Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihe Kadar Yükselmeyebilir!

arastirma:-bitcoin-fiyati,-bu-tarihe-kadar-yukselmeyebilir!
Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihe Kadar Yükselmeyebilir!

Bitcoin fiyatı, yeni bir tahmine göre, boğa piyasası hız kazandıkça bir buçuk yıla kadar “can sıkıntısı” yaşama riski ile karşı karşıya.  İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı için sırada neler var?

Haftalık bülteni “The Week On-Chain “in son baskısında, analiz firması Glassnode, BTC hodlers için önümüzdeki “zorlu” bir dönem öngördü. Bu yılın ilk çeyreğinde p değer kazanan ancak daha sonra yerini korumakta zorlanan Bitcoin, gelecekteki fiyat hareketleri söz konusu olduğunda fikir ayrılıkları yaratıyor. Bazıları 2024 halving’i ile  birlikte önümüzdeki yılı dramatik bir yükselişin karakterize edeceğine inanmakta. Diğerleri yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmanın daha uzun süreceğine inanmakta. Hatta 2025’e dikkat çeken insanlar da var.

Glassnode’a göre, klasik bir boğa piyasası öncesi evrenin yaşandığına dair işaretler var, ancak uzun vadeli sahiplerin yine de büyük bir sabır göstermesi gerekecek. “Bitcoin sahiplerinin coinlerini harcama ya da elde tutma eğilimi” olarak tanımladığı BTC arzının “canlılığını” inceleyen araştırmacılar, kitlesel birikimi ortaya çıkardı. Analizde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Şu anda, canlılık çok yıllı bir makro düşüş trendinde ve ayı piyasasının ilk başladığı Mayıs 2021’de zirveye ulaştı. Coin’ler yavaş ama emin adımlarla soğuk cüzdanlara taşınırken ve HODLer grubu tarafından piyasadan çıkarılırken, 2018-20 döngüsüne benzer bir yapının oluştuğunu görebiliyoruz. Bu HODLer’lar şu anda ayda yaklaşık 42,2 bin BTC oranında coin biriktiriyor, bu da fiyata duyarsız sınıfın şu anda mevcut arzın önemsiz olmayan bir kısmını emdiğini gösteriyor. Bu davranışı önceki döngülerle karşılaştırırsak, bu istikrarlı ve kademeli birikim rejiminin 2 yıldan biraz daha uzun bir süre önce başladığını görebiliriz ve önümüzde 6 ila 12 aylık bir süre daha olabileceğini düşündürmektedir.

Bitcoin servet transferi “kesintisiz” şekilde devam ediyor

Hodler tabanının daha spekülatif ucu (kısa vadeli sahipler) da şu anda odak noktasında. Bu yatırımcılar en fazla 155 gün boyunca coin biriktirdi. Toplam maliyet bazları – yaklaşık 26.400 dolar – kısa vadeli bir destek bölgesi olarak radarda. Glassnode devamla, cüzdan varlık büyüklüğüne göre herkesin birikim modunda olmadığını, en büyük hacimli varlıklar olan balinaların şu anda “net dağıtıcılar” olduğunu belirtti. Büyük borsaları etkileyen son ABD düzenleyici baskılarına atıfta bulunarak, “Genel olarak, piyasa sessiz bir birikim döneminde gibi görünüyor, bu da son zamanlardaki düzenleyici rüzgarlara rağmen bir talep akımı olduğunu gösteriyor” dedi. Ancak araştırmacılar sismik bir trend değişiminin gerçekleşmesi için bir yarılanma daha yaşanması gerektiğine inanmakta. Glassnode, şunları söylüyor:

Piyasa enerjisinin çoğu ölçütünde, kripto varlık piyasaları çok azında heyecan sergiliyor. Likidite ve heyecan yerini yatırımcı ilgisizliğine bırakırken, volatilite, hacimler ve gerçekleşen değer son yılların en düşük seviyelerinde seyrediyor. Ancak yüzeyin altında, fiyata duyarsız HODLer kohortuna doğru klasik servet transferi modeli kesintisiz devam ediyor. Eğer geçmiş döngüler bir yol gösterici ise, bu durum, potansiyel olarak 8 ila 18 ay arasında sürecek, kayıtsız bir yatay can sıkıntısı döneminin önümüzdeki yolu tanımlayabileceğini göstermektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihe Kadar Yükselmeyebilir!

Category:
News