Bitcoin Hareketlenebilir! Dev Kripto Borsası Bugün Açılıyor!

bitcoin-hareketlenebilir!-dev-kripto-borsasi-bugun-aciliyor!
Bitcoin Hareketlenebilir! Dev Kripto Borsası Bugün Açılıyor!

Büyük finansal oyuncular Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schwab tarafından desteklenen dev bir kripto para borsası bugün faaliyetlerine başladı. Listelenecek ilk kripto para biriminin Bitcoin olması yüksek fiyat beklentisine yol açıyor.

İlk aşamada sadece Bitcoin ve bu 3 kripto sunulacak

Kriptokoin.com olarak aktardığımız geçen haftanın BlackRock ETF başvurusu kripto para piyasasını harekete geçirmişti. Devam eden olumlu haberler serisinde son gelişme, büyük finansal oyuncular Fidelity, Citadel ve Charles Schwab tarafından desteklenen kripto para borsası EDX Markets (EDXM)’in bugün faaliyetlerine başlaması.

Borsa ilk başlarda sadece 4 kripto para birimi ile hizmet sunmayı planlıyor. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash. Wall Street Journal’ın haberine göre, borsanın 20 Haziran’dan itibaren kurumlara ve yatırımcılara hizmetlerini açması bekleniyor. İlerleyen tarihlerde gerekli likidite sağlanması durumunda diğer büyük altcoin’lerin de listelendiğini görebiliriz.

EDX Markets, diğer kripto para borsalarından neden farklı?

EDX Markets ile olarak kripto paralarla ilgilenen aracı kurumlara ve yatırımcılara hitap etmek amacıyla Eylül ayında ortaya çıktı. Diğer borsalardan farklı olarak, “koruyucu olmayan” bir borsa olarak çalışacak. Yani müşterilerin kripto para fonlarını doğrudan işlemeyecek. Bunun yerine, firmaların kripto para birimleri ve fiat para birimleri arasında ticaret yapabilecekleri bir platform sağlayacak.

Alım ve satım işlemleri EDX platformunun dışında gerçekleşecek. EDX, ticaret anlaşmasını kolaylaştırmak için bu yılın sonlarında bir takas odası başlatmayı planlıyor. Müşteri varlıklarını tutmak için üçüncü taraf bankaları ve kripto saklama hizmetlerini kullanmak istiyor. EDX’in bu yaklaşımı, çıkar çatışmalarından kaçınarak güvenlik ve müşteri fonlarının olası kötüye kullanımı konusundaki endişeleri azaltmayı amaçlar.

EDX Markets (EDX) hakkında

EDX Markets, güvenilir aracılar aracılığıyla kripto paraların güvenli ve uyumlu ticaretini sağlamak için tasarlanmıştır. Borsa halihazırda büyük finans kuruluşlarından oluşan bir konsorsiyum tarafından desteklenmektedir. İlk gününden, sektör liderlerinin tercih ettiği kripto borsası olarak ticarete başladı. Yeni kripto platformu, saklama dışı bir model dahil olmak üzere ayırt edici avantajlar vaat ediyor. Ayrıca, bireysel fiyat teklifi sunarak katılımcıların siparişler için daha iyi fiyatlandırma avantajı elde etmesini sağlıyor.

EDX’te alınıp satılan ürünler arasında şimdilik sadece 4 kripto para birimi yer alacak. Bunlar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH). Bu yılın ilerleyen saatlerinde EDX, EDX Piyasalarında eşleşen alım satımları sonuçlandırmak için EDX Clearing’i başlatacak. Bu hizmet, merkezi bir karşı tarafa karşı alım satımları kolaylaştırır. Aynı zamanda, katılımcıların artan fiyat rekabetinden ve azalan uzlaşma risklerinden faydalanmalarını sağlar. Bu esnada, operasyonel verimliliklerini attırmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Hareketlenebilir! Dev Kripto Borsası Bugün Açılıyor!

Category:
News