor. Analist ayrıca, başka bir altcoin konusunda endişelerini dile getiriyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade ise AXS’den bir ayı dönüşü bekliyor. Son olarak analist Andrew Throuvalas, ADA’da bir ‘Death Cross’ gördüğünü söylüyor.

DOGE fiyatı 360 günlük formasyondan aşağı kırıldı

Üç günlük zaman diliminde yapılan teknik analiz, DOGE fiyatının Haziran başında 360 günlük yükselen destek hattından çıktığını gösteriyor. Bu tür uzun vadeli yapılardan gelen kırılmalar, önceki trendin sona erdiğini işaret eder. Ayrıca, diğer yönde yeni bir trendin başladığını gösterir. DOGE söz konusu olduğunda bu, fiyatın yeni, uzun vadeli bir aşağı yönlü harekete başlamış olabileceği anlamına gelir. Arızanın ardından, meme coin 0,060 dolalık yatay destek alanında sıçrama yaptı.

DOGE 3 Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Sıçramaya rağmen RSI düşüş eğilimi gösteriyor. Gösterge 50’nin altında ve düşüyor. Bu da ayı eğiliminin bir işareti. En büyük Dogecoin savunucularından biri olan Elon Musk’ın ‘insider trading’ davasıyla vurulduğunu da belirtmek gerekiyor. Günlük zaman dilimine daha yakından bakıldığında, 3 günlük zaman diliminin düşüş eğilimi yineleniyor. Bunun ana nedenleri altcoin fiyat hareketi ve RSI ile ilgili. 3 Nisan’dan bu yana DOGE fiyatı azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Daha yakın bir zamanda, bu hat 10 Haziran’da bir redde neden oldu.

DOGE fiyatı daha sonra sıçrama yapsa da, hala 0,065 dolarlık direnç alanı ve direnç çizgisi (kırmızı daire) tarafından oluşturulan direnç seviyelerinin birleşiminin altında işlem görüyor. Dolayısıyla, fiyat kırılana kadar trend düşüş olarak kabul ediliyor. Azalan direnç çizgisinin yanı sıra RSI da azalan bir trend çizgisini (kırmızı çizgi) takip ediyor. Dolayısıyla, fiyat kırılana kadar trend düşüş eğilimi olarak kabul edilir. Başka bir ret meydana gelirse, DOGE fiyatının 0,050 dolara düşmesi mümkün.

DOGE Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş DOGE fiyat tahminine rağmen, direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma, en azından kısa vadeli eğilimin yükseliş olduğu anlamına gelecektir. Bu durumda fiyatın bir sonraki direnç olan 0,073 dolara yükselmesi olası.

Bu altcoin uzun vadeli desteğin altına düştü

SOL için günlük zaman dilimi teknik analizi, fiyatın 17 Nisan’dan bu yana düştüğünü gösteriyor. Solana, düşüş hızını artırmadan önce 4 Haziran’da daha düşük bir tepe noktası oluşturdu (kırmızı simge). Düşüş, 10 Haziran’da 12,80 dolarlık düşük bir seviyeye yol açtı. Bu düşüş, 17 dolarlık yatay destek alanının da kırılmasına neden olduğu için çok önemliydi. Düşüşten önce, bu alan yılın başından beri yerinde duruyordu. SOL’un yeniden test etmesi durumunda tekrar direnç sağlaması mümkün.

Altcoin
SOL Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Haftalık RSI karışık işaretler veriyor. RSI artarken, hala 50’nin altında. Ancak, yükseliş trendinin tersine dönmeye başlamasıyla ilişkili bir işaret olan aşırı satım bölgesinin (yeşil daire) dışına çıktı. Günlük zaman diliminde kalan dalga sayısı da daha fazla aşağı yönlü hareket beklendiğini gösteriyor. Dalga sayımı, fiyatın beş dalgalı bir aşağı yönlü harekette (siyah) dördüncü dalganın tepesine yaklaştığını gösteriyor. Fiyatın yatay ve diyagonal direnç seviyelerinin kesiştiği bir noktada işlem görmesi bu olasılığı destekliyor. Sayım doğruysa altcoin fiyatı 10,42 dolara doğru düşecektir.

Altcoin
SOL Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş eğilimli SOL fiyat tahminine rağmen, 18,72 dolarlık birinci dalganın (kırmızı çizgi) üzerinde bir artış, bunun yerine trendin yükseldiği anlamına gelecektir. SOL fiyatının bu durumda 23 dolardaki bir sonraki dirence hareket etmesi muhtemel.

AXS tahmini: Altcoin 4 dolara doğru ayı dönüşü yapıyor

IntoTheBlock’un IOMAP dağıtım verilerine göre, altcoin fiyatı muhtemelen 3,75 dolara doğru düşüş eğilimine girecek. Ancak şu anda, minimum 4,70 dolar fiyatla 55.000 AXS token satın alan 35 yatırımcının önemli bir destek vermesi mümkün. Bununla birlikte, bu destek beklendiği gibi katlanırsa, AXS fiyatı muhtemelen 4,05 dolara doğru düşecek.

Altcoin
AXS fiyat tahmini. Haziran 2023, IOMAP verileri / Kaynak: IntoTheBlock

Yine de AXS boğaları, oyun akışına karşı 5 doların üzerine çıkarsa bu düşüş anlatısını boşa çıkarabilir. Ancak yukarıda görüldüğü gibi, maksimum 5,02 dolar fiyatla 2 milyon AXS tokenı tutan 1.020 adres önemli bir direnç oluşturabilir. Ve eğer bu direnç seviyesini kırarsa, nihayet 6 dolarlık kilometre taşını geri kazanması mümkün.

SEC’in menkul kıymet dediği ADA’da ‘Death Cross’ belirdi

Cardano’nun (ADA) fiyatı hafta sonu boyunca aşağı yönlü fiyat ivmesini ve potansiyel bir kuyruk dönüşünü işaret eden bir düşüş teknik göstergesi olan ‘Ölüm Haçı’nı gösterdi. Bu durum, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e dava açmasından iki hafta sonra gerçekleşti. SEC, bu davada ADA’nın bir menkul kıymet olduğunu ileri sürdü.

Ölüm Haçı, bir varlığın 50 günlük basit hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasının altından geçtiğinde meydana gelir. Cardano’nun hareketli ortalama göstergelerinin neredeyse tamamı “sat” sinyali veriyor. Varlık en son Aralık 2021’de, hem Cardano hem de tüm kripto için bir yıl süren düşüş trendinin başlangıcında bir ölüm kesişmesi yaşadı.

Altcoin

Altcoin daha sonra, çok sayıda bankanın çöküşünün Bitcoin ve diğer dijital varlıklara sermaye akışını tetiklemesiyle Mart ayında muadil sinyali olan ‘Altın Haç’ı gösterdi. Kendi başına güvenilmez olduğu düşünülse de, ‘ölüm haçı’ tam da SEC’in dünyanın en büyük kripto borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase’e karşı dava açtığı sırada geldi. İkinci davada SEC, bir düzine diğer kripto varlığın yanı sıra ADA’ya da ‘menkul kıymet’ dedi. Ayrıca, bunların çoğu davadan sonra güçlü bir şekilde zarar gördü. O zamandan beri ADA yaklaşık 0 düşüşle 0,25 dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Death Cross! Binance’deki 4 Altcoin İçin Selloff Bekleniyor!

Category:
News